۷ عادت افراد شاد

1
عادت افراد شاد

عادت افراد شاد


حقیقت این است که شادی یک مکان نیست و چیزی نیست که بتوانیم آن را بخریم، یا چیزی نیست که بتوانیم در شخص دیگری پیدا کنیم. خوشبختی واقعی یک حالت ذهنی است و راه‌های زیادی وجود دارد که با وجود  تمام اتفاقاتی که در دنیا می‌گذرد، می توانید همچنان خود را مثبت نگه دارید. در ادامه ۷ عادت افراد شاد را بررسی می کنیم.

  1. افراد شاد زمانی را برای آرامش دارند

یافتن سکوت در روزهای پرمشغله دشوار است، اما اگر حتی چند دقیقه را برای نفس کشیدن اختصاص دهید، متوجه تفاوت های مثبت در زندگی خود خواهید شد. تلویزیون را خاموش کنید، گوشی را چند دقیقه ای زمین بگذارید و آرام باشید. این کار شما را ترغیب می کند که خود را در وضعیت آرامی قرار دهید و ذهن آگاهی را تجربه کنید و زمانی که به طور مداوم تمرین کنید، می تواند اضطراب را تسکین دهد، تمرکز و عزت نفس شما را افزایش دهد و شما را شادتر کند.

  1. افراد شاد رسانه ها و سرگرمی های منفی را محدود می کنند

دنیا بسیار پر سر و صدا است و به نظر می رسد که تنها چیزی که می شنویم منفی گرایی است. جای تعجب نیست که ما نیز احساس عصبانیت، اضطراب و افسردگی داشته باشیم. به جای روشن کردن اخبار شبانه یا اظهار نظر در مورد پست های منفی فیس بوک، سعی کنید مقالات مثبت را بخوانید! یک کتاب نشاط آور بخوانید یا یک فیلم عاشقانه تماشا کنید. خیلی زود متوجه خواهید شد که هوس چیزهای مثبت و دور نگه داشتن چیزهای های منفی را دارید. همچنین می توانید ویدیوهای توله سگ یا بچه را در یوتیوب تماشا کنید!

  1. افراد شاد قدردانی را تمرین می کنند

تمرکز بر قدردانی برای چیزهایی که دارید، به جای چیزهایی که ندارید، راهی برای شاد بودن است. افراد شاد از داشته های خود نهایت استفاده را می کنند و هیچ چیز را بدیهی نمی دانند. وقتی قدردانی را تمرین می‌کنید، به احتمال زیاد خلق و خوی و انرژی بهتری را تجربه می‌کنید، بنابراین زمانی را سپاسگزاری و از قدرانی از اختصاص دهید.

  1. افراد شاد اطراف خود را با افراد مناسب پر کرده اند

افراد شاد وقت خود را با افراد منفی نگر که فکر می کنند دنیا علیه آن ها است و بدبین هستند نمی گذرانند. آن ها با افرادی که شاد و حامی هستند، اعتماد به نفس آن ها را تقویت می کنند و آن ها را به حداکثر توان خود سوق می دهند، معاشرت می کنند.

  1. افراد شاد به دیگران احترام می گذارند و مهربانی را تمرین می کنند

افراد شاد نسبت به دیگران مهربان و محترم هستند. آن‌گونه با دیگران رفتار می‌کنند که می‌خواهند با آن ها رفتار شود و درک می‌کنند که مهربانی مسری است. ما اغلب نسبت به خودمان با دیگران مهربان‌تر هستیم، بنابراین بدون احترام و مهربانی به دیگران، یافتن عشق به خود نیز دشوار است.

  1. افراد شاد مراقب خود هستند

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای شاد بودن انجام دهید این است که از نظر جسمی و روحی از خود مراقبت کنید. هر شب خوب بخوابید، غذاهای سالم و مقوی بخورید، به طور منظم ورزش کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. شما باید از خودتان مراقبت کنید. بدن شما معبد شما است، بنابراین بسیار مهم است که آن را سالم و قوی نگه دارید تا هنگام مشکلات بتوانید بر آن ها چیره شوید.

  1. افراد شاد بیشتر می خندند

طبق یک مطالعه اخیر کودکان ۲۰۰ بار در روز می خندند در حالی که بزرگسالان متوسط فقط ۴ بار می خندند. اگر امروز هنوز نخندیده اید، ویدیوهای خنده دار را در یوتیوب تماشا کنید. شاید فکر کنید چیزی برای خندیدن وجود ندارد ولی شما باید دلیلی برای خندیدن پیدا کنید و دنیا این فرصت را به شما می دهد.

در آخر این موضوع را در نظر داشته باشید که بهترین زیبایی، زیبایی طبیعی شماست. ما در کلینیک زیبایی و کاشت مو دکتر متقی واقع در شیراز به شما یک زیبایی طبیعی که شادی شما را در پی خواهد داشت هدیه خواهیم داد.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *