سوالات متداول درباره کاشت مو و ریزش مو

1
سوالات متداول درباره کاشت مو و ریزش مو

سوالات متداول درباره کاشت مو و ریزش مو


سوالات متداول درباره ریزش مو

آیا ریزش مو یک پدیده رایج است؟

همه افراد به طور روزانه به میزان تقریباً ۵۰ تا ۱۵۰ تار مو در روز از دست می دهند. معمولاً موها دوباره رشد خواهند کرد. با این حال، اگر فولیکول مو نازک شود، رشد مجدد امکان پذیر نیست. همه مردان در طول زندگی خود در نتیجه پیری طبیعی و تغییر در هورمون مردانه آندروژن درجاتی از ریزش تدریجی مو را تجربه می کنند. البته زنان نیز در چرخه زندگی خود ممکن است ریزش مو را تجربه کنند. سوالات متداول درباره کاشت مو را بخوانید.

آیا ریزش مو مردانه یا زنانه (آلوپسی آندروژنتیک) به دلیل اقدامات من، مثل افزایش استرس یا نوع شامپو، ایجاد می ‌شود؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد طاسی الگوی مردانه یا زنانه مربوط به سفت شدن ماهیچه های سر، استرس ذهنی، دفعات شستشو، نوع شامپو یا شرایط پوستی باشد. با این حال، برخی از شرایط پزشکی می توانند باعث ریزش مو شوند.

آیا من کاندید خوبی برای جراحی کاشت مو هستم؟

کاندیدای ایده آل برای جراحی ترمیم مو دارای موهای سالم در طرفین و پشت سر است. این مکان ها به عنوان مناطق اهدا کننده برای پیوند انتخاب می شود. مردان و زنان با طاسی مشخص، موهای نازک و کسانی که ریزش موی محدودی دارند به دلیل آسیب ‌های پوست سر یا عمل ‌های زیبایی مکرر معمولاً کاندیدهای خوبی برای جراحی ترمیم مو هستند. تیم کلینیک زیبایی دکتر متقی در طول مشاوره اولیه اطلاعات زیادی را در مورد گزینه های درمانی به شما ارائه می دهند.

آیا کاشت مو درد دارد؟

با استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش وریدی، ناراحتی در حین عمل از بین می رود.

بعد از کاشت مو می توانم شنا کنم یا فعالیت های بدنی دیگر را انجام بدهم؟

شما می توانید در طی پنج تا هفت روز پس از درمان در هر یک از فعالیت هایی که از آن لذت می برید شرکت کنید. موهای کاشته شده شما دائمی است و می توانید آنها را کوتاه کنید، رنگ کنید یا در مدل های دلخواه تان کوتاه کنید.

آیا امکان ریزش موهای کاشت شده وجود دارد؟

هنگامی که شما موهای پشت و کناره های پوست سر خود را به نواحی طاسی خود پیوند زده اید که به آن اتوگرافت می گویند، موها تا آخر عمر رشد خواهند کرد.

سوالات متداول درباره کاشت مو
سوالات متداول درباره کاشت مو

سوالات متداول درباره کاشت مو

بهترین کاندیدها برای پیوند مو چه کسانی هستند؟

تمایل و انگیزه شما برای داشتن خط موی جذاب تر و همچنین افزایش تراکم مو، کلید موفقیت در درمان ریزش مو است. در  جلسه مشاوره اولیه، جراح به شما توضیح می‌ دهد، عواملی وجود دارند که ممکن است توانایی شما در بهره ‌مندی از تکنیک ‌های جایگزینی مو را محدود کنند.

به طور کلی، سن یا جنسیت عامل محدود کننده ای برای تکنیک های ترمیم مو نیست. بیماران ۷۰ ساله و بالاتر روش های موفقیت آمیزی داشته اند. افراد ۳۰ ساله ای که طاسی الگوی مردانه یا زنانه را تجربه می کنند نیز می توانند با موفقیت درمان شوند. حتی بیماران جوانتر ممکن است کاندید شوند، اما باید به صورت محافظه کارانه مدیریت شوند. زنانی که الگوهای خاصی از ریزش مو دارند نیز ممکن است به عنوان نامزد واجد شرایط باشند.

کاندیدای ایده آل برای جراحی ترمیم مو دارای موهای سالم در کناره ها و پشت سر است، مناطقی که گرافت ها از آنها گرفته می شود. اغلب بهتر است زمانی که الگوی سرتان کاملا طاس نشده شروع به کاشت کنید تا بتوانید از موهای موجود برای استتار مراحل اولیه ترمیم استفاده کنید.

افراد زیر ممکن است کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشند:

افرادی که دارای طاسی با الگوی مردانه یا زنانه هستند.

افراد مبتلا به ریزش مو در اثر جای زخم، آسیب های پوست سر یا عمل های جراحی زیبایی.

افرادی که مایل به ترمیم یا پر پشت شدن ابروها، سبیل ها یا ریش خود هستند.

افرادی که قبلاً مراحل ترمیم مو را انجام داده اند.

سوالات متداول درباره کاشت مو: پیوند میکروبلند چیست؟

طاسی با الگوی مردانه یا زنانه، روی و جلوی پوست سر شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشبختانه، پشت و کناره های پوست سر شما به طور ژنتیکی برای رشد مادام العمر برنامه ریزی شده است. این نواحی در اطراف پشت و کناره ‌های سر شما به عنوان ناحیه اهدا کننده انتخاب می‌شوند. موهای پیوند شده از این نواحی (به نام اتوگرافت) به مناطق طاسی شما در نهایت شروع به رشد کرده و به رشد خود ادامه می دهند.

تسلط اهدا کننده، توانایی موی اتوگرافت شده از محل های اهدا کننده سالم روی پوست سر شما است که در صورت پیوند در نواحی طاسی (گیرنده) پوست سر، ریشه کنند و رشد کنند.

گرافت ها ممکن است گرافت های میکرو (فولیکولی) یا مینی (گروه بندی فولیکولی) باشند. هر میکروگرافت حاوی یک تا سه فولیکول مو است. گروه های فولیکولی چهار تا شش تار مو دارند. گرافت های قدیمی “پانچ” حاوی ۱۰ تا ۲۰ فولیکول بودند.

مزایای گرافت فولیکولی:  گرافت های میکرو یا مینی موهای ظریف و ظریفی تولید می کنند که بیشتر شبیه رشد موهای شما قبل از طاسی هستند. از آنجایی که خط مو یک منطقه انتقال واقعی از پیشانی به موهای متراکم تر است، استفاده از یک تا سه گرافت مو طبیعی ترین خط مو را ایجاد می کند.

روش چگونه انجام می شود؟

جراحی ترمیم مو شامل برداشتن نوار کوچکی از پوست سر دارای مو از پشت و دو طرف سر است. این ناحیه اهدا کننده حاوی موهایی است که در طول زندگی شما رشد خواهند کرد. ناحیه ای که نوار از آن برداشته می شود با دقت بسته می شود و معمولاً منجر به ایجاد یک خط بسیار ظریف در بین موهای باقی مانده می شود.

سپس تیم جراحی ماهر ما نوار برداشت پوست سر دارای مو را برای جایگزینی در مناطق طاسی شما به صورت میکروسکوپی تقسیم می کند. بسته به نیازهای خاص و شرایط پوست سر، این گرافت ها ممکن است در اندازه های مختلف پردازش شوند. موهای پیوند شده بسیار شبیه موهای معمولی رشد می کنند و تقریبا غیرقابل تشخیص هستند. گروه های فولیکولی حاوی موهای بیشتر برای به دست آوردن تراکم بیشتر در پشت خط مو استفاده می شود.

با استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش IV، هر گونه ناراحتی در طول عمل را می توان از بین برد. تیم ما برای تکمیل ترمیم، به دقت بررسی می ‌کنند که ببینند آیا موهای کاشت شده با هم در جهت ‌های خاصی رشد می کنند یا نه!

مدت زمان درمان چقدر است؟

معمولاً جلسات متعدد در فواصل زمانی مختلف مورد نیاز است. اکثر بیماران می توانند با حداقل اقدامات به ظاهری کامل و طبیعی دست یابند. اکثر کاندیدهای موفق برای میکروگرافت و کاشت مو نیاز به یک تا دو نوبت، معمولاً با فاصله چند ماه، دارند. هر روش اداری تقریباً بین سه تا چهار ساعت طول می کشد.

بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

اکثر بیماران می توانند ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از ترمیم مو به سر کار خود بازگردند.

صبح بعد از هر عمل مو شسته می شود.

فعالیت بدنی شدید باید به مدت پنج تا هفت روز محدود شود.

از دارو برای به حداقل رساندن تورم که ممکن است رخ دهد استفاده می شود. برخی پوسته پوسته شدن یا دلمه های کوچک ممکن است به مدت هفت تا ده روز همراه با مقداری خارش در محل درمان وجود داشته باشد. هر گونه بی حسی در محل اهدا کننده یا گیرنده معمولاً در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می رود. کنترل های بعدی در فواصل ۶_۴ ماه به منظور نظارت بر پیشرفت و ارزیابی نتایج برنامه ریزی شده است.

از کاشت مو چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

میکروگرافت عملاً هیچ ترسی بر جای نمی گذارد. کاشت مو همچنین بسیاری از موهایی را که برای پیوندهای آینده مورد نیاز خواهد بود، حفظ می کند. میزان پوششی که به دست می ‌آید به میزان ریزش مو، تراکم موهای اهدا کننده و همچنین تعداد عمل‌ ها بستگی دارد.

بسیاری از موهای کاشته شده در عرض یک ماه می ریزند. تقریباً سه ماه بعد (۹۰ تا ۱۰۰ روز)، موهای جدید شروع به رشد کرده و با سرعت طبیعی به رشد خود ادامه می دهند. حدود شش ماه پس از یک جلسه کاشت مو، موهای کاشته شده ظاهر طبیعی به خود می گیرند و تا پایان عمر به رشد خود ادامه می دهند. محل اهدایی که مو از آن گرفته شده است به یک خط برش کوچک و به سختی قابل توجه است که به طور کامل در موهای اطراف پنهان شده است.

سوالات متداول درباره کاشت مو: آیا جراحی کاشت مو عوارضی دارد؟

در جراحی کاشت مو نیز مانند تمام روش های جراحی دیگر، همیشه خطراتی وجود دارد. با این حال، عوارض ناشی از درمان جراحی ریزش مو نادر و به طور کلی حداقل است. خونریزی یا عفونت نادر و جزئی هستند. به طور کلی قبل از جراحی باید از مصرف آسپرین یا داروهای خاص یا برخی داروهای گیاهی اجتناب کنید. اگر نگرانی خاصی دارید، لطفاً آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *