۴ نکته قبل از انجام بوتاکس که باید بدانید

1
نکته قبل از انجام بوتاکس

نکته قبل از انجام بوتاکس


هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا بدن خود را از تبدیل پوست صاف به پوست چروکیده بازدارد. با این حال، می توانید برای حفظ سلامت پوست خود اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. تزریق بوتاکس یکی از موثرترین درمان های ضد پیری است. ۴ نکته قبل از انجام بوتاکس را در ادامه بدانید.

اما بوتاکس دقیقا چیست؟ و آیا این یک روش کاملا بی خطر است؟

بوتاکس یک شل کننده عضلانی است که با یک سوزن کوچک به پوست شما تزریق می شود تا خطوط و چین و چروک های ظریف کمتر به چشم بیاید و چین و چروک های جدید در آینده ظاهر نشوند. سایر محصولات نیز همین عملکرد را دارند، اما بوتاکس رایج ترین مورد استفاده است.

بوتاکس نه تنها برای رفع چین و چروک استفاده می شود بلکه می تواند در برابر بیماری هایی مانند میگرن و تعریق شدید نیز موثر باشد. هنگامی که صحبت از درمان چین و چروک می شود، عمدتا برای چین و چروک های پیشانی و زیر چشم استفاده می شود.

اگر به فکر انجام بوتاکس هستید، باید بدانید که نباید آن را ساده گرفته شود، زیرا بر عضلات صورت شما تأثیر می گذارد. به همین دلیل، در این مقاله، نکاتی را که باید قبل از انجام چنین درمانی در نظر بگیرید، بررسی می کنیم.

  1. برای دریافت مشاوره برنامه ریزی کنید

قبل از تزریق بوتاکس، ابتدا باید اهمیت انتخاب یک کلینیک قابل اعتماد، مانند کلینیک دکتر متقی را درک کنید، که به شما در دستیابی به اهداف زیبایی شناختی خود برای نتایج طولانی مدت کمک می کند. متخصصان این کلینیک یک جلسه مشاوره با شما برنامه ریزی می کنند، نحوه تزریق بوتاکس را توضیح می دهند و به شما کمک می کنند تا روش مناسب خود را انتخاب کنید.

پزشکان کلینیک زیبایی دکتر متقی شما را برای درک بهتر ساختار صورت، ارزیابی عملکرد عضلات و تعیین محل تزریق بوتاکس بررسی می کنند. ممکن است از شما بخواهند لبخند بزنید یا اخم کنید و ابروهایتان را بالا ببرید. این عبارات به آنها نشان می دهد که چگونه صورت شما به طور طبیعی حرکت می کند تا بتوانند درمان موثری را برای شما ارائه دهند. این متخصصان همچنین می توانند زیر بغل را برای بوتاکس بررسی کنند.

در جلسه مشاوره سلامت شما به طور کامل ارزیابی می شود. پزشکی که این عمل زیبایی را انجام می دهد باید بداند که آیا از داروهایی استفاده می کنید که ممکن است با بوتاکس تداخل داشته باشد یا خیر.

برای تزریق بوتاکس، باید متخصص حرفه ای را انتخاب کنید که با او احساس امنیت کنید و به او اطمینان داشته باشید. همچنین پزشک باید مجوز لازم برای تزریق بوتاکس را داشته باشد.

  1. نکته قبل از انجام بوتاکس: با خطرات بوتاکس آشنا شوید

باید بدانید که تزریق بوتاکس چه خطراتی دارد و قبل از انجام درمان چه الزاماتی را باید رعایت کنید. متخصص پزشکی یا کلینیک شما چگونه با عوارض یا درمان نادرست برخورد می کند؟ پس از درمان چگونه از شما به عنوان یک بیمار مراقبت می کنند؟ آیا آآنها۷ روز هفته را به صورت ۲۴ ساعت در دسترس هستند؟ آیا می توانید فرم رضایت بیمار را امضا کنید یا نه؟

 نکته قبل از انجام بوتاکس
نکته قبل از انجام بوتاکس

این اطلاعات معمولاً در وب سایت کلینیک ها موجود هستند.

  1. نتایج تزریق بوتاکس فوری نیست

نتایج بوتاکس علیرغم انتظارات ما همیشه فورا به دست نمی آید. حتی ممکن است تعجب کنید که آیا آنها مقدار مناسبی بوتاکس تزریق کرده اند یا خیر.

شما نمی توانید فورا اثر کامل تزریق بوتاکس را مشاهده کنید. نتایج ۳ روز یا تا ۱۴ روز پس از درمان آشکار خواهد شد. بوتاکس بسته به محل تزریق، عمق فرورفتگی و بسیاری از عوامل دیگر برای نشان دادن زمان نیاز دارد.

اعصاب تحت تاثیر بوتاکس دارای “محل های اتصال” هستند که به ماده شیمیایی اجازه می دهد به سطح آنها بچسبد و فعالیت را مهار کند. بنابراین هر چه سایت های اتصال بیشتری در اعصاب خود داشته باشید، سریعتر می توانید نتایج را مشاهده کنید.

مدت زمان ماندگاری اثرات بوتاکس برای هر فرد متفاوت است، اما به طور متوسط ​​بین ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند . این همه به نواحی تزریق شده و تعداد واحدهای مورد استفاده بستگی دارد. مهم است که کیفیت بوتاکس را در نظر بگیرید. در صورت داشتن هر گونه عارضه بوتاکس قابل برگشت نیست. این عوارض جانبی پس از از بین رفتن نوروتوکسین ناپدید می شوند.

  1. نکته قبل از انجام بوتاکس: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

در هفته اول پس از تزریق بوتاکس شما می توانید با پیروی از دستورالعمل های ارائه شده، اثرات بوتاکس را ماندگارتر کنید.

یک ساعت بعد از عمل، اخم کنید یا ابروهای خود را بالا ببرید. اگرچه این فعالیت‌ های صورت الزامی نیست، اما ممکن است به نتایج بهتری منجر شود. از مصرف داروهای رقیق کننده خون و ایبوپروفن خودداری کنید. این کار از قرمز شدن و تورم پوست جلوگیری می کند.

مهم است که تا ۲۴ ساعت پس از درمان از ماساژ ناحیه تحت درمان، سونا، فعالیت بدنی شدید و مصرف الکل خودداری کنید.

سخن پایانی

بوتاکس محبوب ترین روش زیبایی غیر جراحی است. هر چهره متفاوت است، بنابراین مهم است که کلینیک و پزشک مناسبی انتخاب کرده و با آن مشورت کنید. برای اینکه بیشترین بهره را از درمان بوتاکس ببرید و پوست خود را صاف تر و جوان تر کنید، مهم است که دستورالعمل های کلی را قبل و بعد از آن رعایت کنید.

در آخر…

با رزرو نوبت به صورت آنلاین می توانید در کلینیک دکتر متقی با متخصصین ما مشورت کرده و بهترین روش را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید. متخصصین ما تجربه زیادی در خصوص تزریق فیلرهای پوستی، بوتاکس و کاشت مو دارند، بنابراین به راحتی می توانید به آنها اعتماد کرده و از نتایج تزریق فیلر بهره منده شوید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *