نتایج ۶ ماه بعد از کاشت مو

5
۶ ماه بعد از کاشت مو

۶ ماه بعد از کاشت مو


انجام کاشت مو یک تجربه هیجان ‌انگیز است و ممکن است زمانی که منتظر رشد موهای جدیدتان هستید، بی ‌تابی کنید. نتایج ۶ ماه بعد از کاشت مو را در ادامه بررسی کرده ایم.

۶ ماه بعد از کاشت مو نقطه عطفی در بهبودی شماست. در این مرحله، با ظهور و ضخیم شدن فولیکول های جدید، ممکن است متوجه رشد مجدد قابل مشاهده شوید

در این مقاله می خواهیم در مورد آنچه در ۶ ماه اول بعد از کاشت مو اتفاق می افتد، رشد موی شما پس از ۶ ماه و هر چالشی که ممکن است با آن روبرو شوید صحبت خواهیم کرد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

۶ ماه اول کاشت مو

در کلینیک تخصصی دکتر متقی، ما با برداشت واحد فولیکولی (FUE) پیوند مو را انجام می ‌دهیم. جراح در طول FUE، فولیکول ‌های مو را از پوست سر شما جدا کرده و آن‌ ها را به مناطق مورد نظر پیوند می‌ دهد. FUE کم تهاجمی است، بهبودی این روش درمانی سریعتر و نتایج حاصل از آن طبیعی هستند.

به محض اینکه کاشت مو کامل شد، دوره بهبودی تان آغاز می شود. روند بهبودی کاشت مو باید سرراست باشد، اما باید به توصیه‌ های مراقبت‌ های بعدی که متخصص به شما ارائه می دهد توجه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بلافاصله پس از کاشت مو

پس از تکمیل پیوند، ممکن است در نواحی اهدا کننده تورم و حساسیت را تجربه کنید. این عوارض معمولاً در عرض چند روز برطرف می شود. برای بهبود تورم و حساسیت می توانید از داروهای مسکن ساده مانند ایبوپروفن یا پاراستامول استفاده کنید. همچنین متوجه خواهید شد که پوسته هایی در اطراف فولیکول های تازه پیوند شده ایجاد می شود که کاملا طبیعی است. این پوسته ها در عرض ۱-۲ هفته می ریزند.

شما باید از پوست سر تان تا زمانی که در حال بهبود است، محافظت کنید تا روند رشد موهای کاشته شده مختل نشود. بنابراین، در ۴ روز اول پس از جراحی، شستن موها و مالش دادن آنها یا حتی خشک کردن سر ممنوع است. شما همچنین باید از پوست سر خود در برابر نور خورشید محافظت کنید، بنابراین سعی کنید در ظهر که تابش نور خورشید به اوج رسیده بیرون نروید و هنگام بیرون رفتن روی سرتان کلاه بگذارید.

۲ هفته اول پس از کاشت مو

در دو هفته اول بهبودی، برخی از موهای کاشته شده شما می ریزند. این کار ممکن است هشدار دهنده به نظر برسد یا نشانه ای از عدم موفقیت کاشت مو باشد، اما نباید نگران باشید! چون طبیعی است و موهای جدید در عرض چند هفته دوباره در این مناطق رشد خواهند کرد.

۲ تا ۳ ماه پس از کاشت مو

در چند ماه آینده، موهای شما ممکن است وارد مرحله استراحت شود. در مرحله استراحت موها به اندازه معمول رشد نمی کنند. این مرحله زمانی اتفاق می ‌افتد که فولیکول‌ های جدید مو در پوست سر شما قرار می گیرند. ممکن است در این مرحله شاهد تغییرات زیادی در موهای خود باشید.

۳ تا ۶ ماه پس از کاشت مو

در این زمان، موهای شما دوباره وارد فاز رشد می شوند و فولیکول های تازه پیوند یافته نیز شروع به رشد می کنند. با این حال، نباید عجله کنید، چون کمی طول می کشد تا موهایتان ضخیم شده و هر تکه پیوندی دوباره پر شود.

بعد از ۶ ماه شاهد رشد موهایتان خواهید بود

بعد از گذشت ۶ ماه از کاشت مو، باید شاهد تغییر قابل توجهی در ضخامت و طول موهای خود باشید. فولیکول های جدید نیز در این مرحله بسیار قوی می شوند.

اگر تراکم موهای خود را با قبل از پیوند، ابتدای بهبودی و نتایج بعد ۶ ماه از کاشت مقایسه کنید، متوجه تفاوت قابل قبولی خواهید شد.

البته باید بدانید که رشد موهای جدید ممکن است نا سازگار باشد، زیرا مو در برخی از مناطق کمی طولانی تر از مناطق دیگر رشد می کند. این کاملا طبیعی است و برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا از نتایج راضی هستید یا نه، باید ۱۸ ماه صبر کنید.

اگر رشد موهایتان ناهموار است یا رشد مجدد موهای کاشته شده  منجر به خط مویی می شود که دوست ندارید، می توانید موهایتان را کوتاه کنید. البته باید موهایتان را کمی کوتاهتر نگه دارید تا رشد موهای کاشته شده زیاد جلب توجه نکند.

با این حال، در حالی که علامت ۶ ماهه نقطه عطفی در مسیر رشد مجدد موهای شما است، اما نباید این علائم را به عنوان نتیجه نهایی قبول کنید. نتایج نهایی کاشت مو ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد تا ظاهر شود. تا ۱۸ ماهگی، فولیکول های پیوند شده به طور کامل به پوست سر نفوذ کرده و بالغ می شوند.

عوامل موثر بر رشد مو

عوامل زیر می توانند بر رشد مجدد موهای شما بعد ۶ ماه از کاشت تأثیر بگذارند:

سن: سن شما هر چقدر بیشتر باشد، رشد موها کندتر می باشد، بنابراین فولیکول های پیوند شده ممکن است به سرعت رشد نکنند.

ژنتیک: ممکن است استعداد ژنتیکی شما رشد مو ها را کند کند.

تغذیه یا سلامت نامناسب: اگر ویتامین ها و مواد معدنی کافی که برای رشد موها نیاز هستند را دریافت نکنید، رشد موهایتان با مشکل مواجه می شود. بدین ترتیب، اگر سلامت کلی شما ضعیف باشد، فولیکول ‌های جدید ممکن است برای رشد سریع تا جایی که می ‌توانند تلاش کنند. همچنین کمبود ویتامین ها و مواد معدنی نیز می تواند باعث رشد ضعیف مو ها شود، بنابراین باید میوه، سبزیجات و پروتئین ها بیشتری مصرف کنید.

برخی داروها: برخی از داروها هستند که به رشد مو آسیب می رسانند، بنابراین باید قبل از مصرف هر دارویی با جراح مشورت کنید.

استرس: در حالی که استرس یک مورد همیشگی است و قابل اجتناب نیست، اما استرس در طول دوره نقاهت می تواند در رشد موهای شما اختلال ایجاد کند.

سلامت پوست سر: شما باید همیشه مراقب پوست سر خود باشید، اما زمانی که کاشت مو انجام می دهید این مسئله اهمیت خاصی پیدا می کند. پوست سر ناسالم محیطی وحشتناک برای رشد موهای شماست.

قرار گرفتن در معرض گرما: وقتی با استفاده از سشوار یا اتو مو، موهایتان را خشک می کنید یا به آنها حالت می دهید، گرمای ناشی از این وسایل به موهایتان آسیب می زند. البته زمانی که کاشت مو انجام می دهید این آسیب بیشتر از قبل می شود. سعی کنید کمتر از اتو مو، سشوار و وسایل از این قبیل استفاده کنید‌. همیشه سعی کنید از محافظ حرارتی استفاده کنید.

رنگ کردن موها: مواد شیمیایی موجود در رنگ ها آسیب زیادی به موهای شما وارد کرده و از رشد آنها جلوگیری می کند.

چالش ها و راه حل های بالقوه

۶ ماه پس از کاشت مو، ممکن است با چالش های غیر منتظره ای روبرو شوید. رشد ناهموار ممکن است، رشد مو در نواحی مختلف را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین، در حدود ۶ ماهگی، ممکن است متوجه ضخیم‌ تر یا نازک‌ تر شدن موها در قسمت‌ های خاص شوید.

در حدود ۶ ماهگی ممکن است شاهد برخی از مشکلات مانند رشد آهسته مو پس از ریزش زیاد باشید. خبر خوب این است، اگر عواملی که در بالا ذکر کردیم ایجاد نشده باشد، رشد آهسته مو اغلب  درمان می شود. با این حال، اگر موهای شما ۶ ماه پس از جراحی بیش از حد ریزش داشته باشد، ممکن است لازم باشد با جراح خود صحبت کنید و قبل از ارزیابی نتیجه جراحی خود تا پایان ۱۸ ماه صبر کنید.

اگرچه کاشت مو می تواند به طاسی الگو کمک کند، اما نمی تواند از وقوع آن جلوگیری کند. بنابراین، در حالی که پیوند شما ممکن است در قسمت جلویی و کناری موهای شما ضخیم شده باشد، ممکن است در اطراف تاج یا ناحیه دیگری دچار طاسی شود، به خصوص اگر از داروهای پیشگیری از ریزش مو مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده نمی کنید. اگر در مرحله ۶ ماهگی رشد موی قابل توجهی مشاهده نکردید، با جراح خود صحبت کنید تا همه چیز را بررسی کند.

تقویت رشد مو بعد از کاشت مو

افزایش رشد مو بعد از کاشت مو آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. نکته اصلی این است که پوست سر خود را سالم نگه دارید، زیرا این کار محیط بهینه ای برای رشد فولیکول های جدید شما ایجاد می کند.

برخی از نکات مهم برای تقویت رشد مو پس از کاشت عبارتند از:

-خوردن یک رژیم غذایی متعادل

-محافظت از پوست سر در برابر نور خورشید

-نوشیدن آب کافی

-استفاده از محصولات ملایم برای شستشو و مراقبت از مو و پوست سر

-شستن موها با آب ولرم

-از مدل موهای تنگ که باعث تنش در پوست سر شما می شود خودداری کنید

رسیدن به ۶ ماه پس از کاشت مو، بخش هیجان انگیزی از کاشت مو است، زیرا شما در این مرحله نتایج واقعی کاشت را خواهید دید.

 

۴/۵ - (رای دهنده: ۵)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *