مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو چیست؟

ریزش موی سر یک دغدغه جدی در بین زنان و مردان است که می تواند تاثیرات مخربی بر روی اعتماد به نفس افراد داشته باشد.

در برخی موارد، زمانی که ریزش مو به صورت طبیعی اتفاق بیافتد یک امر طبیعی است و نیازی به نگرانی و درمان نخواهد داشت، اما اگر فردی با هر بار دست کشیدن در موهای خود، شاهد ریزش موی سر خود باشد، باید به دنبال راهی برای درمان این مشکل خود باشد. راه های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارند. اما یکی از محبوب ترین و تأثیرگذارترین این روش ها مزوتراپی مو است که در مزایای بسیاری را برای موهای سر به همراه خواهد داشت.

برای آن که بررسی کنید که آیا کاندیدای مناسب برای درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی مو هستید یا نه، ابتدا باید دلایل ریزش موی خود را بدانید و در مورد مزوتراپی مو نیز اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید. برای کسب اطلاعات جامع در مورد این روش درمان، همراه ما در ادامه باشید.

 

مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو را در کلینیک دکتر متقی انجام دهید. بهترین مرکز مزوتراپی مو در شیراز با پزشکانی با تجربه و موادی عالی همین حالا وقت خود را از لینک های زیر رزرو کنید.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

مزوتراپی مو چیست؟

اگر هیچ یک از روش های درمان ریزش موی خانگی و یا محصولات مراقبت از مو، تأثیری بر روی درمان ریزش موهای شما نداشتند، بهتر است به فکر یک راه درمان دائمی و مؤثر باشید تا برای همیشه از شر این مشکل خلاص شوید.

مزوتراپی مو می تواند یک روش عالی و کارآمد برای درمان ریزش مو به شمار بیاید. در این روش درمانی، موادی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه به پوست سر تزریق می شوند. با تزریق این مواد به پوست سر، فولیکول های موی سر تغذیه می شوند و پس از جذب مواد مورد نیاز خود شروع به ترمیم و بهبود خواهند کرد. مزوتراپی مو علاوه بر ریزش مو، مزایای دیگری نیز بر روی موهای سر دارد.

در این روش درمانی موهای نازک سر ضخیم می شوند و استحکام و درخشش خود را مجدداً به دست می آورند.

موهای هر فرد ممکن است به دلایل مختلفی مانند استرس و تنش، آلودگی هوا و آب، اختلالات خواب و یا خوراک نا مناسب تحت تأثیر قرار گرفته و با افزایش سن، کم کم شروع به نازکی و یا ریزش کند.

در این صورت، بهتر است قبل از آن که موهای خود را به طور کامل از دست دهید، به دنبال درمان با مزوتراپی مو باشید تا بتوانید از پیشرفت مشکلاتی از جمله نازکی و ریزش مو جلوگیری کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که مزوتراپی مو یک روش جدید نیست و سال ها است که به عنوان روش درمانی مؤثر و ثابت شده، مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که مزوتراپی مو از طریق پوست سر انجام می شود، می تواند سبب جوانسازی و بهبود پوست نیز شود.

مزوتراپی مو چگونه انجام می‌ شود؟

فرآیند مزوتراپی از طریق تزریق صورت می گیرد، از همین رو برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی و یا عفونت های حاد باید توسط پزشک و متخصص زیبایی انجام بگیرد. متخصصین زیبایی ممکن است از راه های متفاوتی اقدام به تزریق نمایند.

هر پزشک ممکن است راه حل مختص به خود را برای انجام مزوتراپی و کاهش ریزش مو داشته باشد. برخی از پزشکان قبل از انجام مزوتراپی مو، داروهای گشاد کننده عروق و یا آنتی بیوتیک ها را برای بیماران تجویز می کنند.

برخی دیگر دیگر از هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین و یا آنزیم هایی مانند کلاژنار یا هیالورونیداز برای بهبود فرآیند مزوتراپی مو استفاده می کنند. ویتامین ها، مواد معدنی و عصاره های گیاهی نیز از دیگر موادی هستند که در این درمان به کار می روند.

مزوتراپی مو معمولاً بسته به نیاز بیمار، در طول چند جلسه انجام می گیرد.

ابتدای جلسه درمانی برای کاهش درد بیمار بی حسی هایی مانند لیدوکائین به پوست بیمار تزریق می شوند. پس از آن، متخصص زیبایی ناحیه درمان را مورد بررسی قرار داده و با استفاده از یک سوزن مخصوص، تزریق مزوتراپی مو را آغاز می کند.

بسته به عوامل مختلفی مانند شدت مشکل و نیاز به درمان، فرآیند تزریق می تواند در عمق ۱ الی ۴ متری پوست انجام بگیرد.

برخی از پزشکان از سوزن های ساده استفاده می کنند و برخی دیگر ممکن است از یک تفنگ مکانیکی برای انجام تزریق استفاده کنند. در هر مرتبه از تزریق، تنها به اندازه یک قطره کوچک از مواد وارد پوست می شوند که برای تعداد زیادی فولیکول مو کافی خواهد بود.

فواید مزوتراپی موی سر

مزوتراپی مو از سری درمان هایی است که با استفاده از سوزن های ظریف انجام می شود.

در این متد درمانی پزشک سوزن هایی را به لایه میانی یا درم پوست وارد کرده و مواد را در این ناحیه تزریق می کند. هدف کلی از انجام فرآیند مزوتراپی مو این است که مواد تزریق شده به فولیکول های موی سر برسند و مشکلات پوست و موی سر بهبود پیدا کند.

با تزریق مواد به پوست سر، گردش خود ضعیف کنترل شده و بهبود می یابد و همین امر سبب کاهش التهاب های پوست می شود. افزایش گردش خون باعث تغذیه فولیکول های مو و افزایش حجم آن‌ها شده و به همین دلیل، پس از اتمام طول درمان خود می توانید شاهد تقویت رشد ساقه های موی خود باشید. این روش درمان سبب افزایش تراکم موها نیز می شود و از آنجا که مواد تزریق شده با پوست و موی افراد سازگار هستند، روشی کاملاً ایمن در نظر گرفته می شود و واکنش های آلرژیکی به همراه نخواهد داشت.

مزایای مزوتراپی مو بسیار هستند، از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • جلوگیری از ریزش مو
 • رفع شوره سر
 • بهبود سبوره پوست سر همراه‌ با تجزیه غدد چربی
 • عوارض جانبی بسیار کم
 • مدت جلسات درمانی کوتاه است
 • درصد موفقیت بالا
 • تزریق، نسبتا آسان و بدون درد است
 • رفع پوست سر خراشیده و خشک
 • بهبود شکنندگی مو
 • نتایج سریع و مؤثر هستند.
 • افزایش حجم مو
 • هزینه ارزان درمان در مقایسه با سایر روش ها مثل کاشت مو
 • داروها به صورت موضعی تجویز می شوند

مزوتراپی مو چند جلسه است؟

تعداد جلسات درمان با مزوتراپی مو بسته به شدت مشکل و عوامل دیگر خواهد داشت. به طور کلی، بهتر است تعداد جلساتی درمانی خود را بین ۸ الی ۱۰ جلسه در نظر بگیرید.

این جلسات درمانی در اغلب مواقع در فواصل یک هفته در میان انجام می شوند. اما پس از گذشت ۴ جلسه درمانی، ممکن است بر اساس صلاحدید پزشک شما فواصل بین جلسات درمانی افزایش  پیدا کند و تعداد جلسات بیشتر شوند.

علاوه بر این، متخصصین زیبایی بر این باور هستند که درصد موفقیت درمان با مزوتراپی مو معمولاً بین ۹۰ الی ۹۲ درصد است.

پس از گذشت دو الی سه ماه از درمان، موهای شما شروع به رشد می کنند و می توانید تغییرات را مشاهده نمایید.

آیا مزوتراپی یک درمان دائمی است؟

در درمان مزوتراپی مو در هر جلسه و با هر تزریق ترکیبی از چندین ماده به بیمار تزریق می شوند. این مواد بر اساس نیازهای بیماران توسط متخصص انتخاب می شود که شامل مواد معدنی، ویتامین ها و دیگر عناصر مفید خواهند بود.

به طور میانگین تعداد موادی که در یک ترکیب قرار دارند، ۲ الی ۶ ماده خواهد بود که ویتامین های گروه b در اغلب موارد یکی از آن‌ها هستند. این ویتامین ها تأثیر بسیاری بر روی رشد و ترمیم موها خواهند داشت.

با این وجود، سوالی که برای خیلی از افراد مطرح می شود این است که آیا مزوتراپی مو یک درمان دائمی است یا خیر.

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که شما دوره درمان خود را کامل کنید یا خیر. به طور کلی مزوتراپی مو قادر به کنترل موقتی ریزش مو است اما اگر درمان خود را به صورت مستمر ادامه دهید، نتایج شما تا حد زیادی تثبیت خواهند شد.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *