۱۰ سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد

1
سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد

سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد


از بین بردن موی زائد می تواند زمان بر، دردناک و پرهزینه باشد. با اپیلاسیون و روش های قدیمی از بین بردن مو، موها در عرض چند روز دوباره رشد می کنند. کرم های موبر نیز با این که در عرض چند دقیقه موها را از  بین می برند اما بوی بدی دارند و مو به سرعت دوباره رشد می کند. با روش های اپیلاسیون و الکترولیز مو دیرتر رشد می کند اما این روش ها دردناک است و هنگام رشد مجدد مو پوست دچار خارش می شود. همه این روش ها موقت هستند و دوباره مو رشد می کند. سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد را بدانید.

لیزر موهای زائد روشی ایمن، موثر و نسبتاً بدون درد برای کاهش دائمی موهای زائد است. با این روش می توانید به طور دائم رشد مو را در نواحی مانند زیر بغل، ناحیه بیکینی، پاها، قسمت پایین صورت، پشت، بازوها، سینه و شکم را از بین ببرید. همچنین لیزر موهای زائد در نهایت هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر از بین بردن مو دارد زیرا دائمی است.

طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا از بین بردن موهای زائد با لیزر سومین درمان زیبایی غیرجراحی در ایالات متحده است. در ادامه به ۱۰ سوال متداول در مورد لیزر موهای زائد پاسخ می دهیم.

 سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد: لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به فولیکول مو آسیب می رساند و در نتیجه رشد مو را به حداقل می رساند. اکثر مراجعه کنندگان لیزر پس از یک بار لیزر متوجه کاهش قابل توجهی در رشد موهای جدید می شوند و نتایج را مشاهده می کنند. با هر جلسه لیزر به طور قابل توجهی موهای کمتری رشد می کنند و در نتیجه موجب از بین بردن دائمی موها می شود.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد به معنای واقعی کلمه ریشه مشکل را پیدا می کند. در این روش یک نور بسیار متمرکز لیزر از طریق رنگدانه به فولیکول مو ارسال می شود. نور لیزر به گرما تبدیل می شود و سپس به فولیکول و ریشه مو آسیب می رساند.

توجه به این نکته مهم است که مو در داخل فولیکول ها و در یک چرخه سه فاز رشد می کند. فاز آناژن مرحله ای است که در آن مو به طور فعال رشد می کند و معمولاً چندین ماه طول می کشد. این بهترین مرحله برای کاهش موهای زائد با لیزر است. فاز کاتاژن یک مرحله کوتاه است که در آن ریشه مو پسرفت می کند و شروع به کوچک شدن می کند.

فاز تلوژن آخرین مرحله در چرخه مو است و به عنوان مرحله استراحت در نظر گرفته می شود که چند ماه طول می کشد. در این مرحله مو از فولیکول آزاد می شود. پس از اتمام این مرحله مو در مرحله آناژن (رشد) دوباره شروع به رشد می کند. از آنجایی که فولیکول‌های مو همه در مراحل مختلف این چرخه سه فازی هستند، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که لیزر برای هر فولیکول مو در مرحله رشد موثر است. به همین دلیل است که ما مجموعه ای از روش های لیزر موهای زائد را برای بهترین نتیجه توصیه می کنیم.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

صرفه جویی در زمان و هزینه: لیزر موهای زائد علاوه بر دائمی بودن نتیجه باعث می شود در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و دیگر نیاز به انجام روزانه و هفتگی اصلاح، اپیلاسیون یا استفاده از کرم های موبر ندارید.

موثر برای همه نواحی و انواع رنگ های پوست: لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از بدن از جمله زیر بغل، ناحیه بیکینی، پاها، قسمت پایین صورت، پشت، بازوها، سینه و شکم انجام داد. همچنین یک روش عالی برای تمام رنگ های پوست است. لیزر موهای تیره و ضخیم را هدف قرار می دهد و به پوست آسیب نمی رساند.

از بین بردن موهای زائد: لیزر موهای زائد می تواند به از بین بردن موهای زائد کمک کند و به شما پوستی شفاف تر و صاف تر می بخشد.

سرعت بالا: زمان انجام لیزر بسته به اندازه ناحیه تحت لیزر می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. ولی به طور کلی لیزر موهای زائد روشی سریع است.

تقریباً بدون درد: آستانه درد هر فردی متفاوت است. ممکن است در طول لیزر درد خفیفی احساس کنید، اما اکثر مراجعه کنندگان لیزر بدون درد را تجربه می کنند.

چگونه باید برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

برای لیزر موهای زائد به نکات زیر توجه کنید.

  • طی ۲۴ ساعت قبل از لیزر، کل ناحیه تحت لیزر را اصلاح و شیو کنید. استفاده از تیغ های برقی را توصیه نمی کنیم زیرا موها را درست شیو نمی کنند. لیزر می تواند با موهای موجود در سطح پوست واکنش نشان دهد و باعث تحریک و احتمالاً بوی سوختگی مو شود.
  • قبل از لیزر اپیلاسیون نکنید، زیرا این روش ها به طور موقت فولیکول مو را از بین می برند و لیزر فولیکول مو را باید هدف قرار دهد. بدون فولیکول مو لیزر ممکن است اثربخش نباشد.
  • پاک کردن آرایش، لوسیون، دئودورانت و ضد آفتاب قسمت هایی که باید لیزر شود.
  • ناحیه تحت لیزر را تا ۴ هفته قبل از لیزر در معرض نور خورشید قرار ندهید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می شود لیزر موهای زائد اثربخش نباشد و بعد از لیزر عوارضی ایجاد شود.
  • ۳-۴ هفته قبل از لیزر از هیچ محصول برنزه کننده استفاده نکنید.
  • دو روز قبل از لیزر از هر گونه اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم رتینول خودداری کنید.
  • دو هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر موهای زائد از لایه برداری شیمیایی یا برنزه شدن خودداری کنید.

در طول لیزر موهای زائد چه انتظاری باید داشته باشید؟

لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و ناحیه مورد نظر و همچنین رنگ پوست بیمار تعیین می شود. هم بیمار و هم اپراتور لیزر باید از عینک محافظ استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

ممکن است در طول لیزر درد خفیفی تجربه کنید، اما اکثر مراجعه کنندگان به راحتی این درد را تحمل می کنند. در واقع این درد یک درد سریع و تیز توصیف می شود که در نزدیکی بینی، چانه و شقیقه‌ها بیشتر حس می شود. از بین بردن موهای زائد با لیزر می‌تواند تقریباً بدون درد باشد، اما میزان تحمل درد هر فرد متفاوت است. با هر بار لیزر موهای زائد، موها نازک تر می شوند و میزان درد نیز کمتر می شود.

اگر بیمار در طول لیزر احساس درد کند، قبل و بعد از لیزر از کمپرس یخ استفاده می شود. همچنین از یک دستگاه خنک کننده نیز استفاده خواهد شد.

چه زمانی نتایج لیزر موهای زائد را می بینیم؟

در اکثر افراد پس از یک بار لیزر موها نازک تر می شوند. برای نتایج بهتر ما به بیمار توصیه می کنیم ۴-۶ جلسه لیزر را با فاصله ۶-۸ هفته انجام دهد. با هر جلسه لیزر به طور قابل توجهی موهای کمتری رشد می کند و در نتیجه منجر به از بین بردن دائمی موها خواهد شد.

بعد از انجام لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهیم؟

پس از لیزر موهای زائد، گرمای لیزر می تواند تا ۲۴ ساعت در پوست بماند. به همین دلیل توصیه می کنیم فعالیت هایی مانند رفتن به باشگاه، سونا یا دوش آب گرم را انجام ندهید. زیرا خطر عوارض و تحریک پوستی وجود دارد. همچنین توصیه می کنیم قبل و بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. اگر قبل از لیزر برنزه شده اید، قبل از شروع لیزر موهای زائد باید منتظر بمانید تا رنگ برنزه از بین برود.

 سوال رایج در مورد لیزر موهای زائد: هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد به ناحیه مورد نظر، زمان مورد نیاز برای لیزر و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد.

در بهترین کلینیک زیبایی شیراز موهای خود را لیزر کنید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *