بوتاکس مصپورت

1
بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت


درباره بوتاکس مصپورت

همه افراد علاقه‌مند به داشتن پوستی شاداب و جوان هستند. امروزه یکی از رایج ترین و محبوب ترین راه ها برای کاهش چین و چروک های صورت، استفاده از انواع بوتاکس است. چین و چروک های صورت اغلب ناشی از افزایش سن و پیری، بر روی نواحی خاصی از صورت ایجاد می شوند که بر روی چهره فرد تأثیر بسیاری می گذارند. تزریق مقداری بوتاکس در این نواحی می تواند به جوان‌سازی پوست صورت کمک کرده و از عمیق تر شدن چین و چروک های صورت جلوگیری کند. از جمله محبوب ترین بوتاکس ها که امروزه در ایران و سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و تأثیر ماندگاری بر روی چین و چروک های صورت دارد، بوتاکس مصپورت است. فرمول به کار رفته در بوتاکس مصپورت تضمین کننده اثر بخشی عالی و ماندگاری طولانی مدت آن است و سبب شده تا در بین افراد از محبوبیت بسیاری برخوردار شود. تزریق بوتاکس در شیراز را در بهترین کلینیک زیبایی شیراز یعنی کلینیک دکتر متقی انجام دهید.

بوتاکس مصپورت

به صورت کلی، فرمول پایه اغلب بوتاکس های معتبر تشکیل شده از مقادیر کم توکسین یا سم بوتولینوم استخراج شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم، است. تزریق این ماده به صورت سبب فلج موقت ناحیه ای از عضلات صورت می شود و با انقباض عضلات زیریم پوست، ظاهر پوست را صاف تر و جوان تر نشان می دهد.

امروزه انواع مختلفی از بوتاکس ها در بازار موجود هستند که فرمولاسیون نسبتاً متفاوتی با یکدیگر دارند و به همین ترتیب ماندگاری و اثر بخشی آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. بوتاکس مصپورت یکی از شناخته شده ترین و خوش نام ترین بوتاکس ها به خصوص در ایران است. در سال ۱۳۹۱ یک شرکت ایرانی توانست بوتاکس مصپورت را با فرمولاسیونی مطابق با استاندارهای آمریکایی و اروپایی در ویال های ۵۰۰ واحدی تولید کرده و به صورت پودر لئوفیلیزه استریل به فروش برساند.

استفاده از این بوتاکس تأثیر خوبی در کاهش چین و چروک های پوست صورت و یا جلوگیری از ایجاد این خطوط داشته است. تزریق بوتاکس مصپورت به صورت غیر تهاجمی صورت می گیرد و تأثیر آن به مدت ۴۸ ساعت پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود. با این حال، تأثیر نهایی تزریق بوتاکس در اغلب موارد بین ۷ الی ۱۴ بعد از تزریق قابل رؤیت است. علاوه بر این، بوتاکس مصپورت از ماندگاری مناسبی در مقایسه با برخی دیگر از بوتاکس های بازار برخوردار است و می توانید انتظار ماندگاری ۴ الی ۶ ماهه را از آن داشته باشید. پس از این مدت امکان تزریق بوتاکس را مجدداً خواهید داشت.

بوتاکس مصپورت ساخت کجاست؟

برای بسیاری از بیماران این سؤال پیش می آید که بوتاکس مصپورت کجایی است ؟ به صورت کلی این محصول تولید کشور ایران است که شباهت های بسیاری به انواع بوتاکس های خارجی دارد. بسیاری از پزشکان استفاده از بوتاکس مصپورت را در مقایسه با برخی از نمونه های خارجی توصیه می کنند چرا که از ماندگاری بالایی برخوردار است و طبق آمار به دست آمده، نتایج ایده آلی را به همراه خواهد داشت. مصپورت از لحاظ کیفیت و تاثیرگذاری قابل رقابت با نمونه های خارجی است و از آنجا که در داخل کشور ایران تولید می شود هزینه پایین تری نسبت به بوتاکس های خارجی دارد.

تزریق بوتاکس مصپورت شیراز
تزریق بوتاکس مصپورت شیراز

ماندگاری انواع بوتاکس مصپورت چقدر است؟

همان‌طور که می دانید، تأثیر بوتاکس همیشگی نیست و باید پس از اتمام دوره آن دوباره تزریق شود. در صورتی بیمار مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را به خوبی انجام دهد، بوتاکس مصپورت می تواند بین ۶ الی ۷ ماه برای فرد ماندگاری داشته باشد. از جمله موارد تأثیرگذار بر روی ماندگاری بوتاکس شامل موارد زیر می شوند.

 • سن بیمار

اولین و مهمترین عامل در مورد میزان تاثیرگذاری بوتاکس سن فرد متقاضی است. افرادی که در میان‌سالی و یا پیری خود هستند ممکن است در فاصله های کوتاه تری نیاز به تمدید بوتاکس داشته باشند. دلیل این امر نیز کاهش خاصیت انعطاف پذیری و به طبع آن ضعف عضلانی در سنین پیری است. علاوه بر این، افراد میان‌سال چین و چروک های عمیق تر و بیشتری بر روی صورت خود دارند که همین موضوع تأثیر بسیاری بر روی ماندگاری بوتاکس خواهد داشت.

 • نوع پوست

ماندگاری بوتاکس مصپورت رابطه مستقیمی با میزان خشکی و یا چربی پوست شما دارد. در صورتی که پوست شما بیش از حد خشک و یا چرب باشد و سطح رطوبت پوستتان نیز به تعادل نرسیده باشد، ممکن است در فاصله های کوتاه تری نیاز به تزریق بوتاکس داشته باشید.

علاوه بر این، حالت چهره فرد نیز در اثر بخشی بوتاکس تأثیر مهمی خواهد داشت. اگر فردی هستید که زیاد اخم می کنید و یا زیاد می خندید و احساسات خود را با حالت چهره خود نشان می دهید، خطوط عمیق تری در چهره خود ایجاد خواهید کرد که سبب افزایش دفعات تزریق بوتاکس می شود.

 • ساختار صورت

ماندگاری بوتاکس بر روی صورت های استخوانی و یا گوشتی با یکدیگر متفاوت است. معمولاً افرادی که صورت های چاق و پری دارند بیشتر از افراد با صورت های استخوانی دچار چین و چروک های صورت می شوند.

 • مصرف الکل، سیگار و قلیان

الکل، سیگار و قلیان بر روی سلامت پوست و حالت ارتجاعی آن تأثیر مستقیمی می گذارند. نیکوتین سبب ضعیف شدن عضلات صورت می شود و از همین رو تأثیر بوتاکس را بر صورت شما کمتر خواهد کرد.

 • سبک زندگی

روتین ورزشی و رژیم غذایی مناسب تأثیر بسزایی بر روی حفظ سلامت پوست و جلوگیری از چین و چروک خواهد داشت. غذاهای فست فودی و چرب در کنار عدم تحرک می تواند سلامت پوست صورت شما را به خطر بی اندازد و ماندگاری بوتاکس را تا پایین خواهد آورد.

 • میزان مراقبت از پوست

استفاده از کرم های ضد آفتاب و تنظیم رطوبت پوست، می تواند از بروز چین و چروک های پوستی جلوگیری کرده و سیستم ایمنی پوست صورت شما را افزایش دهد. در صورت عدم مراقبت صحیح از پوست خود ممکن است به صورت مکرر نیاز به تمدید بوتاکس داشته باشید.

 • ژنتیک یا بیماری

برخی از بیماری های ژنتیکی ممکن است چین و چروک ها و خطوط عمیق را در سطح پوست شما افزایش دهند. در این شرایط ماندگاری بوتاکس بر روی پوست شما نیز کمتر از حالت عادی خواهد بود.

تزریق بوتاکس مصپورت شیراز
تزریق بوتاکس مصپورت شیراز

کاربرد بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت یک روش عالی برای کاهش چین و چروک های عمیق پوستی به شمار می آید. چین و چروک ها با افزایش سن به وجود می آیند و رفته رفته در صورت عدم استفاده از بوتاکس عمق آن‌ها افزایش پیدا می کند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که تزریق بوتاکس را از سنین جوانی خود انجام دهید تا بتوانید از عمیق تر شدن چین و چروک های صورت خود جلوگیری نمایید. علاوه بر این، تزریق بوتاکس مصپورت کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم :

 • کاهش یا جلوگیری از بروز خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها
 • رفع چین و چروک چانه، گردن، اطراف لب ها و خط خنده
 • کاهش تعریق زیر بغل
 • کاهش دردهای میگرنی (براساس یافته های سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA))
 • ایجاد تقارن صورت

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام بوتاکس تأثیر بسیاری بر روی میزان ماندگاری و اثر بخشی آن خواهد داشت.

از جمله نکاتی که پیش از تزریق بوتاکس مصپورت باید در نظر بگیرید این است که مواردی مانند بارداری، شیردهی و یا مصرف داروهای خاص یا بیماری های زمینه ای را حتماً با پزشک خود در میان بگذارید.

سعی کنید حداقل به مدت ۴ ساعت پس از تزریق، با اخم کردن، حرکت دادن عضلات پیشانی و بالا بردن ابروها عضلات ناحیه تزریق را ورزش دهید این  کار به بهبود اثر بوتاکس کمک شایانی میکند.

تا ۴ ساعت بعد از تزریق از خم کردن سر خود خودداری نمایید.

همچنین، توصیه می شود به مدت ۴ ساعت پس از تزریق از ماساژ دادن، آرایش کردن، دست کاری، دراز کشیدن و خوابیدن جلوگیری کنید.

ورزش کردن می تواند فشار زیادی بر پیشانی شما وارد کند و از همین رو تا ۲۴ ساعت باید از ورزش کردن پرهیز کنید. علاوه بر این، استحمام و تماس با آب سرد و گرم پس از ۲۴ ساعت توصیه نمی شود.

از سوار شدن به هواپیما تا ۴۸ ساعت جلوگیری کنید و به مدت ۲ هفته اقدامات زیبایی بر روی محل تزریق خود انجام ندهید.

در نظر داشته باشید که وجود تورم پس از تزریق بوتاکس مصپورت طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

مدت زمان اثرگذاری بوتاکس از ۴ الی ۷ ماه بر اساس بدن هر فرد متفاوت است. همچنین، دیده شده است که ماندگاری اثر بوتاکس در آقایان از خانم ها کمتر می باشد.

از عوامل تاثیرگذاری بر ماندگاری بوتاکس می توان به عادات فردی مانند استحمام زیاد، سونا، جکوزی، کار در آفتاب به خصوص در روزهای گرم سال اشاره کرد که می تواند ماندگاری بوتاکس را تا حد زیادی کاهش دهد.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که بوتاکس بیشتر جنبه پیشگیری دارد تا درمان، بنابراین در صورتی که خطوط عمیقی بر روی پوست خود داشته باشید ممکن است با تزریق بوتاکس این خطوط به صورت کامل محو نشوند. در چنین شرایطی توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید و تا به شما تأییدیه استفاده از ژل را دهند.

بوتاکس مصپورت استفاده شده در مطب دکتر متقی مورد تائید وزارت بهداشت است و همچنین فروش و تزریق بوتاکس مصپورت در شیراز در کلینیک تخصصی دکتر متقی انجام می شود.

۵/۵ - (رای دهنده: ۷)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *