روشن سازی نواحی تیره بدن با استفاده از لیزر در شیراز

رنگ پوست در برخی از نواحی بدن ممکن است به دلایل مختلفی مانند ژنتیک و یا سبک زندگی با گذشت زمان شروع به تیرگی کند.

این موضوع به دلیل حساسیت ها و رنگ دانه های پوست در بین زنان شایع تر از مردان است. از همین رو، تیرگی برخی از نواحی بدن سبب شده است تا اعتماد به نفس خانم ها نسبت به بدن خود کاهش پیدا کند.

برخی از مهم‌ترین نواحی که ممکن است به مرور زمان تیره شوند ناحیه هایی مانند بیکینی، زیر بغل، زانو، کشاله ران، قوزک پا و آرنج هستند.

روش های درمانی بسیاری امروزه وجود دارند که برای رفع تیرگی تجویز می شوند. اما اغلب این روش ها تاثیرات زیادی به همراه نداشته و حتی ممکن است پوست را ضعیف و خشن تر کند.

یکی از بهترین روش های روشن سازی نواحی بدن، استفاده لیزر درمانی است. لیزر درمانی پس از چند جلسه سبب روشن شدن نواحی مختلف بدن می شود. این روش درمانی باید توسط متخصص پوست انجام شود تا از بروز عوارض آن جلوگیری شود.

تجمع رنگ دانه های ملانین از عوامل اصلی تیرگی پوست به شمار می آیند و لیزر روشن سازی نواحی بدن سبب کاهش تجمع رنگ دانه ملانین در زیر پوست می شود.

لیزر درمانی یک راه مؤثر است که تنها با صرف یک بار هزینه شما را به پوستی روشن زیبا می رساند.

برای آشنایی با لیزر روشن سازی نواحی بدن و عوامل مختلف تیرگی پوست بدن در ادامه همراه ما باشید.

روشن سازی نواحی تیره بدن با لیزر در شیراز

روشن سازی بدن با لیزر را در کلینیک دکتر متقی انجام دهید. بهترین مرکز روشن سازی بدن با لیزر در شیراز با پزشکانی با تجربه و موادی عالی همین حالا وقت خود را از لینک های زیر رزرو کنید.

دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
توضیحات لیزر co2 توسط دکتر دهقانی
گالری

نمونه کارها

چرا باید از لیزر روشن سازی نواحی بدن استفاده کرد؟

همانطور که اشاره شد، تیرگی پوست بیکینی، کشاله ران و یا سایر قسمت های بدن به دلایل مختلفی رخ می دهد. یکی از مهم‌ترین این دلایل، اصطکاک بین پوست است.

به خصوص در افرادی که اضافه وزن دارند، این احتمال وجود دارد که اصطکاک بین پوست نواحی مختلف بدن آن‌ها بیشتر باشد و همین امر سبب تیره شدن پوست این نواحی شود.

زمانی که بین دو ناحیه از پوست اصطکاک رخ می دهد، بدن مقادیر بیشتری رنگدانه تولید کرده و پوست به مرور زمان تیره تر می شود.

از دیگر دلایل شایعی که سبب تغییر رنگ پوست می شود می توان به آلرژی پوستی به لوسیون ها، عطر ها و لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد. زمانی که پوست شما به هر یک از این موارد حساسیت داشته باشد، بیش از حد معمول تحریک شده و رنگدانه تولید می کند.

به عنوان مثال یکی از اصلی ترین دلایل تیرگی زیر بغل که باعث شده افراد به دنبال روشن سازی زیر بغل خود باشند، استفاده زیاد از مام ها و دئودورانت های نا مرغوب است.

علاوه بر این، شیو و یا اصلاح نا درست موهای زائد نیز می تواند سبب تیرگی نواحی مختلف شود. اصلاح بیش از حد موهای زائد در نواحی بیکینی، زیر بغل و کشاله ران منجر به اصطکاک در این نواحی شده و سبب آسیب مکرر به پوست می شود.

با این کار، موهای زیر پوستی ایجاد شده و منافذ پوست نیز بسته می شوند و پوست شما شروع به تولید رنگ دانه می کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) نیز یکی دیگر از عواملی است که سبب شده تا خانم ها علاقمند به روشن سازی نواحی بدن خود شوند.

این سندروم دارای علائمی مانند بی نظمی قاعدگی و کیست تخمدان و است و افرادی که به آن مبتلا هستند معمولاً دچار تیرگی در نواحی خاصی از بدن خود می شوند.

در موارد شایع تر نیز زمانی که پوست فرد مستعد مرطوب شدن باشد، باکتری ها و میکروب ها در آن ناحیه جمع می شوند و لکه هایی در این نواحی ایجاد می شود. پوست نواحی مرطوب ممکن است به دلیل خارش و یا عوامل دیگر ملتهب شده و رنگدانه های بیشتری تولید کند.

یکی از دلایلی که افراد به دنبال روشن سازی زیر بغل و بیکینی هستند، همین عامل است. به طور کلی، تیرگی پوست می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. از جمله این دلایل عبارت اند از :

  • افزایش سن
  • ژنتیک
  • پوشیدن لباس های تنگ
  • تغییرات هورمونی در دوران بارداری
  • کمبود برخی ویتامین ها در بدن
  • استفاده مداوم از پودر تالک

روشن سازی نواحی بدن با لیزر چگونه انجام می شود؟

با توجه به نسل جدید لیزرها، شما می توانید نواحی مختلف پوست خود از قوزک پا تا آرنج و زیر بغل را در چند جلسه روشن کنید.

لیزر روشن کننده که به آن لیزر بلیچینگ نیز گفته می شود، مؤثرترین روش رفع تیرگی نواحی مختلف بدن است که نتایج دائمی به همراه دارد. تعداد جلسات لیزر روشن کننده نواحی بدن، بسته به ناحیه بدن شما و صلاحدید پزشک تعیین می شود.

به طور کلی، بین یک الی سه جلسه برای لیزر روشن کننده کافی است که این تعداد بر اساس میزان تیرگی پوست فرد تعیین خواهد شد.

هر جلسه لیزر درمانی بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول می انجامد. عموماً می توانید تاثیرات لیزر روشن کننده را بلافاصله بعد از درمان مشاهده کنید، اما توصیه می شود برای مشاهده بهتر تاثیرات ۳۰ الی ۴۵ روز پس از لیزر درمانی منتظر شوید.

اما باید در نظر داشته باشید که با لیزر درمانی می توانید انتظار داشته باشید که پوست نواحی مختلف بدن شما ۶۰ الی ۷۰ درصد روشن تر شوند.

لیزر روشن کننده از عوارض خاصی برخوردار نیست و یک درمان غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود. با این حال، معمولاً قبل از اعمال لیزر بر روی پوست فرد از بی حسی های موضعی استفاده می شود تا درد آن به حداقل برسد.

مکانیسم لیزر در روشن سازی نواحی بدن

از لیزر روشن کننده یا بلیچینگ در نواحی از بدن استفاده می شود که رنگ پوست در آن‌ها به صورت قابل توجهی نسبت به قسمت های دیگر پوست است. زمانی که لیزر بر روی پوست اعمال می شود، انرژی ساتع شده از پرتوهای نور بر روی قسمت های تیره پوست متمرکز می شود و همین امر سبب برداشته شدن لایه رویی پوست می شود.

زمانی که امواج نوری ساتع می شوند از خود مقدار معینی گرما تولید می کنند که این گرما سبب تخریب رنگ دانه های پوستی می شود.

به طور کلی این فرآیند نوعی لایه برداری است که با استفاده از لیزر و به صورت عمیق انجام می شود. در طی فرآیند لایه برداری، سلول های مرده سطح پوست از بین رفته و سلول های جدیدی جایگزین آن‌ها می شوند.

لایه برداری سلول های مرده و تخریب رنگ دانه های پوستی بدون خراش و یا ایجاد آسیب به پوست صورت می گیرد.

در این فرآیند همراه با کاهش تیرگی ناحیه مشخصی از پوست، کلاژن سازی نیز صورت می گیرد که هر دو این دو عامل در کنار یکدیگر باعث روشن تر شدن پوست می شوند.

مراقبت های بعد از لیزر روشن سازی نواحی بدن

فرقی نمی کند که از لیزر روشن سازی بدن برای نواحی مانند بیکینی، زیر بغل، قوزک پا، زانو، کشاله ران یا آرنج استفاده می کنید.

پس از لیزر درمانی خود باید نکات مراقبتی پس از آن را رعایت کنید تا از بروز عوارض جلوگیری نمایید. از جمله این نکات مراقبتی به شرح زیر هستند :

  • در صورتی که لیزر درمانی با شدت نسبتاً بالایی انجام شود، ممکن است بر روی پوست تاول ایجاد شود. در این شرایط شما تا یک هفته نباید تاول ها را تحریک کنید تا پوسته پوسته شده و از بین بروند.
  • ممکن است به مدت ۷ الی ۲۱ روز بر اساس صلاح دید پزشک، به استفاده از یک پوشش خاص بر روی ناحیه مورد نظر پوست خود نیاز داشته باشید.
  • در صورتی که نواحی مانند قوزک پا، آرنج و یا زانوهای خود را لیزر درمانی می کنید، حتماً در نظر داشته باشید که از قرار گرفتن مستقیم در مقابل نور آفتاب بپرهیزید و هنگام بیرون رفتن از ضد آفتاب های بالای ۳۰SPF استفاده نمایید.

فرم مراقبت‌های قبل و بعد از روشن سازی

۱_ یک هفته قبل از لیزر به هیچ وجه اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید تا پوست دچار آسیب نشود.
۲- ۴۸ ساعت قبل شیو کنید، اما اگر به ژیلت حساسیت دارید، یک روز یا چند ساعت قبل از لیزر شیو کنید تا پوست دچار حساسیت نشود.
۳- سه روز قبل از لیـزر روشن سازی، میتوانیـد به انجام لیزر موهای زائد بپردازید، اما بعد از لیزر روشن سـازی تا سه هفته امکان استفاده از لیزر موهای زائد را نخواهید داشت.
۴- در صورت داشتن بدنی خشک، حتما قبل از انجام لیزر از لوسیـون و آبرسان استفـاده نمایید تا دچار حساسیت نشوید
۵- بلافاصه بعد از لیزر از ترکیب پماد بتامتازون(Betamethasone) و زینک(zinc) تجویز پزشک استفاده کنید و شما باید این پمـاد را ظرف چهار تا پنج ساعت نگه دارید و بعد خیلی آرام اقدام به شست و شوی آن نمایید.
۶- در سه چهار روز اول بنا به تجویز پزشک، از پماد بتامتازون (Betamethasone) استفاده کنید و از روز پنجم پماد ترمیم کننده ی تجویز پزشک را تا هفته ی سوم مورد استفـاده قرار دهید . از هفته ی سوم می توانید از پماد روشن کننده ای که پزشک تجـویز کردند استفاده نمایید.
۷- در صورت سابقه تبخال صورت یا بدن، پماد زینک(zinc)و بتامتازون(Betamethasone)و پماد آسیکلوویر (Aciclovir) با هم ترکیب شود و روزی سه بار استفاده کنید. در این مدت بهتر است شیو نکنید تا به پوست آسیب نرسانید.
۸- از پوشیدن لبـاس های تنگ و تیره خودداری کنید و تا هفته اول ترجیحـا از ورزش امتنـاع کنید تا بدن دچار تعریـق و حساسیت پوستی نشود.
۹- در ساعات اولیـه لیزر، در صورت داشتن سـوزش می توانید از کمپـرس یخ استفاده کنید. استفاده از کپسول گاباپنـتین (Gabapentin) در صورت سوزش کاربردی و مفید است.
۱۰- اگر تیرگی به دلیل چاقی و اصطکاک بین پاهـا هست، پیشنهاد می شود برنامه لاغـری و رژیـم غذایی را جدی بگیرید تا دوباره مجبور به انجام لیزر نشوید.
۱۱- نزدیکی تا حداقل ۴ روز پس از انجام لیزر روشن سازی بیکینی ممنوع می باشد.
۱۲- در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۴۰ در تماس باشید.

 

دانلود pdf مراقبت های بعد از روشن سازی

دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *