درمان با لیزر کیوسوئیچ در شیراز (Q switch laser)

پوست صورت، به مرور زمان و بر اثر افزایش سن دچار برخی تغییرات مانند بروز لک های پوستی می شود. روش های درمانی مختلفی برای کاهش و یا از بین بردن این لکه ها به وجود آمده است که می توانند تاثیرات کوتاه مدتی را به همراه داشته باشند؛ اما بهترین و اثربخش ترین راه کار برای رفع لک های صورت استفاده از یک روش قطعی و ماندگار مانند Q switch laser است. لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت و رفع لکه های روی سینه، بازوها و پاها به کار گرفته می شود. برای آشنایی بیشتر با Q switch laser و موارد استفاده از آن، در ادامه همراه ما باشید.

موارد استفاده:

 • پاک کردن تتو(ابر، خط چشم و بدن)
 • پیلینگ کربن یا پیلینگ هالیوودی

 • رفع خال، کک و مک و لک از روی پوست صورت و بدن
 • درمان آکنه، منافذ بزرگ و روشن کردن پوست
 • کلاژن سازی و جوانسازی پوست
 • درمان لک های ناشی از افزایش سن
 • درمان لک حاملگی یا ملاسما
 • بهبود ضایعات عروقی (تلانژکتازی)

درمان با لیزر کیو سوئیچ در شیراز (یا به انگلیسی Q switch laser در شیراز) را در مرکز لیزر کلینیک دکتر متقی انجام دهید. رزرو وقت لیزر کیو سوئیچ در شیراز را با جدید ترین دستگاه ها و مجرب ترین تکنسین ها در شیراز در کلینیک دکتر متقی انجام دهید.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

پیلینگ کربن یا پیلینگ هالیوودی با استفاده از Q switch laser

یکی از کاربردهای مهم دستگاه کیوسوئیچ پیلینگ کربن یا همان پیلینگ هالیوودی است.

برای کسانی استفاده می شود که مستعد جوش هستند. این کار باعث کنترل چربی و روشن سازی آنی پوست می شود.

مزیت این روش سریع بودن و کم درد بودن آن است.  

پاکسازی: کربن می تواند چربی و مواد زائد را از اعماق منافذ پوست جذب کند. با عبور لیزر از روی منطقه کربنی شده، ذرات کربن هدف لیزر قرار می گیرند و نابود می شوند و تمامی چیزی هایی که جذب کربن شده باشد، از بین می رود.

لایه برداری:
با هدف قرار گرفتن ذرات کربن با لیزر، سلول های مرده پوست و جوش های سر سیاه از سطح پوست برداشته می شود و لایه برداری صورت می گیرد. نتیجه این است که پوست شفاف تر و صاف تر می شود و منافذ پوست بسته می شوند.

جوانسازی:
در پیلینگ کربن لایه های عمقی پوست هم هدف قرار می گیرد و بدین ترتیب کلاژن سازی فعال می شود. در نتیجه به دنبال پیلینگ کربن پوست شما سفت تر شده، چین ها و چروک های ریز آن کم می شود.

گرمایی که توسط پیلینگ کربن ایجاد می شود دو فایده دیگر هم دارد:

 1. باکتری های پوستی عامل ایجاد آکنه (جوش) را از بین می برد و بدین ترتیب بهتر می شود آکنه را کنترل کرد.
 2.  سبب جمع شدن غدد شده و تولید چربی پوست را کاهش می دهد.

نحوه درمان پوست با استفاده از Q switch laser

یکی از بهترین روش های درمانی که امروزه برای از بین بردن جای لک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد، درمان پوست با استفاده از لیزر کیوسوییچ (Q switch laser) است. این روش درمانی یک راه ایده آل برای دستیابی به پوستی سالم و یک دست است که باید توسط متخصص زیبایی انجام شود. در بسیاری از موارد، تنها با یک جلسه درمان با (Q switch laser) می توانید انتظار رفع مشکلات پوستی مانند ملاسما و لک های التهابی پوست صورت را داشته باشید.

زمانی که پوست شما تحت درمان با لیزر کیوسوییچ قرار می گیرد ممکن است برای مدت کوتاهی به دلیل تماس با لیزر کمی تغییر رنگ دهد، همچنین اگر پوست شما رنگ‌دانه های زیادی داشته باشد ممکن است کمی کبودی نیز ایجاد شود. همه این عوارض طبیعی هستند و پس از حدود ۷ الی ۱۰ روز رفع خواهند شد و در نتیجه می توانید تاثیر Q switch laser را به مرور زمان بر روی نواحی درمان پوست خود مشاهده نمایید. به طور کلی از جمله کاربردهای لیزر Q switch  می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • درمان لکه های بارداری یا ملاسما
 • درمان تیرگی پس از التهاب، از جمله لکه های بعد از جوش یا زخم
 • درمان چین و چروک های سطحی پوست
 • درمان منافذ پوست
 • پاک کردن خالکوبی
 • بهبود ضایعات عروقی (تلانژکتازی)

در نظر داشته باشید که استفاده از لیزر کیو سوئیچ برای زنان باردار یا بیمارانی که در شش ماه گذشته آکوتان مصرف کرده اند، مناسب نیست. افرادی که سابقه تب‌خال یا ویروس هرپس سیمپلکس دارند تا زمانی که برای بهبود این مشکل خود تحت درمان قرار نگیرند، نباید از لیزر Q switch laser استفاده کنند.

درمان با لیزر کیو سوئیچ چگونه انجام می شود؟

لیزر کیوسوییچ با طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر روی پوست تابانده می شود و توسط رنگ‌دانه‏ های پوست جذب می‏ گردد. سپس ذرات رنگ داخل پوست را تحت تاثیر قرار داده و آن‏ها را به ذرات ریز تبدیل می‏ کند تا کم‏ کم دفع شوند. در واقع در طول درمان با استفاده از Q switch laser، عمل اصلی را سلول‏ های ایمنی خود بدن انجام می ‏دهند. این لیزر برای از بین بردن لکه های قهوه ای پوست، کک و مک های خورشید یا خالکوبی بدن استفاده می شود. پالس انرژی Q switch laser، که یک میلیاردم در ثانیه است، رنگ‌دانه را در پوست آزاد می کند، بنابراین می تواند به طور طبیعی دوباره جذب شود و توسط بدن دفع شود. زمانی که لیزر بر روی پوست شما اعمال می شود، می توانید انرژی آن را مانند نقاط داغ ریزی بر روی پوست خود احساس کنید. این فرآیند با جریانی از هوای سرد که در طول درمان به سمت پوست شما هدایت می شود همراه خواهد بود، با این حال همچنان می توانید آن را احساس کنید. برداشتن خالکوبی بدون اعمال بی حسی بسیار دردناک است، از همین رو، در اغلب موارد اگر بخواهید خالکوبی خود را با استفاده از Q switch laser پاک کنید، متخصص شما در ناحیه درمان از بی حسی استفاده خواهد کرد.

مزایا و موارد استفاده از لیزر کیوسوییچ

لیزر کیوسوییچ به صورت گسترده برای درمان لک های صورت و خالکوبی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه از تکنیک های زیادی برای پاک کردن تاتو استفاده می شود که از جمله آنها می توان به درم ابرژن، فریز، لیزر CO2، جراحی و … اشاره کرد؛ با این حال، هر کدام از این روش ها عوارضی را بر جای می گذارد. اما روش کیوسوییچ بالاترین تاثیر را بدون بروز عارضه به همراه خواهد داشت.  استفاده از این دستگاه یک روش ایمن برای پاک کردن تاتو است که در طی آن دانه های رنگی تاتو که در زیر پوست واقع شده اند مورد هدف امواج نوری لیزر قرار می گیرند و متلاشی می شوند. دانه های رنگی خرد شده و شکسته شده در زیر پوست، به طور طبیعی از بدن دفع شده و به مرور رنگ ناحیه درمان به صورت طبیعی و همانند رنگ نواحی دیگر پوست در خواهد آمد. از دیگر مزایای استفاده از Q switch laser می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • لیزر کیوسوییچ، روشی کم خطر برای از بین بردن کک و مک، لک های قهوه ای صورت، لک های جای جوش، مویرگ های زیر پوستی و .. است.
 • این لیزر پوست را سفت کرده و افتادگی صورت را برطرف می کند. چین و چروک ها را بهبود می بخشد و لک های تیره را از بین می برد.
 • Q switch laser جای آکنه را برطرف می کند، بافت های پوست را ترمیم می کند و پوست را صاف و شفاف می کند.
 • عزت نفس شما را بالاتر می برد و پوستی جوان تری را به شما هدیه می دهد.
 • رنگ‌دانه های پوست را درمان کرده و تغییر رنگ پوست را از بین می برد.
 • سلول های مرده پوست را کاهش می دهد.
 • پوست را کاملاً تمیز می کند و به جوان سازی پوست کمک می کند.
 • رشد موهای ناخواسته را کاهش می دهد و آن ها را به طور دائم از بین می برد.
 • کلاژن ‏سازی و جوان‌سازی پوست به همراه بهبود لک زخم و تیرگی موضعی
 • درمان قارچ ناخن، درمان ملاسما و درمان هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب از دیگر مزایای این لیزر هستند.
 • درمان لک های ناشی از افزایش سن
 • درمان کراتوز سبورئیک
 • درمان لنتیگو سیمپلکس
 • رفع چین‌ و چروک ‏های صورت و بهبود بافت آن
 • رفع خال، کک‏ و مک پوست صورت و بدن
 • درمان آکنه، منافذ بزرگ و روشن کردن پوست
 • پاک کردن تتو

مراقبت های بعد از استفاده از دستگاه کیوسوئیچ

بعد از درمان با لیزر کیوسوئیچ، پوست دچار التهاب و قرمزی می شود که امری طبیعی است. نواحی تحت درمان به مرور زمان شروع به ترمیم کرده و پوسته پوسته می شوند. در این شرایط بهتر است از دست زدن و یا شستن صورت با آب داغ خوددرای کنید تا بهبودی پوست به صورت طبیعی انجام بگیرد. بعد از درمان با لیزر کیوسوئیچ، سعی کنید تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید؛ زیرا آفتاب سبب بروز کک و مک بر روی پوست شما می شود. بهبودی پس از درمان با Q switch laser نسبتاً طولانی است، پس بهتر است که صبور باشید تا مد.

مراقبت‌های لیزر کیوسوییچ Q_SWITCH

۱_ تا ۴۸ ساعت بعد از لیزر از شست و شوی محل درمان خودداری کنید.
۲- در صورت تجویز کرم یا پماد توسط پزشک، آن را به موقع مصرف کنید.
۳- از دستکاری یا کنـدن زخم های بعد از لیـزر خودداری کنید، این کار باعث ایجاد لک های ماندگـار بر روی پوست خواهد شد.
۴- در روز های بعد از لیزر از نور مستقیم آفتاب و حمام دوری کنید. در صورت خروج از خانه حتما از کرم ضد آفتاب بی رنگ تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید، این کرم ها علاوه بر محافظت از پوست در برابر آفتاب برای بهبود زخم های بعد از لیزر نیز اثر گذار است.
۵- اگر سابقه تبخال دارید حتما به پزشک اطلاع دهید.
۶- کرم ترمیم کننده به مدت دو هفته و کرم ضدآفتاب هر دو ساعت استفاده شود.
۷- از تماس با آفتاب به شدت پرهیز کنید.
۸- دو روز اول استفاده از پماد آنتی بیوتیک : جنتامایسین (Gentamicin) تتراسایکلین(Tetracycline ) با تجویز پزشک توصیه می شود.
۹- در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۴۰ در تماس باشید.

فرم مراقبت‌های لیزر کیوسوییچ Q_SWITCH
فرم مراقبت‌های لیزر کیوسوییچ Q_SWITCH

دانلود pdf لیزر کیوسوییچ

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *