رزرو وقت سابسیژن در شیراز

بهترین روش درمان جای جوش

به طور قطع خیلی از افراد در برهه ای از زندگی خود با انواع جوش های صورت درگیر بوده اند. در برخی موارد این جوش ها به خوبی درمان می شوند و اثری از آن‌ها باقی نمی ماند، اما در مواردی دیگر ممکن است جوش های صورت به روش های مناسبی درمان نشوند و در نهایت اثر آن‌ها بر روی پوست فرد باقی بماند. سابسیژن را در کلینیک دکتر متقی انجام دهید.

اسکارهای ناشی از جوش و آکنه به صورت سطحی و یا عمقی بر روی پوست صورت باقی می مانند و چهره فرد را تحت تاثیر قرار داده و حتی ممکن است اعتماد به نفس فرد پایین بیاورد.

امروزه برای درمان اینگونه مشکلات پوستی روش های درمانی مختلفی به وجود آمده است که در طی آنها پوست فرد بهبود یافته و اسکارها تا حد زیادی از بین می روند.

از جمله بهترین و اثر بخش ترین درمان ها برای رفع این آثار، روش درمانی Subcision است که رضایت بسیاری از بیماران را به خود جلب کرده است. این روش درمان بی خطر و سریع بوده و باید توسط متخصصین مجرب و با استفاده از ابزار و تجهیزات پزشکی انجام بگیرد.

در صورتی که فرآیند Subcision به طور اصولی انجام بگیرد می تواند اثرات دائمی داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه انجام Subcision و مزایای استفاده از این روش درمانی بیشتر آشنا شویم.

 

انجام سابسیژن در شیراز

رزرو وقت سابسیژن در شیراز در کلینیک دکتر متقی با بهترین مواد و کادری مجرب انجام می گردد.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

سابسیژن چیست ؟

 سابسیژن  (Subcision) مدت هاست که توسط پزشکان زیبایی برای درمان اثرات باقی مانده جوش های عمیق و یا اسکارها مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، اسکارهای قدیمی و عمیقی که به بافت های زیرین پوست چسبیده اند، مورد هدف قرار می گیرند و درمان می شوند. زمانی که یک اسکار بر روی پوست ایجاد می شود، برای بهبود آن باید کلاژن توسط پوست ایجاد شود.

با این حال، کلاژن سازی در ناحیه ای که اسکار ایجاد شده است به اندازه کلاژن سازی در حالت عادی نیست. در برخی موارد این احتمال وجود دارد که کلاژن جدیدی که در محل اسکار ایجاد می شود تا بافت های عمیق تر پوست کشیده شود و ناحیه زخم را به پایین بکشد و به همین ترتیب، ناحیه زخم بیشتر از قبل فرو رفته می شود و سبب ایجاد چاله و شکاف در پوست می شود.

در طول فرآیند درمان سابسیژن، این اسکارها مورد هدف قرار می گیرند و با شکستن اتصالات پوستی در این نواحی و آزاد کردن آن‌ها، سبب بهبود پوست می شوند.

Subcision نوعی تکنیک نیمه جراحی به شمار می آید که در آن از سوزن های مخصوصی استفاده می شود و به صورت کاملاً ایمن، آثار باقی مانده زخم را از بین می برد. 

این روش درمانی، به خصوص برای از بین بردن آثار بیماری آبله مرغان، زخم، سلولیت های پوستی و یا جوش های عمیق بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 مراحل انجام سابسیژن

 درمان سابسیژن باید توسط متخصص زیبایی و در کلینیک صورت بگیرد. قبل از شروع درمان، متخصص نواحی مورد نظر را پاک می کند و یک بی حسی موضعی بر روی پوست اعمال می کند تا در طول عمل درد و ناراحتی نداشته باشید. در ادامه به صورت مرحله به مرحله با فرآیند درمان Subcision آشنا خواهیم شد :

مرحله ی اول : در این مرحله، متخصص از طریق یک نشانگر، ناحیه درمان را مشخص می کند و تجهیزات و ابزار لازم را آماده می کند.

مرحله ی دوم : درمان Subcision با استفاده از یک سوزن مخصوص شروع می شود. انتخاب سوزن بر اساس نوع و ناحیه اسکار متفاوت خواهد بود.

مرحله ی سوم : پس از انتخاب سوزن، درمان آغاز شده و سوزن به صورت افقی و با زاویه مناسب در قسمت زیرین اسکار قرار می گیرد و تا ناحیه درم پوست پیش می رود. این کار سبب جدا شدن بافت زیرین از اسکار می شود. بسته به نوع اسکار، این مرحله تکرار می شود تا با حرکت سوزن در زیر پوست، اتصالات پوستی جدا شوند.

مرحله ی چهارم : پزشک سوزن را از پوست خارج کرده و ناحیه مورد نظر را فشار می دهد تا از لختگی خون در ناحیه درمان جلوگیری کند.

در برخی موارد، ممکن است نتایج سابسیژن بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده باشند. اما در اغلب موارد، به دلیل وجود تورم در ناحیه مورد نظر، نتایج نهایی معمولاً بعد از بهبودی پوست قابل مشاهده خواهد بود و به صورت میانگین، ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز است تا بتوانید نتایج نهایی Subcision خود را مشاهده نمایید.

 نکات و مراقبت های قبل از درمان با سابسیژن

 درمان به روش سابسیژن با توجه به ناحیه و عمق اسکار می تواند نیاز به جلسات متعدد داشته باشد. پس از هر جلسه ناحیه درمان تا حدودی متورم شده و بهبود درد و کبودی آن معمولاً پس از ۱ الی ۲ هفته ممکن است به طول بی انجامد. در برخی موارد متخصص برای تسریع دوران نقاهت، آنتی بیوتیک یا ضد التهاب تجویز می کند.

پیش از انجام درمان Subcision بهتر است از مصرف دخانیات و الکل برای مدتی پرهیز کنید تا درمان شما با موفقیت انجام شود. همچنین بهتر از در روز عمل بدون آرایش باشید و در صورتی که دچار بیماری خاصی بوده و یا دارویی مصرف می کنید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. در نظر داشته باشید، قبل از اقدام به درمان سابسیژن باید جوش های فعال خود را درمان کنید و زمانی که پوست شما عاری از جوش شد می توانید Subcision انجام دهید.

 موارد استفاده از Subcision

 سابسیژن یک روش درمانی ایده ال برای از بردن جای جوش های عمیق، اسکارهای جراحی، آبله مرغان  فرو رفتگی های پوستی است و علاوه بر این، می تواند به از بین بردن چین و چروک، سلولیت، جای بخیه و زخم و پیوندهای پوستی قدیمی که فشرده و مستحکم شده اند، کمک کند.

این روش، در مقایسه با بسیاری از روش های کم تهاجم دیگر اثر بخشی بالایی دارد و در صورت نیاز، این امکان وجود دارد که به همراه سابسیژن از درمان های پوستی دیگر نیز استفاده نمایید. Subcision دوره بهبودی کوتاهی دارد و در تمامی فنوتیپ های پوستی قابل استفاده است.

 مراقبت های بعد از انجام Subcision

 مهم‌ترین اقدام پس از درمان Subcision، جلوگیری از آلوده شدن ناحیه درمان است؛ از همین رو، توصیه می شود محل درمان خود را با دست خود لمس نکنید تا از انتقال آلودگی و عفونت جلوگیری شود. در دوران نقاهت پس از سابسیژن، سعی کنید هنگام خواب سر خود را کمی بالاتر از بدن خود قرار دهید و از تمیزی و بهداشت بالشت و وسایل شخصی که با پوست شما در ارتباط هستند، اطمینان حاصل نمایید.

از مصرف دارو به خصوص داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید و تنها داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف نمایید. برای تسریع بهبودی پوست خود، حداقل به مدت دو روز از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

هزینه درمان پوست به روش سابسیژن

 همان‌طور که اشاره کردیم، درمان با Subcision روش های متنوعی دارد که متخصص شما بر اساس نوع اسکار و شدت آن، بهترین روش را اتخاذ می کند. قبل از شروع درمان، شما یک جلسه با پزشک خود جلسه مشاوره ای خواهید داشت و پس از بررسی های انجام شده توسط پزشک می توانید از جزئیات درمان خود مانند روش درمان، مدت زمان لازم و یا قیمت نهایی آن مطلع شوید. به طور کلی، هزینه سابسیژن بسته به عوامل مختلفی مانند عمق و ناحیه اسکار، تعداد جلسات مورد نیاز،  تجربه پزشک و محل کلینیک می تواند متغیر باشد. 

 

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *