فرآیند لیزر موهای زائد

1
فرآیند لیزر موهای زائد

فرآیند لیزر موهای زائد


لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در دنیا تبدیل شده است. لیزر یک جایگزین عالی برای اصلاح و اپیلاسیون است و در دراز مدت هزینه و زمان کمتری نیاز دارد. فرآیند لیزر موهای زائد را در ادامه بدانید.

مراحل اولیه و آماده سازی

مهم است که پزشکی را انتخاب کنید که دارای مدرک در زمینه تخصصی مانند جراحی پلاستیک باشد. قبل از لیزر موهای زائد، پزشک شما احتمالاً تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند و خطرات، مزایا و انتظارات را مورد بررسی قرار می دهد تا تعیین کند که آیا این روش برای شما مناسب برای شما است یا خیر.

فرآیند لیزر موهای زائد
فرآیند لیزر موهای زائد

برای آماده شدن برای اولین جلسه لیزر موهای زائد از اپیلاسیون یا کندن موها به مدت چهار تا شش هفته قبل از لیزر خودداری کنید. این فعالیت‌ها به طور موقت فولیکول‌ها و ریشه‌های مو را که هدف لیزر هستند، از بین می‌برد. اصلاح با ژیلت موردی ندارد، زیرا موها را کوتاه می کند و فولیکول های مو را دست نخورده باقی می گذارد. ۲۴ ساعت قبل از لیزر موها را شیو کنید، تا لیزر بتواند به راحتی فولیکول ها را پیدا کند.

در حین لیزر در اتفاقی می افتد

قبل از لیزر در صورت نیاز برای شما بی حسی موضعی تجویز می شود. بی حسی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از لیزر استفاده می شود و برای مناطق حساس تر مانند خط بیکینی و زیر بغل توصیه می شود. به شما عینک مخصوصی برای محافظت از چشم داده می شود و تنظیمات لیزر با توجه به ناحیه، ضخامت و رنگ پوست تنظیم می شود. در نهایت ممکن است از یک ژل سرد یا یک دستگاه خنک کننده مخصوص برای به حداقل رساندن عوارض جانبی استفاده شود.

در طول فرآیند لیزر پالس های نور به ناحیه مورد نظر تابانده می شود و ممکن است درد خفیفی احساس کنید. فرآیند لیزر بسته به ناحیه مورد نظر از چند دقیقه تا یک ساعت متغیر است. پس از اتمام لیزر در صورت نیاز به شما لوسیون، کرم ضد التهابی یا کمپرس یخ داده می شود.

پس لیزر موهای زائد

اگر بعد از چند ساعت متوجه قرمزی و گرما در ناحیه تحت لیزر شدید طبیعی است. در واقع ممکن است احساس آفتاب سوختگی را تجربه کنید که می توان آن را با کمپرس سرد و مرطوب کننده ها تسکین داد. در صورت از بین رفتن التهاب بعد از ۲۴ ساعت می توانید آرایش کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب برای مناطقی که در معرض آفتاب هستند تا یک ماه توصیه می شود و تا حد امکان باید از نور خورشید اجتناب شود.

نتایج

ریزش کامل فولیکول های مو توسط لیزر ممکن است روزها تا هفته ها طول بکشد. موها بلافاصله نمی ریزند و روند ریزش ممکن است گاهی شبیه رشد مداوم مو باشد. نتایج به طور قابل توجهی بین افراد متفاوت است و به دلیل عوامل مختلفی مانند ضخامت، تراکم یا محل رشد مو است.

اگرچه لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای ماه ها تا سال ها به تاخیر می اندازد، اما معمولاً منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود. با این حال در مقایسه با اصلاح و اپیلاسیون، راه حل دائمی تری است. جلسات معمولاً ۴-۱۰ و با فاصله ۴-۶ هفته است. پس از اتمام این جلسات چند جلسه یادآور در سال برای مورد نیاز باشد.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *