رزرو وقت تزریق چربی به صورت در شیراز

افزایش سن می تواند بر روی ساختار و بافت صورت افراد تأثیر بگذارد و موجب تحلیل رفتن ماهیچه ها و چربی های زیر پوست شود. همین امر سبب شل شدن، افتادگی و ایجاد چین و چروک های عمیق پوستی می شود که می تواند ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین، در مواقعی که افراد به دلیل عوامل مختلفی مانند ورزش و یا بیماری خاص، وزن قابل توجهی را در مدت زمان کوتاهی کم می کنند، ممکن است حجم زیادی از چربی های صورت خود را از دست دهند.

در این شرایط بهترین و اثر بخش ترین درمان برای بازگرداندن حجم از دست رفته صورت، تزریق چربی به صورت است که موجب جوان‌سازی و بهبود بافت پوست نیز خواهند شد.

تزریق چربی
تزریق چربی

 

در تزریق چربی به صورت، مقدار چربی مورد نیاز از بدن خود فرد متقاضی برداشته می شود و به نواحی مختلف صورت مانند گونه، چانه و یا لب ها تزریق می شود. تزریق چربی به صورت یک روش کم تهاجم و ایده آل برای حجم دهی صورت است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

تزریق چربی به صورت در شیراز

رزرو وقت تزریق چربی به صورت در شیراز را در بهترین کلینیک زیبایی شیراز تجربه کنید و با پزشکانی باتجربه و موادی عالی این کار را انجام دهید.

دکتر مهدی دهقانی متخصص جراحی پلاستیک
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
بعد
قبل
گالری

نمونه کارها

تزریق چربی به صورت

به طور کلی، تزریق چربی به صورت عبارت است از انتقال چربی از بخش هایی که مقدار چربی مناسبی دارند به بخش هایی از بدن که دچار کاهش حجم شده اند.

در اغلب موارد، شکم و کناره های ران به عنوان بخش های اهدا کننده چربی در نظر گرفته می شوند و مقدار چربی مورد نیاز از این نواحی استخراج شده و به صورت فرد تزریق می شوند.

در صورتی که پیوند چربی به درستی و توسط متخصص زیبایی انجام بگیرد، ماندگاری بالایی خواهد داشت و به عنوان یک جوانساز طبیعی عمل خواهد کرد.

اگرچه حجم دهی صورت با استفاده از فیلرها و ژل ها نیز امکان پذیر است، اما تزریق چربی به صورت نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد و ظاهر طبیعی تری به صورت افراد می دهد.

تزریق چربی به صورت چیست
تزریق چربی به صورت چیست

حجم دهی صورت با استفاده از چربی معمولاً در مواردی کاربرد دارد که به مقدار زیادی چربی نیاز باشد، در غیر صورت اگر بخواهید تنها نواحی کوچکی مانند لب ها و گونه ها را به مقدار کمی حجم دهید کنید، استفاده از فیلرها و ژل ها انتخاب بهتر و آسان تری به شمار می آیند.

مراحل تزریق چربی به صورت

اولین مرحله در تزریق چربی، اعمال بی حسی موضعی به همراه آرامبخش خوراکی است. در برخی موارد نیز ممکن است با توجه به صلاحدید پزشک، بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار بگیرد. سپس، متخصص زیبایی نواحی از صورت که نیازمند دریافت چربی هستند را با استفاده از نشانگر تعیین می کند. این نواحی می توانند گونه ها، شقیقه ها، ابرو، گاهی پلک های فوقانی و تحتانی باشند.

مقدار چربی مورد نیاز بر اساس تعداد نواحی که نیازمند تزریق هستند، تعیین می شود. این مقدار چربی ممکن است از زانو، ران و یا شکم برداشته شود.

سپس بی حسی موضعی در ناحیه اهدا کننده چربی اعمال می شود. پس از اثرگذاری بی حسی و انقباض عروق در ناحیه اهدا کننده، چربی از طریق ساکشن و با ایجاد چند برش بر روی پوست برداشت می شود.

سپس سلول های چربی از طریق سانتریفیوژ بسته به ترجیح جراح، پردازش می شوند و به سرنگ های کوچک‌تر منتقل می شوند تا به صورت تزریق شوند. پس از آن، چربی های برداشت شده با استفاده از تکنیک های خاص به نواحی مختلف پوست صورت تزریق می شوند.

چربی های صورت معمولاً باید در بافت های عمیق پوست تزریق شوند تا خطر بی نظمی کانتور صورت به حداقل برسد. همچنین، از آنجا که صورت بیمار در هنگام تزریق چربی به صورت بی حس شده است، این عمل را می توان با جراحی های دیگری مانند لیفت پلک، ابرو، صورت و گردن نیز انجام داد.  

فرآیند تزریق چربی به صورت اغلب در چهار تا شش ماه تکرار می شود تا نواحی که حجم از دست داده اند به صورت طبیعی پر شوند. پس از درمان نیز در صورتی که وزن بیمار به صورت ثابت بماند، نتایج حاصل از انتقال چربی اغلب چندین سال باقی می ماند.

مزایای تزریق چربی به صورت

فواید تزریق چربی به صورت
فواید تزریق چربی به صورت

به صورت کلی، تزریق چربی به صورت معمولاً برای افرادی انجام می شود که حجم زیادی از صورت خود را از دست داده اند و یا پوست صورت آن‌ها چروکیده و یا فرو رفته شده است.

همچنین، برای افرادی که ترجیح می دهند از روش های درمانی ماندگاری برای افزایش حجم صورت خود استفاده کنند، تزریق چربی می تواند یک انتخاب مناسب به شمار بیاید چرا که ماندگاری این روش نسبت به تزریق فیلرها یا ژل ها بیشتر خواهد بود.

علاوه بر این، از پیوند چربی برای اصلاح اسکار فرو رفته، جوان سازی صورت، بهبود چین و چروک ها در نواحی دیگر بدن مانند دست ها و یا بازسازی سینه ها استفاده می شود.

از آنجا که چربی ها به صورت مستقیم از بدن خود فرد برداشته می شوند و هیچ‌گونه ماده شیمیایی و یا خارجی وارد بدن نمی شود، احتمال ایجاد حساسیت بعد از عمل به حداقل می رسد. نتایج حاصل از تزریق چربی بسیار طبیعی بوده و ماندگاری بالایی خواهند داشت.

توصیه های بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبت های قبل و بعد تزریق چربی
مراقبت های قبل و بعد تزریق چربی

نواحی که تحت تزریق چربی قرار گرفته اند عموماً به دلیل التهاب بافتی، متورم می شوند که امری طبیعی است و بخش زیادی از آن پس از گذشت یک هفته بهبود خواهد یافت.

پس از تزریق، برای جلوگیری از بروز عوارض و عفونت های احتمالی متخصص آنتی بیوتیک هایی را تزریق می کند که هر چند ساعت یک بار باید آن‌ها مصرف کنید.

باید در نظر داشته باشید که در ۲ تا ۴ ماه اول پس از تزریق چربی، صورت در نواحی تزریق شده بیش از حد پر و پف کرده به نظر می رسد. بین ۱-۳ ماه برخی از سلول های چربی از بین می روند و در ۳-۴ ماهگی پس از تزریق، حجم چربی ها به کمترین حالت خود می رسد و سپس از ۴ تا ۹ ماه، سلول های چربی که زنده مانده اند شروع به احیا شدن می کنند و در این زمان است که می توانید نتایج نهایی تزریق چربی خود را مشاهده نمایید.

توصیه می شود تا چند روز بعد از عمل از وارد کردن فشار و یا دست‌کاری محل تزریق خودداری کنید و به مدت ۲ هفته ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید.  همچنین، به مدت ۳ هفته پس از تزریق چربی به صورت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و همچنین از قرار گرفتن در مکان های خیلی گرم مانند سونا و جکوزی بپرهیزید.

به صورت کلی، اغلب افراد پس از ۱ هفته امکان حضور در محل کار و از سرگیری زندگی روزمره خود را خواهند داشت و نیازی به استراحت طولانی مدت ندارند.

با این حال، مدت زمان لازم برای رفع تمامی تورم های پوست در حدود ۲ ماه است و پس از آن می توانید نتیجه نهایی تزریق خود را مشاهده نمایید.

در برخی موارد این احتمال وجود دارد که در یک هفته اول پس از تزریق چربی، شاهد عدم قرینگی در نواحی درمان خود شوید؛ باید در نظر داشته باشید که این امر طبیعی بوده و پس از چند روز بهبود خواهد یافت.

هزینه تزریق چربی

پیوند چربی به صورت می تواند به دلیل عوامل مختلفی انجام بگیرد؛ برخی از این عوامل شامل لاغری، افزایش سن و یا افزایش نسبی حجم صورت می شوند و مقدار چربی مورد نیاز برای هر یک از این موارد متغیر خواهد بود.

از طرفی، بسته به بیمار و صلاح دید پزشک ممکن است تزریق چربی نیاز به چندین بار تکرار داشته باشد تا نتایج موفقیت آمیزی حاصل شود. از همین رو، هزینه تزریق چربی به صورت با توجه به نیازها و اهداف هر فرد می تواند متغیر باشد و برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید در جلسه مشاوره با متخصص زیبایی شرکت کنید و اهداف و انتظارت خود را با او در میان بگذارید.

 

فرم مراقبت‌های بعد از تزریق چربی 

۱- تا ۲۴ ساعت اول حتما روی صورت کمپرس یخ بگذارید.
۲- برای جلوگیری از تورم صورت، تا دو شب اول از دو بالشت در قسمت پشت کمر، زیر سر استفاده شود.
۳- به محض رسیـدن به منزل، پانسمـان قسمت تزریق چربی برداشته شود تا تمـام آبخون های باقیمانـده بیرون ریخته شـود.
۴- دروشیت (یک پارچه روی بالشت) برای جلوگیری از خونریزی روی بالشت در شب اول استفاده گردد.
۵- روی زخم های قسمت برداشت چربی حتما از پماد ترمیم کننده استفاده نمایید.
۶- بعد از ۴۸ ساعت می توانید حمام کنید.
۷- بعد از ۲۴ ساعت استفاده از حوله گرم روی محل کبودی بعد عمل موردی ندارد.
۸- آنتی بیوتیک های تجویز شده به موقع مصرف شود.
۹- ورم و کبودی تا هفته اول و دوم طبیعی است، ورم زیر چشم تا یک ماه کاملا طبیعی است.
۱۰- بعد از یک ماه به پزشک خود مراجعه کنید و اگر در ناحیه برداشت چربی احساس درد خیلی زیاد یا کبودی بسیار زیادی داشتید حتما به پزشک اطلاع دهید. جهت مراجعه بعدی با مشاور در ارتباط باشید.
۱۱_ در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره ۰۹۱۹۳۷۶۷۳۴۰ در تماس باشید.

مراقبت بعد از تزریق چربی رزرو نوبت ترمیم)

دکتر مهدی دهقانی متخصص جراحی پلاستیک
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *