لیزر موهای زائد در شیراز 

حذف موهای زائد بدن و صورت، امروزه به روش های مختلفی امکان پذیر است. اما اثربخش ترین و ماندگارترین راه حل از بین بردن موهای زائد بدن و صورت، استفاده از لیز موهای زائد (hair removal laser) است. hair removal laser یک روش پزشکی است که در آن از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود.

در طی این فرآیند، دستگاه مورد نظر نوری از خود ساطع می کند که توسط رنگ‌دانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. این انرژی نور به گرما تبدیل می ‌شود و به فولیکول‌ های مو آسیب می ‌رساند و آسیب وارد شده سبب می شود تا رشد مو در آینده مهار شده و یا به تأخیر انداخته شود. برای آشنایی بیشتر با فرآیند لیزر موهای زائد در ادامه همراه ما باشید.  

رزرو وقت لیزر موهای زائد در شیراز 

لیزر موهای زائد یا hair removal laser در شیراز را در کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر متقی انجام دهید. بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شیراز با بهترین دستگاه های بروز و تکنسین های آموزش دیده در خدمت شما زیباجویان عزیز است. لیزر موهای زائد در شیراز با مرکز تخصصی لیزر کلینیک دکتر متقی انجام می گیرد.

خدمات لیزر تیتانیوم رزرو نوبت لیزر سوپرانو تیتانیوم ۲۰۲۳
رزرو نوبت
خدمات لیزر کندلا الکس رزرو نوبت لیزر دستگاه کندلا الکس ۲۰۲۳
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

hair removal laser چیست؟

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد بدن و صورت استفاده می شود. رایج ترین نقاط بدن که عموماً تحت درمان قرار می گیرند شامل پاها، زیر بغل، بالای لب، چانه و خط بیکینی هستند. با این حال، درمان موهای زائد تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف چشم امکان پذیر است.

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تأخیر می اندازد، اما معمولاً منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود. معمولاً برای حذف مقدار قابل توجهی از موهای زائد نیازمند گذراندن چندین مرتبه لیزر مو هستید و همچنین در اغلب موارد ممکن است پس از حذف موهای زائد خود هر از گاهی نیاز به تمدید دوره لیزر خود داشته باشید. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند مؤثرتر از سایر افراد است، اما همچنان می توان انتظار نتایج موفقیت آمیزی را از این درمان برای انواع پوست داشت.

رنگ مو و نوع پوست در میزان موفقیت آمیز بودن لیزر موهای زائد تأثیر دارد. اصل اساسی درhair removal laser میزان جذب نور در رنگ‌دانه های مو است. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست مانند موهای تیره و پوست روشن بهترین نتایج را به همراه خواهند داشت. خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد. با این حال، پیشرفت حاصل شده در فناوری لیزرهای امروزی، سبب شده تا همه افراد با انواع رنگ مو و رنگ پوست بتوانند بدون خطر از این فرآیند بهره‌مند شوند.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

برای انجام hair removal laser توصیه می شود متخصصی را پیدا کنید که تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد. همچنین مطمئن شوید که لیزر شما در محیط کلینیک و تحت نظر پزشک صورت می گیرد و بهتر است در مورد انجام لیزر موهای زائد در مکان هایی مانند اسپا، سالن های آرایشی و یا ساکن مکان هایی که پرسنل غیر پزشک دارند احتیاط کنید.  

پیش از لیزر موهای زائد خود بهتر است با یک پزشک مشورت کنید تا تعیین کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر هستید و یا دیگر روش ها برای شما مناسب تر خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که در صورت داشتن خالکوبی روی پوست خود، قبل از انجام لیزر بهتر است متخصص خود را در جریان بگذارید. در جلسه مشاوره ممکن است پزشک به موارد زیر اشاره کند :

  • سابقه پزشکی از جمله مصرف دارو، سابقه اختلالات پوستی یا اسکار، و روش های قبلی حذف موهای زائد را بررسی می کند.
  • در مورد خطرات، مزایا و انتظارات و اینکه لیزر موهای زائد چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای شما انجام دهد، صحبت می کند
  • ممکن است از برخی نواحی بدن عکس بگیرد تا برای ارزیابی های قبل و بعد استفاده کند
  • در جلسه مشاوره، طرح درمان و هزینه های مربوطه مورد بحث قرار می گیرد.

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن قبل از انجام لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد :

  • دور ماندن از آفتاب : سعی کنید توصیه های پزشک خود را در مورد اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید.
  • عدم استفاده از کرم های برنزه کننده : اگر اخیراً پوست خود را با استفاده از لوسیون های مختلف برنزه کرده اید، ممکن است پزشک شما کرم های سفید کننده پوست را برای شما تجویزی کند.
  • اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد : برخی از روش های حذف موهای زائد مانند تیغ زدن موها، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن‌ها اجتناب شود.
  • پرهیز از داروهای رقیق کننده خون : از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید.
  • اصلاح ناحیه درمان : اصلاح موهای زائد با استفاده از تیغ باید یک روز قبل از لیزر انجام بگیرد. استفاده از تیغ برای حذف موها قبل از لیزر سبب می شود تا ساقه موها از بین برود اما به فولیکول مو آسیبی نرسد و بتوان با اعمال لیزر آن‌ها را غیر فعال کرد.

به طور کلی، لیزر موهای زائد (hair removal laser) معمولاً به دو تا شش جلسه درمانی نیاز دارد. فاصله بین جلسات درمانی بسته به ناحیه مورد نظر شما متفاوت است. در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند، مانند لب بالا، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی با رشد کند مو، مانند کمر، درمان ممکن است هر ۱۲ تا ۱۶ هفته انجام شود. علاوه بر این، در هر جلسه درمانی، باید از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر استفاده نمایید. پزشک ممکن است برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول درمان، یک بی حس کننده موضعی بر روی پوست شما اعمال کند.

روند درمان

در طول لیزر موهای زائد (hair removal laser)، پزشک یک دستگاه لیزر دستی را روی پوست شما حرکت می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود. هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌ رساند و همین امر از رشد مو جلوگیری می ‌کند. درمان یک ناحیه کوچک، مانند لب بالایی، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. اما درمان یک ناحیه بزرگ‌تر، مانند پشت، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

ممکن است در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد (hair removal laser) پوست شما قرمز و متورم شود. پس از لیزر می توانید برای کاهش تورم و ناراحتی، بر روی ناحیه درمان بخ قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، ممکن است پزشک از کرم استروئیدی بر روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند. پس از لیزر موهای زائد و بین جلسات درمانی خود سعی کنید از نور خورشید دوری کنید و به مدت حدودا شش هفته طبق دستور پزشک از سولاریم  استفاده نکنید. روزانه از ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

 

 

مراقبت‌های قبل از لیزر موهای زائد (J-401)

۱- موهای ناحیه مورد نظر را ۲۴ ساعت قبل از نوبتتان شیو کنید.
۲- قبل از مراجعه تمام آرایش و آلودگی را از پوست خود با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید.
۳- ۱۴ روز قبل از لیزر انجام مزو، لایه برداری، بوتاکس، وکس، موم؛ سولار و برنزه ممنوع است.
۴- در صورت داشتن اختلالات هرمونی، مصرف داروهای خاص، سابقه تبخال فعال ، داشتن خال و تتو، باردار بودن
به اوپراتور لیزر اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

۱- از ۷ الی ۱۰ روز پس از انجام لیزر در صورت رشد موها مجدد شیو شود.
۲- از کرم ضد افتاب روی صورت و دست استفاده شود و از انجام سولاریم و برنزه کردن اجتناب شود.
۳- حداقل پس از گذشت ۴ ساعت از اتمام لیزر می توانید پوست خود را با آب ولرم و شوینده ملایم (شامپو بچـه) بشویید.
۴- خـارش و التهـاب پوست یکی از اتفاقـات رایـج پس از لیـزر است که طـی پس از گذشت چند ساعت برطـرف
می شود که در این صورت می توانید از پماد موضعی زینک به صورت لایه نازک روی محل لیزر استفاده کنید.

دانلود pdf لیزر موهای زائد

رزرو وقت لیزر موهای زائد در شیراز 

لیزر موهای زائد یا hair removal laser در شیراز را در کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر متقی انجام دهید. بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شیراز با بهترین دستگاه های بروز و تکنسین های آموزش دیده در خدمت شما زیباجویان عزیز است. لیزر موهای زائد در شیراز با مرکز تخصصی لیزر کلینیک دکتر متقی انجام می گیرد.

خدمات لیزر تیتانیوم رزرو نوبت لیزر سوپرانو تیتانیوم ۲۰۲۳
رزرو نوبت
خدمات لیزر کندلا الکس رزرو نوبت لیزر دستگاه کندلا الکس ۲۰۲۳
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *