۶ نکته برای جلوگیری از افزایش وزن در تابستان

1
جلوگیری از افزایش وزن در تابستان

جلوگیری از افزایش وزن در تابستان


هنگامی که به فصل تابستان فکر می‌ کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، مسافرت، تفریح و خوردن غذاهای خوشمزه است. بعضی از افراد در تابستان فقط به فکر خوشگذرانی و رفتن به مهمانی های مختلف هستند. علاوه بر این، بیشتر افراد در تابستان به مسافرت می روند اما در واقعیت، تابستان فقط به خوشگذرانی، خوردن غذاهای خوشمزه و ورزش ‌های ساحلی مانند والیبال، شنا و گرفتن آفتاب محدود نمی ‌شود. جلوگیری از افزایش وزن در تابستان را در ادامه با این ترفند ها انجام دهید.

بسیاری همین فعالیت‌ های ساده در تابستان ممکن است باعث افزایش وزن ما بشوند. پس در تابستان حتما باید برنامه ریزی داشته باشیم و آگاهانه عمل کنیم.

  1. قبل از رفتن به مهمانی ها غذا بخورید 

وقتی گرسنه هستید، خوردن غذاهای پر کالری، شیرینی ها و غذاهای ناسالم آسان است. خوردن یک وعده غذایی سالم قبل از ورود به مهمانی به کاهش میل به خوردن میان وعده کمک می کند و به شما اجازه می دهد مودبانه غذاهای ناسالم را رد کنید. “نه ممنون، من قبلا خوردم.”

  1. برنامه ریزی داشته باشید

اگر در تعطیلات دوست دارید غذاهای خوشمزه بخورید پس باید در انتخاب ‌های خود دقیق باشید و به عاقبت کار فکر کنید. اگر در تمام طول سال  خواب غذاها و خوراکی های خوشمزه ای که  مادربزرگ تان درست می کند را دیده‌ اید و در تابستان می خواهید همه این غذاها را امتحان کنید، هیچ اشکالی ندارد. از هر غذا مقدار کمی بخورید اما از آن چاشنی که دوست ندارید صرف نظر کنید. از غذاهایی که دوست دارید، لذت ببرید. اما در نظر داشته باشید که باید گزینه های سالم تری برای بقیه وعده های غذایی خود انتخاب کنید.

  1. به اندازه غذا بخورید

نباید تمام تابستان را صرف توجه کردن به نشانه ‌های گرسنگی و علائم سیری کنید. بسیاری از ما در تعطیلات در هر وعده‌ غذایی، بیش از آنچه نیاز داریم، یا حتی بیشتر از آنچه جا داریم، غذا می خوریم. حتما نباید هر غذایی که در سفره دیدید را امتحان کنید. آهسته غذا بخورید و مراقب سلامتی خود باشید. اگر هنوز گرسنه هستید، کمی دیگر غذا بخورید. اگر احساس سیری کردید دست از غذا خوردن بکشید.

  1. در تعطیلات به حرکت خود ادامه دهید

ورزش یک تسکین دهنده عالی برای استرس و راهی برای مبارزه با برخی از کالری های اضافی است که در تعطیلات مصرف می کنیم. هنگامی که فعالیت های تعطیلات تقویم ما را پر می کنند، دیگر توجهی به ورزش کردن نشان نمی دهیم. در تعطیلات تابستان نباید فعالیت های ورزشی خود را متوقف کنید- زیرا این فعالیت ها به بهبود وضوح ذهنی، کیفیت خواب و همچنین جلوگیری از افزایش وزن شما کمک می کنند. اگر تایم ورزش شما همزمان با جشن تعطیلات کاری است، بهتر است صبح یک تمرین سریع داشته باشید. حتی اگر بتوانید فقط یک تمرین مختصر در کف اتاق نشیمن داشته باشید، از هیچی بهتر است.

  1. کالری زیاد مصرف نکنید

در تعطیلات باید مراقب مصرف کالری روزانه خود باشید. در تابستان چون هوا گرم است بیشتر افراد روزانه مقدار زیادی نوشابه و نوشیدنی های خنک می خورند که این برای سلامتی شان ضرر دارد. علاوه بر این، هر کدام از ما در تابستان مدام به فست فودی ها یا رستوان ها می رویم و در مهمانی ها چیپس، پفک و تنقلات می خوریم. اگر به فکر سلامتی خود هستید و می خواهید از افزایش وزن در تابستان جلوگیری کنید باید مصرف کالری خود را کنترل کنید.

  1. کمتر نگران باشید، استرس می تواند منجر به افزایش وزن در تعطیلات شود

تعطیلات می تواند استرس زا باشد. در تابستان به علت گرمای هوا ممکن است حتی کارهایی که از چند ماه قبل می خواستید در تابستان انجام دهید، خسته کننده باشد. مطالعات نشان داده که استرس و اضطراب در انتخاب غذاهای ناسالم نقش دارد و هورمون استرس، کورتیزول، باعث افزایش چربی شکم می شود. برای مبارزه با استرس‌ های فصلی، ورزش روزانه یا تمرین یوگا را دنبال کنید، مدیتیشن را امتحان کنید.

بیشتر از اینکه نگران جلب رضایت همه باشید، به سلامتی خود و غذاهایی که می خورید، بنابراین، دفعه بعد که عمه یا هر کدام از دوستان و آشنایان تان غذایی را به شما تعارف کردند، از امتحان کردن آنها صرف نظر کنید. در تابستان باید از رفتن به مهمانی هایی که غذاهای پر کالری در آنجا سرو می شود و می دانید که با خوردن این غذاها دچار افزایش وزن می شوید، پرهیز کنید.

۴.۳/۵ - (رای دهنده: ۱۰)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *