رزرو وقت پانچ صورت در شیراز

آکنه و جوش صورت از جمله رایج ترین مشکلات پوستی هستند که بسیاری از افراد را در سنین مختلف به خود درگیر می کنند. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در علم پزشکی، درمان جوش و آکنه امروزه آسان تر از هر زمان دیگر است و افراد می توانند با استفاده از لوسیون ها، شوینده های پوستی و یا داروهای مختلفی که متخصصین تجویز می کنند، آکنه و جوش های پوستی خود را بر طرف نمایند.

با این حال، در برخی موارد این احتمال وجود دارد که جوش ها به خوبی درمان نشوند و یا به دلیل عدم مراقبت  صحیح، پس از درمان جای آن‌ها به صورت فرورفتگی بر روی صورت باقی بماند.

به این فرورفتگی های ناشی از آکنه، اسکار گفته می شود که در اغلب اوقات نیازمند درمان های تخصصی و دشوارتری نسبت به درمان خود آکنه ها هستند. یکی از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن اسکار های عمیق ناشی از آکنه و زخم، پانچ صورت است که تأثیرات دائمی به همراه خواهد داشت. پانچ صورت یک روش درمانی مدرن و اثربخش است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

رزرو نوبت پانچ صورت در شیراز

برای گرفتن نوبت پانچ صورت در شیراز در بهترین کلینیک زیبایی شیراز از لینک زیر اقدام فرمایید.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

پانچ صورت چیست؟

پیش از آشنایی با پانچ صورت، بهتر است با ساختار برخی اسکارهای پوستی آشنا شویم. اسکارهای پوستی عمدتاً زمانی ایجاد می شوند که آکنه و یا زخم در لایه های عمیق پوست نفوذ کند و سبب آسیب رسیدن به لایه های زیرین پوست شود.

در صورتی که آکنه پوست بر اثر عوامل مختلفی به خوبی درمان نشود و یا در لایه های زیرین پوست نفوذ کند، اسکار ایجاد می شود.

 پانچ صورت یکی از روش های جراحی موثری است که برای از بین بردن اسکار آکنه و یا دیگر زخم های پوست مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج فوق العاده ای بر روی اسکارهای عمیق مانند اسکار آیس پیک (IcePick) یا اسکار باکس کار (Boxcar) و یا انواع زخم ‌های کمتر از ۳ میلی‌ متر خواهد داشت.

این روش درمانی کم تهاجم بوده و باید توسط متخصص زیبایی در کلینیک انجام بگیرد. در طول این فرآیند، پزشک زیبایی ابتدا با استفاده از یک ابزار کوچک برش در ناحیه اسکار اقدام به برش لایه بالایی پوست می کند تا بتواند به عمق اسکار دسترسی پیدا کند.

باید در نظر داشته باشید که پانچ صورت معمولا زخم خفیفی باقی خواهد گذاشت، با این حال، این زخم پس از مدتی بهبود پیدا می کند و معمولا در بسیار کوچک و سطحی خواهد بود.

انواع پانچ صورت

روش های انجام پانچ صورت بسته به ناحیه و نوع اسکار پوست ممکن است متفاوت باشد. برای انتخاب بهترین روش پانچ صورت باید قبل از هر کاری با پزشک خود مشورت کنید و پس از بررسی های انجام شده، متخصص زیبایی بهترین روش درمانی را متناسب با نوع اسکار شما انتخاب خواهد کرد. از جمله روش های پرکاربرد پانچ صورت به شرح زیر هستند :

پانچ گرفتینگ :  این روش معمولا برای از بین بردن اسکارهای عمیق و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در طول روش پانچ گرفتینگ، پس از آن که ناحیه مورد نظر با ابزار پانج برش داده شد از پیوند پوست برای پر کردن آن استفاده می شود. این پیوند پوستی عموما از نواحی مختلف بدن فرد مانند پشت و یا لبه گوش برداشته می شود و با بخیه به در محل مورد نظر پیوند داده می شود.

از همین رو، پانچ گرفتینگ یک روش عالی و مناسب برای درمان اسکارهای عمیق و بزرگ شناخته می شود.

پانچ الویشن: پانچ الویشن از دیگر انواع پانچ صورت است که عموما برای بهبود اسکارهای پهن و یا جعبه ای به کار گرفته می شود. در پانچ الویشن معمولا قسمت پایه اسکار پوستی با استفاده از ابزار پانچ برداشته می شود و پوست اطراف آن بدون تغییر باقی می ماند. همین امر سبب صاف شدن و بهبود ظاهر کلی پوست در ناحیه اسکار می شود.

روش انجام پانچ صورت

پانچ صورت، اغلب با عنوان پانچ جای جوش نیز شناخته می شود و یک درمان سرپایی به شمار می آید. در این روش درمانی، پس از آن که با متخصص خود مشاوره های لازم را انجام دادید، آماده درمان خواهید شد. در ابتدا، از یک بی حسی موضعی بر روی ناحیه اسکار استفاده می شود.

پس از آن، با استفاده از ابزاری به نام پانچ که از یک سوزن سه قاعده تشکیل شده است، یک سوراخ در ناحیه اسکار ایجاد می شود.

سوزن هایی که برای پانچ صورت مورد استفاده قرار می گیرند دارای انواع و اندازه های متنوعی هستند و بر حسب عمق و ناحیه اسکار توسط متخصص تعیین می شوند.

زمانی که سوزن در قسمت زیرین پوست قرار گرفت، با حرکت دست پزشک به عقب و جلو هدایت می شود تا نوارهای فیبری در لایه های عمیق درماتوم پوست انتقال پیدا کند. پس از آن، سوزن با زاویه ۹۰ درجه چرخش داده می شود و در نهایت از داخل پوست بیرون کشیده می شود و پزشک زخم ایجاد شده را فشار می دهد تا از خونریزی جلوگیری کند.

این فرآیند سبب می شود تا سوزن به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و بافتی که زخم ایجاد کرده است را تخریب کند و در نهایت، اثرات باقی مانده و فرو رفتگی های ناشی از زخم و آکنه را از بین ببرد.

کل فرآیند پانچ صورت معمولا به سرعت انجام می شود و بیمار هیچگونه درد و ناراحتی را در حین درمان احساس نخواهد کرد. علاوه بر این، در صورتی که فرآیند پانچ پوست در محیط کلینیک و توسط پزشک متخصص انجام شود، هیچگونه عارضه جانبی را به جای نخواهد گذاشت.

دوره نقاهت پس از انجام پانچ صورت

قرمزی و تورم در ناحیه درمان پس از انجام پانچ صورت امری طبیعی است و تمامی این موارد در حدود ۲ هفته پس از عمل به صورت کامل بهبود پیدا خواهند کرد. علاوه بر این، در برخی موارد ممکن است پوست فرد پس از پانچ صورت دچار تغییر رنگ در ناحیه درمان شود؛ این تغییر رنگ ایجاد شده نیز عموما بین ۲ الی ۳ ماه پس از عمل بهبود پیدا می کند.

اگرچه پانچ صورت یک روش ایده آل برای بهبود جای زخم و اسکار شناخته می شود، اما نمی توان این روش درمانی را مناسب همه افراد دانست.

به عنوان مثال، افرادی که دارای آکنه و جوش فعال بر روی پوست خود هستند و یا دچار بیماری هایی مانند انعقاد خون، کلوئید پوستی، بیماری های خود ایمنی، دیابت شدید و کنترل نشده و یا دارای زخم و عفونت در ناحیه درمان هستند، کاندیداهای مناسبی برای انجام پانچ صورت به شما نمی آیند و بهتر است روش های درمانی دیگری را انتخاب کنند.

نکات مراقبتی بعد از پانچ صورت

رعایت نکات مراقبتی پس از پانچ صورت سبب کوتاه شدن دوره نقاهت و بهبود پوست پس از عمل می شود. برخی از متخصصین، بعد از انجام عمل از شما می خواهند که به مدت یک روز بر روی ناحیه مورد نظر بانداژ ببندید. این کار در برخی موارد به دلیل جلوگیری از خونریزی و ورود آلودگی به زخم تجویز می شود.

خونریزی بعد از پانچ صورت معمولا در افرادی که داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند بیشتر است، در صورتی که خونریزی داشتید، تنها کافی است ناحیه درمان را به مدت ۲ دقیقه به طور مستقیم فشار دهید تا خونریزی آن قطع شود.

پس از پانچ صورت، از ضربه زدن و یا کشش ناحیه درمان خودداری نمایید چرا که این کار سبب بزرگ شدن جای زخم و یا خونریزی می شود.

علاوه بر این، سعی کنید به مدت ۷ روز بعد از عمل حمام نکنید و از تماس آب با ناحیه اسکار جلوگیری نمایید. شما می توانید برای کاهش درد پس از درمان از کمپرس آب سرد بر روی ناحیه درمان استفاده کنید.

توصیه می شود تا زمان بهبودی پوست خود، به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگیرید و به صورت مرتب از داروها و پمادهای تجویز شده توسط دکتر برای تمیز و ضد عفونی کردن جای زخم استفاده کنید.

 

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *