درباره کاشت مو

رزرو وقت کاشت مو در شیراز

دپارتمان کاشت مو کلینیک دکتر متقی در شیراز

جدیدترین متد کاشت مو در شیراز را در دپارتمان کاشت مو کلینیک تخصصی دکتر متقی تجربه کنید. بهترین کاشت مو در شیراز را تجربه کنید همچنین برای اطلاع از هزینه و قیمت کاشت مو در شیراز با شماره ۰۷۱۳۶۳۶۵۰۵۰ تماس حاصل فرمایید.

دپارتمان کاشت مو، ریش و ابرو کاشت مو
رزرو نوبت

کاشت مو چیست؟

اگر شما هم دچار ریزش مو یا طاسی هستید و از محصولات مراقبتی بسیاری برای درمان آن استفاده کرده اید و نتیجه ی مورد نظر خود را دریافت نکرده اید، به احتمال زیاد باید به فکر یک راه درمان دائمی و تضمین کننده مانند کاشت مو باشید. ریزش مو یک امر طبیعی در زنان و مردان است که به دلایل مختلفی رخ می دهد، اگر مقدار ریزش موی شما شدیدتر از حالت عادی باشد و به محصولات مراقبتی مو پاسخ ندهد، پزشک شما روش صحیح را برای شما تجویز خواهد کرد.  کاشت مو در اغلب موارد نتایج دائمی به همراه خواهد داشت و با یک بار هزینه کاشت مو می توانید به موهای پرپشت و زیبای خود دست پیدا کنید.
امروزه کاشت مو با استفاده از روش های کم تهاجم صورت می گیرد و از ابزارهای ظریف و پیشرفته ای برای این فرآیند استفاده می شود تا نتایج نهایی آن طبیعی و یک دست باشد. با این حال، موارد بسیاری بر روی نتیجه عمل شما تأثیرگذار خواهند بود.

گالری

نمونه کارها

نگاهی بر مراحل کاشت 

کاشت مو یک نوع جراحی کم تهاجم است که در طی آن فولیکول های قوی مو از قسمت اهدا کننده استخراج می شوند و به ناحیه ای که موهای نازک و یا ضعیفی دارد، پیوند داده می شود. این روش درمان از دهه ۱۹۵۰ توسط تمامی پزشکان سراسر دنیا استفاده می شود، اما تکنیک های آن در طی سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است.  

مراحل کاشت مو باید در مطب دکتر انجام بگیرد، در ابتدای کار جراح پوست سر شما را تمیز می کند و دارویی برای بی حس کردن پشت سر شما تزریق می کند. پزشک متخصص می تواند بر اساس شرایط شما از روش های مختلفی برای پیوند مو استفاده کند که این روش ها به ترتیب جراحی نوار واحد فولیکولی (FUT) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) هستند.  

در روش FUT، جراح یک نوار ۶ تا ۱۰ اینچی از پوست را از پشت سر شما برمی دارد و ناحیه برداشت را بخیه میزند. این ناحیه بلافاصله پس از بخیه توسط موهای اطراف آن پنهان می شود و نیازی به نگرانی در مورد آن نخواهید داشت.

در مرحله بعد، تیم جراحی نوار پوست سر برداشته شده را به ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت ریز تقسیم می کند که هر کدام دارای یک یا چند تار مو هستند. تعداد و نوع پیوندی که باید در ناحیه مورد نظر کاشته شود به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه ناحیه‌ ای که پیوند را انجام می ‌دهید بستگی دارد.

در صورتی که روش FUE را انجام دهید، تیم جراح ابتدا موهای پشت پوست سر شما را می‌ تراشند. سپس، پزشک فولیکول های مو را یکی یکی از آن خارج می کند. زخم های ایجاد شده در این ناحیه کوچک و نقطه ای بوده و به سرعت پس از درمان بهبود می یابند.
مراحل بعدی در هر دو روش یکسان هستند؛ پس از آن که گرافت های مو آماده شدند، جراح ناحیه ای که نیاز به پیوند مو دارد را تمیز و بی حس می کند، سپس، سوراخ ها یا شکاف هایی را با چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد می کند و هر گرافت را با ظرافت در یکی از شکاف ها قرار می دهد.

عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

بسته به میزان پیوندی که دریافت می کنید،این فرآیند می تواند حدود ۴ تا ۸ ساعت به طول بی انجامد. پس از کاشت نیز بخیه های شما حدود ۱۰ روز پس از جراحی برداشته می شوند. در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که افراد پس از انجام کاشت، به دلیل مشکلات مربوط به سلامتی، باز هم ریزش مو را تجربه کنند. همچنین، برخی دیگر ممکن است پس از کاشت مو تصمیم بگیرند موهای ضخیم تر و پر پشت تری داشته باشند، در این شرایط متقاضیان می توانند زیر نظر پزشک متخصص برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود به سه الی چهار جلسه کاشت مو نیاز داشته باشند، این جلسات با فاصله چند ماه از هم انجام می شود تا هر پیوند به طور کامل بهبود یابد.

انتظارات و بهبودی پس از کاشت مو

پس از جراحی، پوست سر شما ممکن است بسیار حساس باشد و این احتمال وجود دارد که برای چند روز نیاز به مصرف داروهای مسکن داشته باشید. جراح از شما می خواهد که حداقل یک یا دو روز روی پوست سر خود بانداژ ببندید. همچنین ممکن است یک آنتی بیوتیک یا یک داروی ضدالتهابی برای شما تجویز کند تا آن را به مدت چند روز مصرف کنید. اکثر افراد ۲ تا ۵ روز پس از عمل می توانند به سر کار بازگردند.

در عرض ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی، موهای کاشته شده می ریزند که یک امر طبیعی بوده و جزوی از مراحل کاشت مو است، اما در عرض چند ماه متوجه رشد جدید آن‌ها خواهید شد. اکثر افراد پس از ۶ تا ۹ ماه شاهد ۶۰ درصد رشد موهای جدید خواهند بود. همچنین، برخی از جراحان داروی رشد مو ماینوکسیدیل (Rogaine) را برای بهبود رشد مو پس از کاشت تجویز می کنند هنوز میزان تأثیر این دارو ثابت نشده است.

هزینه کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کاشت مو تا حد زیادی به مقدار موهایی که می خواهید پیوند دهید، بستگی دارد و روش های مختلف کاشت نیز می توانند بر روی هزینه کاشت مو تأثیر گذار باشند زیرا در هر یک از روش ها از ابزار و متد منحصر به فردی استفاده می شود.

از دیگر عوامل مؤثر بر میزان هزینه کاشت می توان به تجربه و سابقه پزشک متخصص اشاره کرد، در صورتی که عمل جراحی خود را به یک فرد با تجربه و حرفه ای بسپارید، احتمال این که در همان جلسه اول نتایج مطلوبی دریافت کنید بسیار بالا خواهد بود، اما در غیر این صورت ممکن است به دلیل عدم انجام صحیح عمل کاشت مو، مجبور به تکرار مجدد آن شوید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها و روش های مورد استفاده برای آن با مشاورین مجرب کلینیک دکتر متقی در تماس باشید.

بهترین روش کاشت مو

به صورت کلی دو نوع روش پیوند وجود دارد که شامل استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) می شوند. برای انتخاب بهترین روش کاشت مو ابتدا باید وضعیت سلامتی، مصرف دارو و سایر شرایط خود را با پزشک خود در میان بگذارید و اهداف و انتظاراتی که از عمل دارید را به او بگویید تا در نهایت پزشک شما بهترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب کند. 

در روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)، فولیکول‌های مو مستقیماً از پشت سر به صورت پانچ های کوچک بریده می‌ شوند. در طول یک جلسه درمانی به روش (FUE)، ممکن است صدها یا حتی هزاران مو را پیوند داده شود.

در پیوند واحد فولیکولی (FUT)، جراح از چاقوی جراحی برای بریدن نواری از پوست سر از پشت سر استفاده می کند. این برش معمولاً چندین اینچ طول دارد و محل آن با بخیه بسته می شود. سپس قسمت برداشته شده از پوست سر با استفاده از یک لنز ذره بین و چاقوی جراحی تیز به بخش های کوچک تقسیم می شود و فولیکول های مو به محل گیرنده، پیوند داده می شوند.

امروزه روش استخراج فولیکولی (FUE) به عنوان بهترین روش کاشت در نظر گرفته می شود، زیرا مزیت اصلی این روش کوتاه بودن طول مدت بهبودی بعد از عمل است و همچنین به نسبت سایر روش ها کم تهاجمی تر می باشد.

بهترین سن کاشت مو چه زمانی است؟

کاشت مو یک روش درمانی است که تأثیر بسزایی بر روی ظاهر و اعتماد به نفس افراد می گذارد. ریزش مو می تواند در هر سنی رخ دهد، اما بهترین سن کاشت مو زمانی که است که ریزش موهای شما تا حد زیادی به ثبات رسیده باشد و احتمال ریزش موی شدید پس از آن نداشته باشید. به طور کلی، سنین ۲۵ الی ۳۰ به بالا به عنوان بهترین سن کاشت  در نظر گرفته می شوند چرا که موهای شما رشد کافی را داشته اند و دوره ریزش شدید را تجربه کرده اند. یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو، ژنتیک و الگوی طاسی است که در بسیاری از موارد اجتناب ناپذیر هستند. اما، دلایل دیگری نیز در تسریع این امر تاثیر گذار هستند که عبارت اند از :

  • رژیم غذایی
  • فشار
  • بیماری
  • عدم تعادل هورمون ها
  • نازک شدن موها در زنان
  • سوختگی
  • داروها

سن کاشت تا حد زیادی به وضعیت سلامتی فرد و مقدار ریزش موها بستگی دارد. دلایل ریزش مو و شرایط سلامتی افراد با یکدیگر متفاوت است و از همین رو، بهترین سن کاشت مو باید توسط پزشک تعیین شود.

مراقبت‌های قبل از کاشت مو

۱_ یک هفته قبل از کاشت مو برای کاهش عـوارض احتمالی و جلوگیـری از بروز هرگونه مشکـل و تاثیر منفـی روی نتایج عمـل کاشت مو، از مصرف موارد زیر جدا خودداری نمایید:
A- گوشت قرمز، جگر، ماهی، میگو، تخـم مرغ، سبزیجات، میوه جات، سیفی جـات، حبوبات، ادویه هـای گرم، دمنوش هـای گـرم، خرما، رطب، مغزها.
B- ویتامین ها و مکمـل ها: بعضی از این ویتامیـن ها باعث رقیـق شدن خون می شوند. همچنین ممکن است برخی مـواد نگه
دارنده مکمل ها نیز برای شما مشکلاتی ایجاد کنند.
C- داروهای رقیق کننده خون مانند: آسپرین، وارفارین و ... این داروها باعث افزایش خونریـزی هنگام کاشت عمل مو و به خطـر افتادن نتیجه عمل خواهند شد.در صورت داشتن بیماری های زمینه ای که نیاز به مصرف این داروها دارند با کلینیک تماس بگیرید
D- مصرف چای، قهوه و نوشیدنی های کافئین دار: این مواد را بهتر است کمتر مصرف کنید و در روزهای نزدیک به عمل کاشت مو
قطع نمایید چرا که موجب افزایش اضطراب خواهند شد.
E- دخانیات: سیگار ، قلیـان و سایر دخانیات در فرایند عمل کاشت مو و دوره نقاهت شما به طور جـدی مشکلاتـی ایجاد خواهند
کرد. برای مثال: سیاه شدن جای عمل، طولانی شدن زمان ترمیم و احتمال ریزش موهـای کاشته شده از مضرات مصرف دخانیات است.
۲- از داشتن رژیم های سخت لاغری و پرهیزهای خود خواسته غذایی پرهیز کنید، این موضوع به معنی پرخوری کردن و یا مصرف غیرسالم خوراکی ها نیست.کنترل کالری دریافتی روزانه را همچنان ادامه دهید اما، از ادامه دادن رژیم های سخت غذایی خودداری نمایید. باید تمامی مواد مغذی و مورد نیاز بدن خود را در این دو هفتـه دریافت کنید از جمله: پروتئین، کربوهیدرات، فیبر و حتی چربی های مفید غیر اشبـاع. یک رژیم غذایی خوب قبل از کاشت مو، به بهبود سریع تر بعد از عمل کمک خواهد کرد.
۳- از یک هفته قبل از کاشت مو از انجام ورزش های سنگین، دویدن، وزنه زدن و هرگونه فعالیتـی که موجب عرق کردن شما شود خودداری کنید.
۴- در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۲۱ تماس حاصل نمایید.

دانلود pdf قبل از عمل کاشت مو

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت مو

۱- نحوه شست و شو از دو روز بعد از عمل شروع میشود:
- دو عدد آب پاش تهیه کنید (یکی آب و دیگری آب + یک قاشق شامپو بچه): آب کف را روی ناحیه کاشت اسپری کرده، ۵ دقیقه صبر کنید (هر روز ۲ دقیـقه از روز قبل بیشتر خیس دهید) و سپس با آب سـاده از فاصله ۳۰ سانتی متری، اسپری کرده و شست و شو دهید (روزی ۲ بار به مدت ۱هفته)
- جهت خشک کردن از سشوار با باد سرد و یا محیط خانه استفاده کنید. از حوله استفاده نکنید!!!
۲- شست وشوی قسمت برداشت از سر و ریش:
الف: پشت سـر: مقداری کمی از شامپـو بچه را روی نرمی انگشـت ریخته و پشت سر را آرام شست و شـو دهید. از کشیدن ناخـن یا خارانـدن خودداری کنید! (به مدت یک هفتـه روزی ۲ بار، همراه با شست وشـوی قسمت کاشت)
ب: شست وشوی قسمت برداشت از ریش نیز مانند پشت سر می باشد.
نکته: در قسمت های برداشت (سر و ریش) بعد از هر بار شست وشو، از پماد موپیروسین (Mupirocin) و بعد از آن، از ترمیم کننده (Cicalfate avene) استفاده شود.
۳- ریش: تا روز دوم موپیروسین و بعد از آن، از ترمیم کننده استفاده شود.
۴- از روز هشتم می توانید از دوش حمام با فشار ملایـم و شامپوی تجویز شده استفاده کنید و به آرامی کل سـر را با نرمی انگشت شست و شو دهید. از خیس دادن زیاد سر و کشیدن ناخن پرهیز کنید!
۵- در عمـل های جراحی که با برش پشت سر همراه و دارای بخیه می باشـد، بعد از ۱۲روز جهت کشیـدن بخیـه به کلینیک مراجعه کنید.
۶- در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۲۲ در تماس باشید.

دانلود pdf بعد از عمل کاشت مو

 

    

مراحل شستشوی سر در هفته اول 

مراحل شستشو از دو روز بعد از عمل شروع می شود:
۱- ۲ عدد آبپاش تهیه کنید، درون یکی آب، و درون دیگری را با آب + شامپو بچه (کف آب) پر کنید.
آب کف را به دفعات روی ناحیه کاشت اسپری کرده و ۵ دقیقه منتظر بمانید، سپس با اسپری دیگر، آب کف را تمیـز کنید. (روزی ۲ بار)
۲- مقداری از شامپو بچه را روی نرمی انگشت ریخته و پشت سر را به آرامی شستشو دهید. (قسمت برداشت سر یا ریش)
۳- از روز هشتم یا هفته ی دوم بعد از عمل از دوش حمام با فشار ملایم و فاصله دور استفاده کنید.
۴- شامپوی تجویز شده را به مدت ۵ دقیقه روی سر با نرمـی انگشت ماساژ دهید تا پوسته ها به مرور جـدا شوند. ریزش تارهای مو طبیعی است.
۵- در عمل های FUT سر یا ابرو، بعد از ۱۲ روز جهت کشیدن بخیه به کلینیک مراجعه کنید.
۶- در صورت داشتن هر گونه تماس با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۲۲ در تماس باشید.

 

دانلود pdf نحوه شست و شو

 

دپارتمان کاشت مو، ریش و ابرو کاشت مو
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *