پنج نکته برای مراقبت از پوست در پاییز

1
مراقبت از پوست در پاییز

مراقبت از پوست در پاییز


با فرا رسیدن فصل‌ پاییز و زمستان، تغییرات زیادی در زندگی ما اتفاق می افتد. با زرد شدن برگ‌ های درختان و تغییرات آب و هوایی، اهمیت مراقبت از پوست ما نیز افزایش می‌ یابد. در پاییز رطوبت هوا کاهش یافته و هوا سرد می شود. به محض سرد شدن هوا، بخاری ها را روشن می کنیم و با به وجود آمدن این تغییرات، پوست ما در معرض خطر قرار می‌ گیرد. تغییرات آب و هوایی منجر به خشکی، کم‌ آبی، تحریک، و حساس شدن پوست ما می ‌شود. تغییر روتین مراقبت از پوست در ماه ‌های سردتر(پاییز و زمستان) برای حفظ سلامت پوست بسیار مهم است.

  1. مرطوب ‌کننده‌ی سنگین ‌تر

افزودن یک مرطوب‌ کننده‌ی سنگین تر به روتین پوستی و استفاده از آن قبل از خواب به حفظ تعادل رطوبت طبیعی پوست و ترمیم اپیدرم آسیب دیده کمک می ‌کند. مرطوب کننده‌ هایی که دارای ترکیبات تسکین ‌دهنده مانند آلوئه یا آلانتوئین هستند، مزایای بیشتری برای پوست های حساس دارند.

  1. هیدراته کنید

استفاده از سرم‌ های آبرسان در فصل پاییز، یکی دیگر از راه‌ های عالی برای کمک به پوست برای حفظ رطوبت است. همچنین سرم های آبرسان اثر مرطوب کننده های سنگین تر را تقویت می‌ کنند. در فصل پاییز، بهترین ماده برای تقویت پوست ‌های کم ‌آب، هیالورونیک اسید است. HA یک مرطوب ‌کننده شگفت انگیز است و می ‌تواند ۱۰۰۰ برابر وزن مولکولی خود، آب را در پوست نگه دارد. هیالورونیک اسید، همچنین خطوط ریز و چین و چروک ‌ها را کاهش می دهد. سرم ‌های HA سبک بوده و برای انواع پوست قابل استفاده هستند.

  1. به استفاده از SPF ادامه دهید

برخی از افراد این تصور را دارند که چون خورشید به اندازه‌ی کافی نمی ‌تابد، اشعه‌ های مضر UVA و UVB در محیط وجود ندارند، در حالیکه این تصور اشتباه است! در تمام طول سال باید با استفاده از کرم ضد آفتاب به محافظت از پوست خود ادامه دهید.

  1. کاهش لایه ‌برداری شیمیایی

با تغییرات آب و هوایی که در فصل پاییز اتفاق می افتد، عملکرد صحیح پوست به خطر می افتند. از این رو، در ماه‌ های سردتر باید با استفاده از لایه‌ بردارها پوست را تحریک‌ کنید. استفاده از لایه ‌بردارهای شیمیایی مانند رتینول یا اسید گلیکولیک برای پوست مفید است.

  1. از مرطوب‌ کننده لب + چشم استفاده کنید

اگر در روتین پوستی روزانه خود از مرطوب کننده لب و چشم استفاده نمی کنید، اکنون زمان آن فرا رسیده تا استفاده از این مرطوب کننده ها را شروع کنید! بافت ‌های ظریف ناحیه چشم و لب‌ ها مانند بقیه قسمت ‌های صورت تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار می ‌گیرند و نیاز به توجه بیشتری دارند. پس استفاده از مواد آبرسان و مرطوب‌ کننده لب و چشم در پاییز اهمیت زیادی دارد.

همچنین می توانید از خدمات فیشیال و پاکسازی کلینیک زیبایی شیراز دکتر متقی نیز استفاده کنید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *