تزریق فیلر در شیراز

امروزه تزریق فیلرها برای اهداف جوانسازی و زیبایی انجام می گیرد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده اند. فیلرها حجم دهنده های پوستی هستند که به صورت تزریقی و موضعی به زیر پوست انتقال یافته و موجب رفع عیوب و زیبا سازی نواحی مانند لب، چانه، گونه، زیر چشم و ... می‌ شوند.

حجم دهندگی نواحی مختلف صورت عموماً به دو روش صورت می گیرد که شامل تزریق چربی و تزریق فیلرهای پوستی می شوند. چربی مورد نیاز برای تزریق در نواحی مختلف صورت از بدن خود شخص برداشته می‌ شود و به قسمتی که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می ‌گردد.

اما فیلرها به صورت آماده توسط شرکت های معتبر و زیر نظر سازمان جهانی بهداشت، تولید می شوند و به سادگی توسط پزشک تزریق می ‌گردند.

تزریق فیلر یک روش ایده آل برای فرم دهی و بهبود مشکلات پوستی است و مزایای بسیاری را به همراه دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

تزریق فیلر در شیراز

انواع فیلرها را در کلینیک دکتر متقی در شیراز تزریق کنید و با پزشکانی مجرب و کادری حرفه ای و بهترین مواد این کار را انجام دهید.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
گالری

نمونه کارها

کاربرد تزریق فیلرها

در یک دسته بندی کلی، فیلرها ۴ کاربرد اساسی دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها خاصیت پر کنندگی است. تزریق فیلر در نواحی از پوست که دچار چین و چروک و یا فرورفتگی های عمیق است، سبب می شود تا این خطوط عمیق به راحتی کاور شوند و از بین بروند. هم سطح کردن اسکارهای عمیق و فرو رفته پوستی نیز یکی دیگر از کاربردهای فیلرهای پوستی به شمار می آیند.

در برخی موارد، افرادی که از عدم قرینگی اجزای صورت خود رنج می برند و نیازمند قرینه سازی در قسمت هایی از صورت خود مانند شقیقه ها یا لب ها هستند، می توانند فیلرهای مناسب را در نواحی مورد نیاز تزریق کنند و تعادل و قرینگی را در چهره خود حفظ نمایند.

با این حال، می توان گفت که بیشتری کاربرد فیلرها امروزه در راستای افزایش حجم و فرم دهی ناحیه ای از صورت انجام می گیرد و با تزریق فیلرها می توان شکل و فرم دلخواه را به نواحی مانند لب ها، گونه ها، چانه و یا فک داد.

در صورتی که از کاهش حجم صورت بر اثر عوامل ژنتیکی و یا محیطی رنج می برید، تزریق فیلر می تواند یک راه حل عالی و کارآمد برای شما به شمار بیاید.

مراحل تزریق فیلرها

اینووسنس
اینووسنس

امروزه افراد بسیاری در مکان های غیر بهداشتی اقدام به تزریق فیلرها می کنند، انجام این کار توسط افراد غیر حرفه ای و در محیط های غیر بهداشتی می تواند سلامت شما و زیبایی چهره تان را به خطر بی اندازد.

بنابراین، اطمینان حاصل نمایید که برای تزریق فیلر به متخصص زیبایی مراجعه می نمایید تا بتوانید نتایج رضایت بخشی را از درمان خود کسب نمایید.

پزشک زیبایی برای تزریق فیلر ابتدا با شما مشاوره های لازم را انجام می دهد و نظرات و اهداف شما را به خوبی گوش می دهد؛ سپس کار خود را شروع می کند. اولین قدم در تزریق فیلر، ارزیابی و ترسیم نواحی مورد نیاز تزریق است.

فیلرها از انواع مختلفی برخوردارند، برخی از آن‌ها دارای ساختاری نرم و برخی دیگر از ساختاری سفت تر هستند. پزشک شما قبل از اعمال فیلر با توجه به ساختار آن، نواحی تزریق را ارزیابی می کند. این نقاط علامت گذاری شده و برای تزریق آماده می شوند.

پس از آن، پزشک ناحیه تزریق فیلر را تمیز و ضد عفونی می کند و برای تسکین درد، بی حسی موضعی اعمال می کند. تزریق فیلر با استفاده از سرنگ انجام می شود و به صورت کلی یک روند بدون درد بوده و گاهی ممکن است کمتر از ۱۵ دقیقه زمان ببرد.

مدت زمان مورد نیاز برای تزریق فیلرها به تعداد و عمق نواحی بستگی خواهد داشت. پس از تزریق، می توانید بلافاصله به زندگی نرمال خود برگردید و نیازی به استراحت طولانی مدت نخواهید داشت.

در صورتی که در محل تزریق احساس درد داشتید، می توانید یک کمپرس یخ در ناحیه تزریق قرار دهید. فیلرهای تزریق شده ممکن است در ابتدا حالت سفتی داشته باشند، این حالت در اغلب موارد پس از دو سه روز بهبود می یابد.

معمولاً پس از تزریق فیلر دارو و یا مسکنی تجویز نمی شود، با این حال با توجه به صلاحدید پزشک خود می توانید از این داروها استفاده نمایید.

نکته حائز اهمیت این است که زمان ریکاوری پس از تزریق فیلرها، به نوع فیلر و کیفیت تزریق انجام شده بستگی دارد و این زمان می تواند از ۲۴ الی ۴۸ ساعت تا چند روز به طول بی انجامد.

لیکوئید ایمپلنت
لیکوئید ایمپلنت

موارد استفاده از فیلرها

اگرچه فیلرهای بسیاری توسط برندها و شرکت های متنوعی تولید می شوند و کاربردهای مختلفی دارند؛ اما همه آن‌ها به صورت پایه از یک ساختار مشابه تشکیل می شوند و تنها در جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند.

رایج ترین اجزای تشکیل دهنده ساختار فیلرهای حجم دهنده شامل اسید هیالورونیک (HA)، پلی متیل متاکریلات (PMMA)، کلسیم هیدروکسیل آپاتایت (CaHA) و پلی لاکتیک اسید (PLLA) می شوند.

در صورتی که قصد تزریق فیلرها را دارید باید برند حجم دهنده مناسب خود را بر اساس ناحیه تزریق خود انتخاب کنید تا نتیجه خوبی دریافت نمایید. از جمله نواحی که می توانید برای حجم دهی و فرم دهی به آن فیلر تزریق کنید عبارت اند از :

  • گونه
  • چانه
  • خط فک برای کانتورینگ یا مادلینگ صورت
  • تزریق فیلر لب
  • خط خنده
  • فیلر زیر چشم
  • خط اخم و خطوط افقی پیشانی
  • خطوط پنجه کلاغی کنار چشم

ماندگاری اثر فیلرها در بدن

همانطور که اشاره شد، هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی در بدن است که در ساختار فیلرها وجود دارد و از همین رو، فیلرهای تزریق شده به نواحی مختلف بدن پس از مدتی جذب بدن می شوند.

بنابراین، تزریق فیلرهای حجم دهنده اثرات دائمی ندارند و به خصوص اگر در بافت های پر تحرکی مانند لب ها تزریق شوند، زودتر از سایر نواحی جذاب می شوند. با این حال، ماندگاری فیلرها بسته به نوع و کیفیت فیلر می تواند از ۶ الی ۲۴ ماه متغیر باشد.

به طور معمول، تأثیر ژل های حجم دهنده معمولاً در شش ماه اول تزریق خوب بوده و پس از ماه ششم و هفتم شروع به جذب شدن به بدن می کنند و در نهایت به صورت کامل از بین می روند.

درمال استایل
درمال استایل

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

پس از تزریق فیلر، بروز عوارضی مانند تورم، قرمزی، کبودی، سفتی و درد در ناحیه تزریق شده کاملاً طبیعی است و با انجام نکات مراقبتی لازم می توانید سرعت بهبودی خود را افزایش دهید.

در اغلب مواقع می توانید عوارض پس از تزریق فیلر را با قرار دادن کیسه های یخ در ناحیه تزریق و در صورت نیاز ماساژ دادن به مدت چند روز تسکین بخشید.

همچنین، خارش در محل درمان نیز امری طبیعی و قابل انتظار می باشد و در مدت کوتاهی فروکش خواهد کرد. از خاراندن و دست زدن به ناحیه درمان به مدت ۳ الی ۴ ساعت پس از تزریق خودداری کنید، بعد از این زمان می توانید ناحیه درمان را با آب و شوینده ملایم بشویید و یا از مواد آرایشی و بهداشتی مناسب استفاده نمایید.

تورم بعد از تزریق می تواند از دو روز تا حدود یک هفته به طول بی انجامد و در برخی مواقع ممکن است محل تزریق به صورت غیر قرینه به نظر برسد.

همه این موارد طبیعی هستند و عموماً پس از دو تا چهار هفته به صورت کامل بهبود پیدا می کنند. در مواقعی که پس از تزریق دوباره نیاز به ارزیابی و تزریق مجدد داشته باشید، می توانید پس از سپری شدن ۳ الی ۶ هفته به متخصص زیبایی خود مراجعه نمایید.

دکتر نادیا متقی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر ابوالفضل مهربان پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر آزاده درستکار متخصص پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت
دکتر رکسانا دهقانی پزشک پوست، مو و زیبایی
رزرو نوبت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *