اگر بوتاکس شما خراب شد چه باید کرد؟

1
اگر بوتاکس شما خراب شد چه باید کرد؟

اگر بوتاکس شما خراب شد چه باید کرد؟


وقتی تصمیم به تزریق بوتاکس یا هر نوع درمان زیبایی می‌گیرید، انتظار دارید که نتایج عالی بگیرید. با این حال در مواقعی طبق انتظار شما پیش نمی رود. بنابراین باید به دنبال راه حلی برای بهبود ظاهر خود باشید. بنابراین برای رفع یک تزریق ناموفق بوتاکس چه کاری می توانید انجام دهید و آیا راهی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد؟

یک پیشگیری کوچک ارزش میلیون ها هزینه درمان را دارد

به حداقل رساندن خطر در مراحل اولیه بسیار ساده تر از درمان بوتاکس ناموفق پس از وقوع آن است. بنابراین اگر به دنبال یک پزشک برای تزریق بوتاکس هستید حتما به طور کامل تحقیق کنید تا پشیمان نشوید. ارائه دهنده بوتاکس شما باید جراح پلاستیک باشد یا مستقیماً زیر نظر جراح پلاستیک کار کند و آموزش و تجربه گسترده ای در انجام این تزریق ها داشته باشد.

از تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها و خانه خودداری کنید. حتی با این که تزریق بوتاکس یک روش غیر جراحی است باید توسط یک متخصص آموزش دیده در یک محیط استریل انجام شود. همچنین قبل از تزریق بوتاکس حتما با پزشک خود مشورت کنید. در این روش مشاوره پزشک باید جزییات و نحوه تزریق را به شما توضیح دهد. در موارد زیر از انجام بوتاکس خودکار کنید و پزشک و مرکز تزریق را عوض کنید.

 • پزشک یا تزریق کننده بوتاکس به شما می گوید که در خانه تزریق را انجام می دهد. همانطور که در بالا ذکر شد، درمان های تزریقی باید همیشه در یک محیط تمیز و کنترل شده انجام شود. پزشک معتبر نباید موافقت کند که برای انجام بوتاکس به خانه یا محل کار شما بیاید.
 • پزشک در زمینه دیگری تخصص دارد. برخی از دندانپزشکان یا سایر متخصصان پزشکی شروع به تزریق بوتاکس کرده اند. با این حال بوتاکس به مهارت فنی و زیبایی نیاز دارد، که هر دو از سال ها آموزش و تجربه به عنوان یک جراح پلاستیک ناشی می شوند.
 • قیمت خیلی پایین باشد. برخی از مراکز زیبایی برای ترغیب شما قیمت را خیلی پایین می آورند که در بهترین حالت می تواند منجر به نارضایتی شما شود و در بدترین حالت ممکن است شما را با عوارض جدی مواجه کند.

چه چیزی باعث تزریق ناموفق بوتاکس می شود؟

هنگامی که بوتاکس توسط یک متخصص بسیار آموزش دیده و ماهر انجام می شود، اغلب ظاهری صاف و طبیعی به همراه دارد. اگر بوتاکس به درستی انجام نشود، می تواند منجر به ظاهری “یخ زده” یا مصنوعی شود. شایع ترین علل بوتاکس ناموفق عبارتند از:

 • تکنیک های تزریق نامناسب. بسیاری از تزریق کننده های غیر ماهر این اشتباه را مرتکب می شوند که بوتاکس را خیلی عمیق یا خیلی سطحی به پوست تزریق می کنند.
 • تزریق در محل نامناسب. یک پزشک ماهر دانش بسیار خوبی در مورد آناتومی پیچیده صورت دارد و دقیقاً می داند که هر واحد بوتاکس را در کجا تزریق کند. یک پزشک غیر ماهر ممکن است بوتاکس را در عضله یا ناحیه اشتباهی از صورت تزریق کند. بوتاکس بیشتر از استخوان گونه تا قسمت های بالایی صورت استفاده می شود.
 • ارتباط غیر شفاف. در برخی موارد ارتباط ضعیف بین پزشک و مراجعه کننده می تواند منجر به نارضایتی از نتیجه نهایی شود. مطمئن شوید که پزشک به صحبت های شما به طور دقیق گوش می دهد و یک برنامه درمانی شخصی قبل از شروع هر گونه تزریق به شما می دهد.

آیا بوتاکس ناموفق قابل درمان است؟

بستگی دارد. بوتاکسی که قبلا تزریق شده است را نمی توان تخلیه کرد، اما یک جراح پلاستیک ماهر ممکن است بتواند به صورت استراتژیک بوتاکس یا فیلرهای پوستی بیشتری را به سایر نواحی صورت شما اضافه کند تا ظاهری متقارن و متعادل ایجاد کند.

با این حال اگر بوتاکس بیش از حد تزریق شده است و باعث ظاهری یخ زده یا غیر طبیعی شده است، متاسفانه باید منتظر بمانید تا بوتاکس خود به خود از بین برود. ممکن است ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا بوتاکس به طور کامل از بین برود. از سوی دیگر فیلرهای هیالورونیک اسید می‌توانند قبل از تجزیه خود حل شوند، بنابراین اگر قبلاً هرگز تزریق ضد پیری انجام نداده‌اید و مطمئن نیستید که نتایج آن را دوست خواهید داشت، می‌توانند گزینه خوبی برای شما باشند. اگر پس از هر درمان تزریقی عوارض جانبی جدی مانند سرگیجه، تنگی نفس یا دوبینی را تجربه کردید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

۵/۵ - (رای دهنده: ۱)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

۲ دیدگاه

 • سلام عزیزان هیچ وقت غیر از پزشک متخصص پوست جای دیگه هیچ کاری انجام ندین حتی بوتاکس رو
  حدود ۴ هفته پیش برای من بوتاکس توسط دکتر دندانپزشک و در مطب ایشون انجام شده متاسفانه به قدری زیاد تزریق شده که اخم
  ندارم و صورتم به کلی یخ زده شده و در اثر تزریق جای غلط بوتاکس در زیر پلک یکی از چشمام کوچک شده و پلک راستم افتاده شده خیلی حس بدی هست
  دکتر هم قبول نمیکنه که کارش بد بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *