هر آنچه باید در مورد فیلرهای پوستی برای زاویه فک بدانید!

فیلرهای پوستی برای زاویه فک

فیلرهای پوستی برای زاویه فک


فیلرهای پوستی به عنوان یکی از عناصر اصلی جراحی زیبایی چهره با کمترین خطر و هزینه در ایالات متحده معرفی شده اند. شهرت روز افزون درمان‌ های زیبایی غیر جراحی – به همراه نتایج واضح و بلافاصله قابل مشاهده – منجر به افزایش تقاضا برای تزریق فیلرهای پوستی شده است. فیلرهای پوستی برای زاویه فک را بیشتر بشناسید.

فیلرهای پوستی چیست و چگونه عمل می‌ کنند؟

فیلرهای پوستی همچنین با نام حجم دهنده ‌های بافت نرم نیز شناخته می ‌شوند. این فیلرهای قابل تزریق، تولید اسید هیالورونیک و کلاژن در منطقه هدف را افزایش می ‌دهند. فیلرهای پوستی، راه‌ حل مناسبی برای از بین بردن خط لبخند و بهبود زاویه فک هستند.
پیری پوست و عضلات در ناحیه صورت تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی متعددی قرار دارند. اما در بیشتر موارد، کاهش رطوبت پوست، کاهش تولید کلاژن و الاستین عوامل اصلی افتادگی یا شل شدن پوست صورت هستند.

اسید هیالورونیک، یک مرطوب ‌کننده قدرتمند و طبیعی است که ظرفیت نگه ‌داری آب پوست را افزایش می‌ دهد. با این کار، به حفظ سطوح رطوبتی کمک می ‌کند و آسیب ‌های ناشی از هیدراتاسیون را کاهش می ‌دهد. همچنین، کلاژن نقش اساسی در حفظ سلامت پوست و عضلات دارد. این پروتئین مسئول ایجاد شکل، قدرت و انعطاف پوست، بافت ‌ها و عضلات است.

پیری، مصرف دخانیات، مصرف الکل و قرار گرفتن بیش ‌از حد در معرض تابش نور خورشید می ‌تواند تولید کلاژن پوست را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل، فیلرهای حجم دهنده که تولید کلاژن را افزایش می ‌دهند، می ‌توانند به جوانسازی پوست کمک کنند.
هیالورونیک اسید و کلاژن با هم همکاری می ‌کنند تا فیلرهای پوستی، به اندازه ای تاثیرگذار باشند که هستند. فیلرهای پوستی پلیمرهای غیر حیوانی هستند، بنابراین معمولاً باعث تولید آنتی ‌بادی در بدن ما نمی ‌شوند. بنابراین این فیلرها می توانند بدون انجام تست آلرژی به‌ طور ایمن مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه مطلب می خواهیم، این مورد را بررسی کنیم که فیلرهای پوستی چگونه زاویه فک را بهبود می بخشند!

مزایای استفاده از فیلرهای پوستی برای بهبود زاویه فک

فیلرهای پوستی مزایای کوتاه‌ مدت اما قابل تشخیص خوبی را برای بهبود زاویه فک فراهم می ‌کنند. نتایج تزریق فیلر در فک فورا قابل مشاهده هستند، که این یک مزیت مهم در مقایسه با سایر روش‌ های جراحی زیبایی است.
مزایای تزریق فیلرهای زاویه فک عبارتند از:

  • خوش‌ فرم شدن زوایای فک و زیباتر شدن صورت
  • بازیابی حجم یا افت شکل ناشی از سن در منطقه مورد نظر
  • کاهش ظاهر غبغب
  • چانه و زاویه فک متعادلی که زیبایی کلی چهره شما را افزایش می‌ دهد

فیلرهای تزریقی زاویه فک حتما باید توسط پزشکان با تجربه تجویز شوند. فیلرهای پوستی اغلب قابل تجزیه و تحلیل زیستی هستند و به ‌طور طبیعی در داخل بدن تجزیه و تخریب می‌ شوند.
فیلرهای زاویه فک به صورت استریل و پایدار در دمای اتاق نگه داری می شوند.

دستیابی به یک فک زاویه شده و منحصر به فرد با استفاده از فیلرهای پوستی

در بازار انواع گسترده ‌ای از فیلرهای چانه وجود دارد اما بهترین فیلر برای شما به اهداف منحصر به فردی که دارید، بستگی دارد.

اینجا انواع متداول فیلرها و اینکه چگونه می توانند به شکل ‌دهی و جوانسازی چانه شما کمک کنند، آمده است:

1. فیلرهای اسید هیالورونیک: فیلرهای زاویه فک مانند جوویدرم وولوما، رستیلین لیفت یا RHA4 اثرات مدلسازی چانه و فکی را ایجاد می ‌کنند که بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

2. فیلر کلسیم هیدروکسی‌آپاتیت (CaHA): فیلرهای زاویه فک مانند ردیس از یک ژل میکروسفره ‌ای بیو تحریک ‌کننده استفاده می کند که باعث افزایش نئوکلاژن می ‌شود. اثرات این نوع فیلر ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
فیلرهای اسید هیالورونیک به طور طبیعی و به طور فوری حجم ایجاد می ‌کنند. در مقابل، فیلرهای CaHA چسبناک تر هستند، فرآیند ترشح کلاژن و الاستین را افزایش می دهند – از این رو ماندگاری بیشتری دارند و در موارد خاصی برای بهبود چانه مناسب ‌تر هستند.

فرآیند: چه چیزهایی را در طول تزریق فیلرهای پوستی انتظار داشته باشید

تزریق فیلرهای زاویه فک عموماً یک فرآیند سریع و کم تهاجمی است که معمولاً حدود ۲۰ دقیقه طول می‌ کشد.
راهکار به این صورت است:

۱. پس از ارزیابی دقیق چهره، طرح چانه، زاویه فک و بحث در مورد برنامه درمانی برای دستیابی به نتیجه مطلوب، پزشک متخصص با استفاده از دستمال‌ های ضدعفونی کننده منطقه مورد نظر را برای درمان آماده می‌ کند.

۲. پزشک با استفاده از یک کانولا بدون سر یا سوزن کوتاه مواد پرکننده مورد نیاز را در چندین نقطه استراتژیک تزریق می کند.

ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. دردی که احساس می کنید، زیاد نیست و قابل تحمل است. نتایج تزریق فیلر فوری هستند؛ ممکن است بعد از تزریق فیلر در ناحیه مورد نظر، شاهد تورم و کبودی باشید. اما اصلا جای نگرانی وجود دارد چون این ترم و کبودی ها در عرض چند روز بهبود خواهند یافت.

قبل از اینکه عمل تزریق فیلر را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم با یک پزشک معتبر و قابل اعتماد در مورد جزئیات تزریق فیلر و انتظاراتی که دارید، مشورت کنید. برای شروع، می ‌توانید در مرکز پوست و زیبایی دکتر متقی یک نوبت رزرو کنید.

چه مقدار فیلر پوستی برای زاویه فک لازم است؟

میزان و نوع فیلر مورد نیاز برای زاویه فک شما به عوامل زیادی بستگی دارد. ممکن است ۱ تا ۴ cc فیلر برای زاویه فک شما تجویز شود تا بهترین نتیجه را از تزریق فیلر به دست آورید.
به یاد داشته باشید که فیلرهای زاویه فک راه حل دائمی نیستند و ممکن است هر ۶ تا ۱۸ ماه نیاز به تجدید فیلر داشته باشید تا زاویه فک خودتان را بهبود بخشید.

فیلرهای پوستی برای زاویه فک
فیلرهای پوستی برای زاویه فک

نتایج و بازیابی: پس از تزریق فیلر های زاویه فک چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟

پس از انجام تزریق فیلر زاویه فک، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید: خراشیدگی محل تزریق، تورم محل تزریق یا قرمزی محل تزریق.
برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است پس از تزریق برایتان پیش بیاید، باید تمام اقدامات ایمنی توصیه‌ شده توسط پزشک خودتان را رعایت کنید.
با وجود اینکه وضعیت شما بعد از تزریق فیلر به سرعت بهتر خواهد شد اما بهتر است تا زمانی که کاملاً بهبود نیافته‌ اید، از انجام موارد زیر خودداری کنید:

  • فعالیت‌ های فشرده
  • آرایش
  • حمام گرم و سونا
  • مصرف الکل و مواد مخدر

گذاشتن پک یخ در جایی که تزریق فیلر انجام شده، قرمزی یا تورم را کاهش می دهد. با این حال توصیه می ‌شود قبل از انجام این کار، با پزشک خود مشورت کنید.
خبر خوب این است که خوش فرم شدن چانه و فک با تزریق فیلر به صورت فوری قابل مشاهده است.

بهترین فیلرهای پوستی برای بهبود زاویه فک

فیلرهای زیادی برای زاویه فک در بازار وجود دارد. با این حال، همه آن ‌ها برای بهبود زاویه فک مناسب نیستند.
برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از تزریق فیلرهای زاویه فک کسب کنید باید پزشک متخصصی برای این کار انتخاب کنید؛ پزشکی که دانش لازم برای تزریق انواع فیلرها را داشته باشد. ما در مرکز زیبایی شیراز دکتر متقی انواع فیلرهای پوستی و زاویه فک، از جمله نورامین، درمال، اینوو، بلنرو، اینوو سنس و… را ارائه می‌ کنیم.
برای دریافت مشاوره تنها کافیست با بهترین کلینیک زیبایی شیراز تماس بگیرید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *