کاشت مو چقدر طول می کشد؟

1
کاشت مو چقدر طول می کشد؟

کاشت مو چقدر طول می کشد؟


کاشت مو در سال‌ های اخیر رشد چشمگیری داشته است و انواع روش ‌های موجود برای کمک به کاهش نازک شدن موها، متعادل کردن رشد ناهموار و پنهان کردن لکه‌ های طاسی بهبود یافته اند. کاشت مو چقدر طول می کشد؟

در این مقاله، ما می خواهیم در مورد مدت زمان کاشت مو، اینکه آیا ممکن است نیاز به کاشت موی اضافی داشته باشید یا نه، انواع مختلف پیوندهای موجود و راه حل هایی برای ترمیم کاشت مو صحبت کنیم.

آیا پیوند خط مو دائمی است؟

کاشت خط مو یک روش دائمی است که هر گونه نازک شدن، طاسی یا رشد ناهموار روی پوست سر را برطرف و بازیابی می کند.

ممکن است مدتی طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید، و حتی ممکن است در سه ماه اول ریزش جزئی موهای خود را تجربه کنید. روند بهبودی کلی همچنین ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه تکمیل شود.

در حالی که کاشت خط مو دائمی در نظر گرفته می شود، توجه به این نکته مهم است که در حالی که فولیکول مو پیوند شده دوام می آورد، فولیکول مو همچنان در معرض پیری است. به این ترتیب، فولیکول های موی شما ممکن است با افزایش سن در نهایت تولید مو را به طور منظم متوقف کنند.

به کاشت موی اضافی نیاز دارم یا نه؟

امکان دارد که شما به کاشت موی اضافی نیاز داشته باشید. این می تواند به دلایل مختلفی باشد.

به عنوان مثال، اگر اولین پیوند موی شما به طور مناسب مشکلات موهای شما را حل نکند، جراح شما ممکن است چندین جلسه جداگانه را برای رسیدن به ظاهر دلخواه شما پیشنهاد دهد.

در موارد دیگر، موهای طبیعی شما ممکن است شروع به نازک شدن یا عقب نشینی کنند و در کنار موهای کاشته شده ظاهری ناهموار باقی بگذارند. افراد مسن یا کسانی که دارای شرایطی مانند طاسی با الگوی مردانه هستند ممکن است به ویژه ریزش موی بیشتری را تجربه کنند.

در این موارد، ممکن است به یک روش پیگیری نیاز داشته باشید. با این حال، این موارد معمولاً به پیوندهای کمتری نسبت به پیوند اولیه خط مو نیاز دارند.

کاشت خط مو FUE در مقابل FUT

دو نوع از بهترین درمان‌ های پیوند خط مو برای شما وجود دارد: پیوند واحد فولیکولی (FUT) و برداشتن واحد فولیکولی (FUE).

FUT روشی برای کاشت خط مو است که شامل برداشتن نوار کوچکی از پوست (با فولیکول‌ های مو) از پشت سر، سپس تقسیم آن به قطعات جداگانه، به نام گرافت است. این گرافت ها سپس به برش های کوچک در ناحیه مورد نیاز قرار می گیرند تا به آنها اجازه رشد طبیعی بدهد.

روش FUT یک اسکار خطی در پشت سر باقی می ‌گذارد، اما این معمولا فقط در صورتی قابل مشاهده است که موهای بسیار کوتاهی داشته باشید.

با این حال، کاشت موی FUE شامل برداشتن مو از ناحیه اهدا کننده با یک ابزار کوچک سوراخ ‌کن و سپس پیوند آن به ناحیه مورد نیاز است.

این فرآیند همچنین تعداد زیادی اسکار ریز بر جای می ‌گذارد، اما از آنجایی که آنها بسیار کوچک هستند، گاهی اوقات حتی در کوتاه کردن موهای کوتاه‌ تر نیز قابل توجه نیستند.

کاشت مو چقدر طول می کشد؟
کاشت مو چقدر طول می کشد؟

اگرچه کاشت مو FUT و FUE از روش های مختلفی استفاده می کنند، اما هر دو راه حلی دائمی برای ریزش مو ، نازک شدن و یا طاسی هستند.

کاشت خط مو چقدر طول می کشد؟

اگرچه می توان انتظار داشت که کاشت خط مو دائمی باشد، اما عواملی وجود دارند که ممکن است بر این امر تأثیر بگذارند.

سن شما یکی از این عوامل است. اگر سن شما بالاتر باشد، بدون توجه به اینکه آیا پیوند مو را انجام داده اید یا نه، ممکن است به طور طبیعی موهای شما ریزش کنند. به طور مشابه، اگر قبلاً یک بیماری ژنتیکی دارید که باعث ریزش موهای شما می شود، ممکن است نیاز به پیوند موی دیگری نیز داشته باشید.

همچنین بستگی به جراحی دارد که برای کاشت موی خط موی خود انتخاب کرده اید. اگر جراح شما بی ‌تجربه یا فاقد صلاحیت یا گواهینامه ‌های حرفه‌ ای باشد، ممکن است منجر به پیوند موی بی‌ کیفیت شود. در نتیجه، ممکن است کاشت موی شما آنطور که می خواهید دائمی نباشد و به کاشت دیگری نیاز داشته باشید.

به همین دلیل بسیار مهم است که یک کلینیک برجسته را برای کاشت مو انتخاب کنید که در آن جراحان کوشا، دقیق و بسیار با تجربه کاشت مو این عمل را انجام دهند.

نتایج بد کاشت مو

اگرچه میزان موفقیت کاشت مو به طور کلی بین ۹۰ تا ۹۵ درصد است ، اما در برخی موارد، ممکن است از مدت زمان ماندگاری مو راضی نباشید. اگر این اتفاق برای شما افتاد، نگران نباشید، چون کارهایی وجود دارد که می ‌توانید برای رفع آن انجام دهید.

یک روش اضافی یک راه حل معمول برای کاشت موی بد است. این به بهبود تراکم فولیکول ‌ها در ناحیه پیوند شده کمک می ‌کند و می ‌تواند پوشش بیشتری را برای تکه‌ های طاس به خصوص بزرگ ایجاد کند.

قبل از اینکه یک پیوند موی اضافی را انجام دهید، جراح انتخابی شما ابتدا باید از واجد شرایط بودن شما اطمینان حاصل کند.

سایر بیمارانی که از نتایج کاشت مو خود راضی نیستند، می توانند درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) را انتخاب کنند. این شامل برداشت مقدار کمی از خون و سپس پردازش آن به یک غلیظ غنی از پلاکت است. سپس این کنسانتره به ناحیه پیوند شده تزریق می شود تا تراکم موها افزایش یابد.

اگر از مدت زمان انجام کاشت مو ناراضی هستید، اینها تنها تعدادی از گزینه های پیش روی شما هستند. اما انتخاب شما هر چه باشد، اگر جراح منتخب شما در زمینه کاشت مو واجد شرایط، ماهر و با تجربه باشد، باید در مورد این موارد با شما صحبت کنند.

کاشت خط مو در کلینیک دکتر متقی

کاشت خط مو یک راه حل دائمی برای نازک شدن مو، طاسی یا رشد ناهموار است. اگرچه روش های مختلفی وجود دارد، اما به طور کلی دائمی و طولانی مدت در نظر گرفته می شوند.

با این حال، اگر از مدت زمان انجام کاشت مو خود راضی نیستید، گزینه‌ هایی برای حل آن‌ ها وجود دارد و جراحان ما می توانند مشکلات شما را حل کنند.

اگر به دنبال کاشت خط مو هستید و می‌ خواهید راجع به این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید، همین الان با مشاوران ما در کلینیک زیبایی دکتر متقی تماس بگیرید تا در مورد گزینه‌ های درمانی و تخصص پزشکان ما اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *