نواحی بوتاکس صورت را بیشتر بشناسید

نواحی بوتاکس صورت

نواحی بوتاکس صورت


با وجود اینکه با بالا رفتن سن، تجربیات ما زیاد می شود اما چین و چروک و خطوط ریزی نیز روی نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند که همگی نشان از بالا رفتن سن دارند. تقریبا بیشتر افرادی که سن شان بالا می رود برای از بین بردن این چین و چروک ها از روش‌ های درمانی زیادی استفاده می کنند که یکی از این روش ها، بوتاکس است. بوتاکس یک روش درمانی محبوب بین زیباجویان است که بدون نیاز به جراحی انجام می گیرد و به طور موثر چین و چروک و خطوط ریز روی صورت را کاهش می دهد. ما در کلینیک پوست زیبایی دکتر متقی، تزریق بوتاکس برای مناطق مختلف بدن را انجام می‌ دهیم و بدین ترتیب به زیباحویان کمک می‌ کنیم تا ظاهری جوان‌ تر و شاداب تر داشته باشند.

فهرست مطالب پنهان

خطوط پیشانی را از بین ببرید!

نواحی بوتاکس صورت
نواحی بوتاکس صورت

خطوط پیشانی چیست؟

خطوط پیشانی که به عنوان چین و چروک پیشانی یا خطوط نگران نیز شناخته می شوند، خطوط افقی هستند که روی پیشانی ظاهر می شوند. ماهیچه های اصلی که در ایجاد خطوط پیشانی نقش دارند عبارتند از: عضله فرونتالیس (بالا بردن ابروها)، عضله موجدار سوپرسیلی (مسئول شیارهای عمودی یا اخم کردن) و عضله پروسروس (به کشیدن ابروها به سمت پایین کمک می کند).

چه چیزی باعث ایجاد خطوط پیشانی می شود؟

خطوط پیشانی یک بخش طبیعی از روند پیری است که تحت تأثیر عواملی مانند ژنتیک، حالات چهره و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود. انجام اقدامات پیشگیرانه و در نظر گرفتن درمان های زیبایی می تواند به مدیریت و به حداقل رساندن این خطوط کمک کند. بدین ترتیب با مراقبت از پوست خود می توانید ظاهری جوان و با طراوات داشته باشید.

چرا خطوط پیشانی را با بوتاکس درمان می کنیم؟

پیشانی یکی از نواحی است که زیباجویان از بوتاکس برای درمان خطوط پیشانی استفاده می کنند. وقتی روی پیشانی خطوط اخم ظاهر می شود، ناخودآگاه مسن تر به نظر می رسیم؛ بنابراین برای اینکه اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آوریم باید این خطوط و چین و چروک‌ ها را با بهترین روش درمان کنیم. با بوتاکس که یک روش درمانی غیر تهاجمی است می توانید چین و چروک، خط اخم و خطوط ریز را از بین ببرید.

بوتاکس برای از بین بردن خطوط بین ابروها

نواحی بوتاکس صورت
نواحی بوتاکس صورت

خطوط بین ابروها چیست؟

خطوط اخم، چین های عمودی خسته کننده ای هستند که بین ابروها ایجاد می شوند.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط بین ابروها می شود؟

خطوط بین ابروها، به دلیل انقباض مکرر عضلات صورت در طول زمان، عمدتاً عضلات موجدار و پروسروس ایجاد می شوند. عواملی مانند سن، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و حالات چهره همگی در ایجاد و عمیق ‌تر شدن این خطوط نقش دارند.

چرا باید خطوط بین ابروها را با بوتاکس درمان کنیم؟

چین و چروک های بین ابروها ناخواسته باعث می شوند تا فرد خسته و عصبانی به نظر برسد، حتی اگر فرد این طور نباشد. بوتاکس یک گزینه عالی برای درمان خطوط بین ابروها است. با تزریق بوتاکس بین ابروها می توانید پیشانی صاف تر و جوان تری داشته باشید.

بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی

خطوط پنجه کلاغی چیست؟

خطوط پنجه کلاغی، خطوط ظریف و چین و چروک هایی هستند که در گوشه چشم ظاهر می شوند. این خطوط ما را پیرتر و خسته تر نشان می دهند.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط پنجه کلاغی می شود؟

خطوط پنجه کلاغی بخشی طبیعی از روند پیری هستند. با گذشت زمان، پوست خاصیت ارتجاعی و کلاژن خود را از دست می دهد و منجر به ایجاد این خطوط و چین و چروک در اطراف چشم می شود. عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حرکات تکراری صورت و ژنتیک می توانند روند ایجاد این خط ها را تسریع کنند.

چرا باید خطوط پنجه کلاغی را با بوتاکس درمان کنیم؟

فواید بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی غیرقابل انکار است، چرا که با بوتاکس می توانید این خطوط را از بین برده و ظاهری صاف تر و جوان تر برای خود به ارمغان بیاورید. هر چقدر پوست شما صاف باشد، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اگر خطوط پنجه کلاغی شما را آزار می دهد و می خواهید ظاهری جوان تر داشته باشید، بوتاکس بهترین انتخاب است.

پزشک با تزریق بوتاکس در اطراف چشم، عضلات زیرین را شل کرده و پوست را صاف می کند. با وجود این، بوتاکس یک روش محبوب برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک های اطراف چشم است.

بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های اطراف بینی

نواحی بوتاکس صورت
نواحی بوتاکس صورت

چین و چروک های اطراف بینی چیست؟

همه ما می خواهیم ظاهری جوان داشته باشیم اما با افزایش سن، خطوط و چین و چروک های خاص در نواحی مختلف صورت ظاهر می شوند. یکی از مناطقی که اغلب علائم پیری را نشان می دهد، بینی است. چین‌ های اطراف بینی که با نام‌ های خطوط بینی به دهان، خطوط لبخند یا خطوط خنده نیز شناخته می ‌شوند، خطوط یا چین ‌هایی هستند که از کناره‌ های بینی تا گوشه‌ های دهان کشیده می ‌شوند. این خطوط که با افزایش سن برجسته تر می شوند، بخش طبیعی از آناتومی صورت هستند.

چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک های اطراف بینی می شود؟

عوامل متعددی در ایجاد چین های اطراف بینی نقش دارند ، از جمله افزایش سن، حالات چهره، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ژنتیک، شیوه زندگی و عادات. علت اصلی چین و چروک ‌های اطراف بینی، روند طبیعی پیری، از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست و کلاژن است، با این حال حرکات تکراری ماهیچه ‌ها نیز در عمیق‌ تر شدن این خطوط ریز نقش دارند.

چرا باید خطوط اطراف بینی را با بوتاکس درمان کنیم؟

این خطوط ما را چند سال بزرگتر از سن واقعی مان نشان می دهند. خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت می دهند و همیشه به دنبال داشتن صورتی شاداب و جوان هستند، همیشه به دنبال موثرترین روش ها برای از بین بردن خطوط ریز اطراف بینی و دهان خود هستند. بهترین روش درمانی برای از بین بردن این خطوط چیست؟ خوشبختانه، یک راه حل غیر تهاجمی برای صاف کردن پوست، رفع این چین و چروک ها و داشتن پوستی شاداب وجود دارد: بوتاکس.

رفع خطوط گردن با بوتاکس

خطوط گردن چیست؟

یکی دیگر از مناطقی که نشانه‌ های پیری را نشان می ‌دهد، گردن است.  به مرور زمان با بالا رفتن سن، خطوط افقی و چین و چروک ‌ها روی گردن جسته ‌تر می‌ شوند.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط گردن می شود؟

خطوط گردن که به عنوان خطوط افقی گردن نیز شناخته می شوند، در اثر ترکیبی از عواملی مانند پیری طبیعی، حرکات تکراری، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست ایجاد می شوند.

چرا باید خطوط گردن را با بوتاکس درمان کنیم؟

خطوط گردن باعث ناامیدی افراد می شود، چون سن آنها را بیشتر از آنچه که هست، نشان می دهد. حتی اگر فرد ظاهری زیبا و جوان داشته باشد، این خطوط باعث ناامیدی و پایین آمدن اعتماد به نفس می شود. زیباجویان با بوتاکس می توانند خطوط گردن را از بین برده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

بهترین روش برای از بین بردن خطوط دور دهان

خطوط دور دهان چیست؟

خطوط ماریونت که به عنوان خطوط عروسکی یا خطوط  دور دهان نیز شناخته می ‌شوند، از گوشه ‌های دهان تا چانه امتداد می ‌یابند و یک اثر افتادگی رو به پایین را ایجاد می ‌کنند.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط دور دهان می شود؟

خطوط ماریونت در اثر ترکیبی از عواملی مانند افزایش سن، کاهش کلاژن، ژنتیک و حرکات تکراری صورت ایجاد می شوند. این خطوط باعث می شوند تا فرد ظاهری خسته و غمگین داشته باشد؛ بدین ترتیب اعتماد به نفس را کاهش می دهند. بیشتر زیباجویان از کرم های موضعی و روتین های مراقبت از پوست برای کنترل خطوط دور دهان استفاده می کنند، اما بوتاکس راه حلی هدفمند و کارآمد برای مقابله با این خطوط است.

چرا باید خطوط دور دهان را با بوتاکس درمان کنیم؟

هنگامی که بوتاکس در نقاط خاصی در امتداد خطوط ماریونت تزریق می شود، ماهیچه های زیرین را شل کرده و در نتیجه باعث ایجاد ظاهری شاداب تر و جوان تر می شود. خطوط دور دهان در نتیجه کاهش کلاژن اتفاق افتاده و باعث افتادگی قسمت پایین صورت می شود. این در حالی است که با بوتاکس می توانید با خطوط ماریونت خداحافظی کنید.

مناطق خطرناک بوتاکس

باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس فقط باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. نواحی درمان بوتاکس زمانی که توسط یک پزشک بی تجربه یا فاقد صلاحیت انجام شود، می توانند به مناطق خطرناک بوتاکس تبدیل شوند. بوتاکس اگر به درستی تزریق نشود، می تواند عوارض جدی در پی داشته باشد.

به عنوان مثال، نواحی که اگر تزریق بوتاکس به درستی انجام نگیرد، می تواند عوارض جانبی بیشتری را به همراه داشته باشد، عبارتند از:

پیشانی

تزریق در محل نامناسب یا دوز نامناسب می تواند منجر به افتادگی ابرو و غیر طبیعی جلوه کردن پیشانی شود.

ابرو

ماهیچه های اطراف ابرو و پلک ها ظریف و بسیار حساس هستند. تزریق نادرست بوتاکس در این نواحی می تواند منجر به افتادگی ابروها شده و در عملکرد پلک ها اختلال ایجاد کند. علاوه بر این، تزریق نادرست بوتاکس می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در بینایی نیز بشود.

اطراف دهان

تزریق نادرست در این ناحیه می تواند منجر به مشکلات در گفتار، لبخند زدن یا حتی ظاهری غیر طبیعی شود.

گردن و خط فک

تزریق بوتاکس به عضلات نامناسب یا استفاده از دوزهای بیش از حد می تواند منجر به مشکلات بلع، تغییر در گفتار یا لبخند ضعیف و مخدوش شود.

بهترین کلینیک برای تزریق بوتاکس | کلینیک زیبایی دکتر متقی

تیم ما در کلینیک زیبایی دکتر متقی، متشکل از پزشکان با تجربه و ماهر است که در درمان ‌های بوتاکس غیر جراحی تخصص دارند. متخصصین ما با توجه به دانش و مهارتی که در خصوص تزریق بوتاکس در نواحی مختلف دارند، بهترین نتایج را تضمین می کنند.

پزشکان متخصص ما بوتاکس را طوری تزریق می کنند که آسیبی به حرکات طبیعی صورت وارد نشده و صورت زیباجو جوان و با طراوات می شود. متخصصین ما با کاهش عمق خطوط، به شما کمک می ‌کنند که اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورید و در عین حال حالت طبیعی خود را حفظ کرده و از علائم پیری جلوگیری کنید.

جهت دریافت مشاوره و تزریق بوتاکس تنها کافیست یک نوبت رزرو در کلینیک زیبایی شیراز ما رزرو کنید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *