انواع بوتاکس

1
انواع بوتاکس

انواع بوتاکس


ایجاد چین و چروک ها و خطوط پوستی از طبیعی ترین واکنش های پوستی در برابر افزایش سن و پیری هستند که هر فردی دچار آن می شود. امروزه روش های بسیاری برای جوان تر نگه‌داشتن پوست صورت به وجود آمده است که استفاده از آن‌ها می تواند تاثیرات ماندگار طولانی مدت و یا کوتاه مدتی برای رفع و یا جلوگیری از ایجاد چین و چروک های پوستی داشته باشد. از بین تمامی روش های جوانسازی پوست صورت می توان گفت که تزریق بوتاکس، بهترین و ماندگارترین روش به شمار می رود. انواع بوتاکس را در ادامه معرفی میکنیم.

انواع بوتاکس از ساختار و فرمول نسبتاً مشابهی تشکیل شده اند و همه آن‌ها دارای باکتریوم کلستریدیوم بوتولینوم یا توکسین بوتولینوم تیپ A هستند که در یک نگاه کلی دارای عملکرد مشابهی می باشند. تزریق بوتاکس سبب می شود تا از انتقال تکانه های عصبی در عضلات جلوگیری شده و در پی آن، عضله ناحیه مورد نظر فلج شود و از چین و چروک و تحرک آن به صورت موقتی جلوگیری شود. معمولاً همه افراد با بالا رفتن سن ممکن است در نواحی پیشانی، اطراف چشم و یا خط لبخند خود دچار چین و چروک شوند که در این شرایط بهترین و ایده آل ترین روش کاهش خطوط روی پوست، تزریق بوتاکس است. علاوه بر این، از بوتاکس برای اهداف پزشکی و زیبایی دیگری مانند لیفت ابرو، کاهش تعریق شدید زیر بغل و میگرن نیز استفاده می شود. همان‌طور که اشاره شد.

بوتاکس (Botox)

بوتاکس یکی از محبوب ترین برندهای بوتاکس است که در مورد تائید سازمان داروی آمریکا است. این برند بوتاکس یکی از پر استفاده ترین برندها در سراسر دنیا به شمار می رود که مدت های طولانی توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گرفته است. بوتاکس Botox به راحتی مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد و در اغلب موارد نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد. از این ماده می توان برای کاهش چین و چروک خطوط پیشانی، خطوط اخم، خطوط کناره های بینی و خط لبخند، چین و چروک های پنجه کلاغی، چال چانه و … استفاده کرد. به طور معمول ماندگاری این بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود و نتایج آن پس از تزریق در طی ۵ الی ۱۴ روز قابل مشاهده خواهند بود.

انواع بوتاکس
انواع بوتاکس

بوتاکس زئومین

زئومین یکی دیگر از انواع بوتاکس است که اغلب برای درمان های پزشکی مانند بلفارواسپاسم ( پلک زدن غیر عادی ) و رفع خطوط متوسط تا عمیق پیشانی و اخم مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار بوتاکس زئومین تفاوت هایی با اغلب بوتاکس ها دارد و در فرمول آن پروتئین‌های مرکب حذف شده‌ اند. این بوتاکس به دلیل کارآیی و عملکرد بالایی که در موارد پزشکی مختلفی دارد، به عنوان گران‌ترین بوتاکس شناخته می شود.

تزریق بوتاکس زئومین سبب جوانسازی و ترمیم پوست می شود و با مسدود کردن سیگنال های عصبی نواحی خاصی از بدن یا صورت سبب فلج این عضلات به مدت ۳ الی ۶ ماه می شود. زئومین یکی از بوتاکس های محبوب ساخته شده در کشور آلمان بوده و مورد تائید سازمان غذا و دارو آمریکا است و به دلیل خلوص بالا و نبود افزودنی، تزریق آن تولید آنتی بادی را در بدن کاهش می دهد. این ویژگی سبب می شود که بدن فرد متقاضی پس از تزریق بوتاکس زئومین مقاومت یا واکنش آلرژیک نشان ندهد و به همین ترتیب اثر بخشی آن بیشتر شود. به طور کلی از مهم‌ترین کاربردهای بوتاکس زئومین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • رفع چین و چروک های پیشانی و بین ابروها
  • رفع چین و چروک های پنجه کلاغی کنار چشم ها
  • رفع بلفارواسپاسم
  • درمان بیماری دیستونی گردن
  • کنترل یا درمان سفتی اندام فوقانی
  • درمان تعریق شدید زیر بغل
  • درمان تراز غیر طبیعی عضلات چشم
  • درمان بی اختیاری ادرار
  • کاهش حملات میگرنی

بوتاکس دیسپورت

دیسپورت یک برند بوتاکس ساخت انگلیس است که این روزها از محبوبیت بسیاری برخوردار شده است. این بوتاکس که یک نوروتوکسین یا سم عصبی است، مشابه سایر بوتاکس ها سبب فلج ناحیه ای از عضلات صورت می شود و به صورت موقت از ایجاد چین و چروک و خطوط عمیق بر روی این ناحیه جلوگیری می کند. بوتاکس دیسپورت به طور گسترده ای در ایران و سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در اغلب موارد نتایج رضایت بخشی را به همراه دارد. تأثیر تزریق این بوتاکس به طور معمول ۱ الی ۲ روز پس از تزریق قابل مشاهده است و یک انتخاب ایده آل برای نواحی بزرگ‌تر صورت مانند پیشانی به شمار می رود. تاثیرگذاری این بوتاکس ساخت انگلیس در حدود ۴ الی ۶ ماه است، با این حال دیده شده است که تا ۱۳ ماه نیز تأثیرگذار بوده باشد. علاوه بر این، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس دیسپورت را برای درمان اسپاسم عضلات و برخی دیگر از مشکلات و بیماری های پزشکی تائید کرده است.

بوتاکس نورونوکس

نرونوکس محبوب ترین بوتاکس ساخت کره است که در حدود سال ۲۰۰۶ توانست مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب کرده و در سال ۱۳۹۰ نیز در ایران مجوز وزارت بهداشت و درمان را کسب و مورد استفاده قرار گرفت. هدف از تزریق نرونوکس بهبود افتادگی برخی از نواحی صورت است که این کار را با قطع جریان های عصبی انجام می دهد.

از مهم‌ترین موارد استفاده از بوتاکس نرونوکس می توان به رفع افتادگی و چین و چروک های پوست صورت و جوانسازی آن اشاره کرد. علاوه بر این، استفاده از نرونوکس برای درمان برخی مشکلات پزشکی مانند سر دردهای میگرنی، کاهش سفتی عضلات گردن و اسپاسم اندام فوقانی دیده شده است. ماندگاری بوتاکس نرونوکس معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه است و مدت زمان اثربخشی آن ممکن است بین ۳ الی ۷ روز متغیر باشد.

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت که به عنوان بهترین بوتاکس ساخت ایران شناخته می شود، به صورت گسترده در زمینه درمان چین و چروک های پوستی و رفع خطوط عمیق صورت مورد استفاده قرار می گیرد. تولید این بوتاکس توسط شرکت های مختلف ایرانی صورت می گیرد، با این حال همه آن‌ها از نظر کیفیتی در یک رده قرار دارند و می توان انتظار ماندگاری طولانی مدت و تاثیرگذاری رضایت بخشی را از آن‌ها داشت. از جمله مزایای مهم این بوتاکس ساخت ایران می توان به درمان ایمن و مؤثر چین و چروک های ناشی از پیری و خطوط عمیق پوست اشاره کرد و علاوه بر این، ماندگاری بوتاکس مصپورت به نسبت برخی دیگر از بوتاکس ها بیشتر بوده و رضایت بیماران بسیاری را جلب کرده است.

پس از تزریق بوتاکس مصپورت می توانید نتایج آن را در حدود ۳ الی ۵ روز مشاهده نمایید و ماندگاری کلی آن نیز در بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود. استفاده از این بوتاکس در اغلب موارد بدون عوارض است و با توجه به قیمت مقرون به صرفه ای که دارد، انتظارات شما را از رفع چین و چروک ها و خطوط عمیق پوستی برآورده خواهد کرد.

انواع بوتاکس
انواع بوتاکس

بوتاکس کانیتوکس

کانیتوکس (Canitox) که از سم بوتولینوم تولید شده است یکی از شناخته شده ترین انواع بوتاکس چینی شمرده می شود که به صورت مؤثری در درمان انواع چین و چروک های پوستی از جمله خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها، خط لبخند، خطوط عمیق اخم و چین و چروک های روی پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت تزریق بوتاکس کانیتوکس می توانید انتظار ماندگاری تاثیرات رضایت بخش آن را تا ۶ ماه داشته باشید. قیمت پایین و کیفیت مناسب بوتاکس کانیتوکس از جمله مزایای استفاده از آن به شمار می روند.

بوتاکس درماتوکس

بوتاکس درماتوکس یکی از انواع بوتاکس های معروف در صنعت پزشکی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، بوتاکس درماتوکس تأثیر بسزایی بر روی چین و چروک ها و خطوط ناشی از پیری داشته و تزریق آن می تواند به صورت مؤثر این خطوط را رفع کرده و یا از عمیق تر شدن آن‌ها جلوگیری کند. این بوتاکس را می توان برای درمان بیماری ها و مشکلات در هر قسمت از بدن استفاده کرد و شرکت تولید کننده درماتوکس بر این عقیده است که با توجه به فرمول کریستالی و طبیعی به کار رفته در آن و فرآیند تولید منحصر به فرد این محصول می توانید انتظار ترمیم، بهبود و تقویت پوست را پس از تزریق داشته باشید.

نگاهی بر بوتاکس های معروف

به طور کلی، زمانی که برای درمان مشکلات پوستی و یا رفع چین و چروک های پوست خود به پزشک مراجعه می کنید، بهتر است با مشورت پزشک زیبایی خود بهترین بوتاکس را با توجه به نیازهای خود استفاده کنید. در صورتی که می خواهید برای رفع چین و چروک پوست خود از بوتاکس استفاده کنید، توصیه می شود به مواردی مانند ماندگاری، اصل بودن و یا قیمت بوتاکس مورد نظر خود دقت کنید. بوتاکس های معروف بازار در قیمت های مختلفی عرضه می شوند، با این حال ارزان ترین بوتاکس که از کیفیت و ماندگاری عالی برخوردار است می توان به بوتاکس مصپورت اشاره کرد. این برند علاوه بر قیمت مناسب، یک انتخاب عالی برای رفع چین و چروک های عمیق صورت به شمار می آید.

۵/۵ - (رای دهنده: ۱۰)

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *