انواع روش کاشت مو و فواید کاشت مو

1
انواع روش کاشت

انواع روش کاشت


کاشت مو یک روش قطعی برای ریزش مو است که با استفاده از تکنیک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، در تمامی روش های کاشت مو، یک قسمت از پوست سر به عنوان ناحیه اهدا کننده و قسمتی دیگر به عنوان ناحیه گیرنده در نظر گرفته می شوند و موهای برداشت شده از قسمت های اهدا کننده به مناطقی که موهای آن ریخته، طاس شده و یا آسیب دیده است، پیوند داده می شود. در صورتی که شما نیز یکی از علاقه‌مندان به انجام آن هستید، بهتر است قبل از اقدام به کاشت، اطلاعات کافی را در مورد کاشت مو و روش های متنوع آن در اختیار داشته باشید تا بتوانید با اطمینان قدمی به سوی بهبودی ظاهر خود بردارید. در ادامه انواع روش کاشت مو را توضیح داده ایم.

انواع روش کاشت مو

در اغلب موارد، پزشک متخصص شما ابتدا یک جلسه مشاوره ترتیب می دهد تا بتواند نوع مو و علل ریزش موی شما را بررسی کند. پس از انجام تجزیه و تحلیل های لازم، پزشک می تواند بهترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب کند. به طور کلی، محبوب ترین انواع کاشت مو روش های FUE و FUT هستند. در طی هر دوی این روش ها از ابزار و متدهای مدرنی برای پیوند موها استفاده می شود و معمولاً به نسبت سایر روش های کاشت، تهاجم و درد کمتری به همراه خواهند داشت. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع روش های کاشت مو بیشتر آشنا شویم.

  • روش FUE

روش FUE (Follicular Unit Extraction) پیشرفته ترین و در عین حال دقیق ترین تکنیک کاشت مو است. این متد، به ویژه برای زنان و مردانی که ریزش موی ناشی از هورمون‌ ها و همچنین ارثی دارند، مناسب است. روش FUE بسیار کم تهاجمی بوده و در طی آن فولیکول های مو به صورت جداگانه از پشت سر برداشته شده و در نواحی طاس سر کاشته می شوند. به طور کلی می توان گفت که این متد درمانی فوق العاده ملایم صورت می گیرد و نتایج بسیار خوبی به دنبال دارد.

در طول درمان موها به صورت طبیعی برداشته و پیوند داده می ‌شوند و در نهایت هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. ابتدای درمان، از بی حسی موضعی برای کاهش هرگونه درد استفاده می شود و از آنجا که این روش بسیار کم تهاجم است، بیماران درد و یا ناراحتی در طول یا بعد از عمل خود تجربه نخواهند کرد.

علاوه بر این، روند بهبودی پس از پیوند FUE سریع است و بسیاری از افراد ظرف چند روز به فعالیت های روزانه خود باز می گردند. مدت زمان کاشت مو به روش FUE حدود ۸ ساعت طول می کشد و از آنجایی که فولیکول‌ ها به صورت تصادفی برداشت می‌ شوند، ظاهر و تراکم ناحیه اهداکننده تغییر زیادی نخواهد کرد.

مردانی که موهای نازک یا طاسی در بالا یا جلوی سر خود دارند، کاندیدای ایده آل برای انجام این روش کاشت مو به شمار می روند. همچنین، هزینه و نرخ کاشت مو به روش FUE بسته به تعداد گرافت و میزان و محدوده ریزش موی شما بستگی خواهد داشت.

  • روش FUT

روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) نیز یک روش بسیار کم تهاجمی برای پیوند مو در نواحی طاس و کم موی سر است. تفاوت بزرگ روش FUT در مقایسه با روش FUE این است که موهای ناحیه اهدا کننده به صورت جداگانه برداشت نمی شود، بلکه یک نوار مو از پشت سر گرفته می شود. به همین دلیل، روش FUT اغلب به عنوان تکنیک نوار نیز نامیده می شود.  در این روش، یک تکه بافت بلند و نازک از پشت پوست سر برداشته می شود. سپس واحدهای فولیکولی منفرد با استفاده از تشریح استریو میکروسکوپی از نوار خارج می شوند.هنگامی که فولیکول‌ ها برداشت شدند، زخم بسته می ‌شود و یک اسکار خطی بسیار ظریف باقی می‌ ماند.

زمان بهبودی روش FUT معمولاً بین ۱۰-۱۲ روز طول می کشد. برخی از بیماران به دلیل تورم احتمالی در جایی که نوار پوست سر برداشته شده است، ممکن است سطوح بالاتری از درد و ناراحتی را در مقایسه با سایر روش ‌ها تجربه کنند که در این موارد، داروهای مسکن تجویز می شود.

در صورتی که هدف اولیه بیمار دستیابی به موهای پر پشت باشد، استفاده از روش کاشت مو FUT توصیه می شود. همچنین، برای بیمارانی که دچار طاسی قابل توجهی در اطراف ناحیه تاج سر می شوند، FUT می تواند راه حل بهتری نسبت به FUE برای پوشش و پری بهتر باشد.

  • پانچ دستی

روش پانچ دستی را می توان یکی از انواع تکنیک های FUE به شمار آورد. در طول این روش، سوراخ های کوچکی با استفاده از ابزاری به نام پانچ دستی، در پوست سر ایجاد می شود و فولیکول های مو از طریق آن جمع می شوند و پس از آن عملیات برداشت و کاشت صورت می گیرد. با این حال، با توجه به پیشرفت های چشمگیر صورت گرفته در سال های اخیر، می توان گفت که این روش دیگر چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و یا حتی تقریباً کنار گذاشته شده است.

  • تکنیک DHI

DHI، به معنای روش پیوند مستقیم است که به همراه روش FUE در سراسر جهان بسیار استفاده می شود. بهره‌مندی از روش DHI دارای مزایای بسیاری است که از جمله آن‌ها می توان به برداشتن سریع گرافت ها، کوتاه بودن مراحل پیوند، درد حداقلی و بدون جای زخم بعد از عمل اشاره کرد. در طول این فرآیند، موهای فرد با استفاده از یک قلموی مخصوص از قسمت اهدا کننده برداشته می شوند و به صورت مستقیم به قسمت گیرده کاشته می شوند. DHI یک روش کاشت موی ایده آل است که تقریباً همه افراد می توانند از آن بهره‌مند شوند.

رایج ترین دلایل ریزش مو

ممکن است برای شما نیز این سؤال پیش آمده باشد که چرا کاشت مو یک روش ایده آل برای درمان قطعی ریزش مو در نظر گرفته می شود، ابتدا باید بدانید که ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. از جمله این دلایل می توان به طاسی با الگوی مردانه که همچنین به عنوان آلوپسی آندروژنتیک شناخته می شود و یا التهاب پوست سر یا آسیب به پوست سر اشاره کرد. صدمات ناشی از سوختگی، جراحی یا تصادفات رانندگی نیز می توانند در برخی از قسمت های سر سبب ریزش موقت و یا دائمی مو شوند. همچنین، برخی بیماری های التهابی مانند لیکن پلان، لوپوس یا مورفیا نیز می توانند منجر به ریزش موی دائمی شوند. در این شرایط فرد بیمار پاسخ قطعی و یا مناسبی از درمان های دارویی نخواهد گرفت و در اغلب موارد پزشک متخصص درمان با کاشت مو را برای فرد تجویز می کند.

فواید کاشت مو
فواید کاشت مو

فواید کاشت مو

کاشت مو می تواند مزایای بسیاری را برای افرادی که از ریزش ها طاسی مو رنج می برند به همراه داشته باشد. در صورتی که این فرآیند را به دست پزشک متخصص بسپارید و در وضعیت سلامتی مناسبی قرار داشته باشید، می توانید انتظار نتایج موفقیت آمیز و ماندگاری دائمی آن را داشته باشید. به طور کلی مهم‌ترین فواید کاشت مو به شرح زیر هستند :

  1. افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

ریزش مو تنها یک مشکل فیزیکی نیست بلکه می تواند به شدت بر عزت نفس فرد تأثیر بگذارد و از همین رو جنبه های مختلف زندگی فرد را نیز تحت تأثیر قرار دهد. اینکه چقدر احساس جذابیت می کنید می تواند تعیین کننده میزان اعتماد به نفس شما در طول مصاحبه های شغلی و یا بخش های دیگر زندگی شما به شمار بیاید. از همین رو، کاشت مو می تواند راهی عالی برای بازگرداندن اعتماد به نفس باشد.

  1. از بین رفتن طاسی سر

کاشت مو به عنوان مؤثرترین روش ترمیم مو در نظر گرفته می شود. پس از آن که موهای شما پیوند داده می شوند، ظاهری طبیعی به خود می گیرند و به مرور زمان رشد مناسبی را تجربه خواهند کرد. در طول عمل کاشت مو، فولیکول های موی سالم را از یک ناحیه برداشته شده و به ناحیه ای از سر که دچار ریزش مو است، پیوند داده می شود. از آنجایی که موهای کاشته شده از قبل به هورمون DHT که باعث ریزش مو می شود مقاوم هستند، پس از کاشت مو نیز نازک نمی شوند و نمی ریزند.

  1. بهبود ظاهر فرد

اغلب افرادی که از طاسی و ریزش مو رنج می برند می توانند با کاشت مو زیبایی ظاهر و چهره خود را بهبود بخشند و علاوه بر این، این امکان را دارند تا موهای خود را به روش های متنوعی حالت دهند.

  1. کاشت مو یک فرآیند “طبیعی” است

در فرآیند پیوند مو از موهای طبیعی خود بیمار استفاده می شود و هیچ گونه مواد شیمیایی یا محصولات پوششی به کار برده نمی شود. از همین رو موهای پیوند داده شده در آینده کاملاً طبیعی به نظر می رسد.

  1. یک روش درمان دائمی و مقرون به صرفه

سایر فرآیندهای جایگزین مانند بافتن، کلاه گیس، اسپری کردن و غیره نیاز به نگهداری مداوم به طور منظم دارند و به همین ترتیب هزینه های آن‌ها نیز برای همیشه ادامه خواهد داشت. با این حال، زمانی که پیوند مو انجام می دهید، تنها یک بار هزینه پرداخت می کنید و نیازی به نگهداری و صرف هزینه های اضافه نخواهید داشت.

نرخ کاشت مو
نرخ کاشت مو

نرخ کاشت مو چگونه تعیین می شود؟

نرخ کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به میزان ریزش موی فرد و ناحیه کاشت اشاره کرد. علاوه بر این، انواع کاشت مو می تواند هزینه های متفاوتی را در بر داشته باشند چرا که در هر یک از آن‌ها از ابزار و متدهای متنوعی استفاده می شود. بنابراین، نرخ کاشت مو در هر فرد متفاوت بوده و برای آگاهی از آن باید یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص خود بگذرانید. در بهترین کلینیک زیبایی شیراز کاشت مو خود را انجام دهید.

۴.۸/۵ - (رای دهنده: ۶)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *