رزرو وقت کاشت ابرو در شیراز

دپارتمان کاشت ابرو در شیراز کلینیک دکتر متقی

جدیدترین متد کاشت ابرو در شیراز را در دپارتمان کاشت ابرو کلینیک تخصصی دکتر متقی تجربه کنید. بهترین کاشت ابرو در شیراز را تجربه کنید همچنین برای اطلاع از هزینه و قیمت کاشت ابرو در شیراز با شماره ۰۷۱۳۶۳۶۵۰۵۰ تماس حاصل فرمایید.

دپارتمان کاشت مو، ریش و ابرو کاشت مو
رزرو نوبت

کاشت ابرو چیست؟

ابروها نقش مهمی در کادر بندی صورت دارند. ژنتیک می تواند در ظاهر و پر بودن مقدار ابروهای شما نقش داشته باشد؛ به طوری که برخی از افراد با موهای ضخیم و فراوان به دنیا می آیند و برخی دیگر دارای موهای نازک و کم پشت در قسمت ابروهای خود هستند.
افرادی که موهای زیادی ندارند، اغلب سعی دارند تا با استفاده از محصولات آرایشی متنوع، ابروهای خود را پرتر و یا پرپشت تر نشان دهند. با این حال، وجود ابروها بر روی صورت تنها به دلیل زیبایی صورت نیست. از دیگر مزایای وجود ابروها در بالای چشم، دور کردن رطوبت و قطرات عرق از چشم است.
ریزش موی ابرو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. برخی داروها، جراحات، مشکلات پزشکی یا حتی مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند. ‌
افرادی که ابروهای کم پشتی دارند یا به طور کلی کم مو هستند، در اغلب مواقع علاقمند به داشتن ابروهای پرپشت تر هستند. در این موارد، کاشت ابرو می تواند یک راه حل ایده آل برای تغییر ظاهر ابرو و پرپشت نشان دادن آن‌ها به شمار بیاید. کاشت ابرو نوعی جراحی زیبایی برای پرتر کردن ابروها است که می تواند نتایج دائمی را به همراه داشته باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با فرآیند کاشت ابرو و مراقبت های پس از آن بیشتر آشنا شویم.

کاشت ابرو قبل و بعد
گالری

نمونه کارها

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو نوعی عمل جراحی است که در طی آن متخصص زیبایی قسمتی از موهای متقاضی را به قسمت ابروهای فرد پیوند می دهد. در این فرآیند، جراح فولیکول مو را با ریشه آن به ناحیه ابرو منتقل می کند. موی مورد نیاز پیوند مو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می شود. هنگامی که گرافت های مو برداشته می شوند، قبل از کاشت، تا یک ساعت در ظرفی از محلول خاص نگهداری می شوند.  کاشت ابرو معمولاً با بی‌ حسی موضعی انجام می ‌شود، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نخواهید کرد. پس از انجام عمل، ناحیه پیوند باز می ماند و پوسته ای در اطراف فولیکول های تازه پیوند داده شده تشکیل می شود. این پوسته ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و پس از چند روز از بین می روند. پس از کاشت اولیه، موهای کاشته شده می ریزند که یک امر طبیعی است و سپس، رشد مجدد مو در ناحیه حدود ۳ ماه پس از جراحی شروع می شود. در صورتی که علاقمند به پرتر کردن موهای ابروی خود باشید و یا بخواهید در قسمت های خالی مو بکارید، می توانید ۹ ماه پس از کاشت اولیه برای عمل مجدد آماده شوید. برای عمل مجدد ابتدا باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید و در صورت نیاز مجدداً اقدام به کاشت ابرو نمایید.

کاشت ابرو قبل و بعد
کاشت ابرو قبل و بعد

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در ناحیه کاشت وجود داشته باشد. پس از کاشت ابرو، اسپری سالین باید هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار استفاده شود. معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی‌ بیوتیک ‌ها و استروئیدها را به صورت مصرف خوراکی تا پنج روز پس از جراحی تجویز می ‌کند. کاشت ابرو یک عمل زیبایی دائمی برای پرتر نشان دادن ابروها و یا جایگزینی موهای از دست رفته است و پس از انجام این عمل دیگر نیازی به استفاده از لوازم آرایشی برای پرتر نشان دادن ابروهای خود نخواهید داشت.

فرآیند کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو به ناحیه ای از ابرو منتقل می شود. این عمل زیبایی باید توسط پزشک متخصص و در محیط کلینیک به صورت بهداشتی انجام شود تا هیچ گونه عارضه ای به همراه نداشته باشد. پیش از انجام کاشت ابرو، ابتدا ناحیه ابروها توسط پزشک متخصص مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. ریزش و یا کم پشتی ابروها می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند ژننتیک، پوشش ناکافی فولیکول مو، تریکوتیلومانیا، اسکار ناشی از ضربه، سوختگی یا تومور، آلوپسی، ماداروز ناشی از کم کاری تیروئید، جذام و غیره باشد. کاندیدای مناسب کاشت ابرو کسی است که انتظارات واقع بینانه ای از انجام این عمل زیبایی داشته باشد و محدودیت های این روش را درک کند. در ابتدا از بیمار خواسته می شود تا طرح ابروی مورد نظر خود را بازسازی کند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT) و تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) در حال حاضر رایج ترین متدهای کاشت ابرو هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. در این روش ها، فولیکول های مو از قسمت های مختلف بدن فرد برداشته می شوند و در زاویه و جهت مناسب در ناحیه ابروها کاشته می شوند. استفاده از این متدها به راحتی و بدون هیچ گونه بخیه ای در کمترین زمان صورت می گیرد. به طور معمول گرافت مورد نیاز کاشت ابرو از موهای بالای گوش برداشته می شوند. پس از اعمال بی حسی موضعی در محل گیرنده و اهدا کننده، تکنسین یا جراح برش های کوچکی را در محل های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل های کاشت ابرو انجام می دهد تا بتواند فولیکول های مو را به صورت دقیق به ناحیه ابرو انتقال دهد. کل این روش حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد و هیچ گونه درد و ناراحتی به همراه نخواهد داشت. ریزش موهای تازه کاشته شده چند هفته پس از جراحی طبیعی است و باعث می شود تا فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد شود. ممکن است شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید در ناحیه پیوند شده شما رشد کند.

نکات و مراقبت های بعد از کاشت ابرو

دوره نقاهت کاشت ابرو نسبتاً کوتاه است. در چند روز اول پس از عمل، پوست اطراف ابرو پوسته پوسته می شود که امری طبیعی است. شستشوی مو ۳ روز پس از جراحی، یعنی پس از برداشتن پانسمان مجاز است. در صورت نیاز نیز یک لوسیون یا پاک کننده مناسب توسط پزشک برای شستشوی صورت و ابرو تجویز می شود. تا ۳ هفته پس از جراحی باید از انجام تمرینات بدنی خودداری کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل با جراح خود تماس بگیرید. ریزش موهای کاشته شده پس از چند هفته جراحی کاملاً طبیعی است. موهای جدید ابرو معمولاً طی چند ماه پس از ریزش، شروع به رشد می کنند. رشد مجدد مو از ۳ تا ۴ ماه پس از عمل، شروع می شود. ۴ تا ۶ ماه پس از جراحی نیز رشد ابرو افزایش می یابد که منجر به افزایش تراکم موها می شود. موهای کاشته شده ابرو ممکن است پس از کاشت رشد زیادی داشته باشند که در این صورت باید هر از چند گاهی متناسب با طول ابروهای خود آن‌ها را کوتاه کنید.

بهتر است در چند هفته اول پس از کاشت موی ابرو خود را در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از فعالیت هایی که منجر به تعریق صورت و ابروها می شود خودداری کنید. پس از جراحی کاشت ابرو، می توانید همان روز به خانه بروید. جراح شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از نواحی جراحی به شما می دهد که برخی از این دستورالعمل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد :

  • بعد از جراحی استراحت کافی داشته باشید
  • از بانداژ استفاده کنید
  • داروهای مسکن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید
  • برخی از بخیه ها باید برداشته شوند در حالی که برخی دیگر ممکن است پس از چند روز جذب شوند
  • هنگام شستن نواحی جراحی خود مراقب باشید و احتیاط کنید
دپارتمان کاشت مو، ریش و ابرو کاشت مو
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *