چانه دوتایی یا غبغب را بدون جراحی از بین ببرید: درمان های غیر تهاجمی که چربی های زیر پوستی را از بین می برند!

از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب

از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب


بالا رفتن سن می تواند تجربه زیبایی باشد. با افزایش سن، خرد، متانت و آرامش در خود و به طور کلی زندگی به وجود می آید. متأسفانه، گذر سن همچنین شامل تغییرات فیزیکی مانند شل شدن پوست و افتادگی آن می شود. از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب را در ادامه توضیح داده ایم.

با افزایش سن تقریبا همه ما شاهد چانه دوتایی یا غبغب هستیم. اما تنها عامل ایجاد غبغب سن نیست بلکه عوامل دیگری مانند سلامتی، سطح تناسب اندام و سبک زندگی افراد نیز در ظاهر چانه دوتایی نقش دارند. در حالی که این یک پدیده کاملاً طبیعی است، اما بسیاری از افراد می خواهند از شر چانه دوتایی خود خلاص شوند. به همین دلیل، جراحان پلاستیک چندین دهه است که در لیفت صورت و گردن تخصص دارند.

اما همه کاندید یا حتی مایل به انجام عمل جراحی نیستند. خوشبختانه، متخصصین کلینیک زیبایی دکتر متقی چندین روش زیبایی غیر جراحی را ارائه می دهند که می تواند به کاهش یا از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب کمک کند.

چربی زیر پوستی چیست؟

در حالی که اصطلاح چانه دوتایی قطعاً این وضعیت را توصیف می کند، یک اصطلاح فنی برای آن وجود دارد. مثلث قدامی گردن که در زیر فک قرار دارد، مثلث زیر پوستی یا مثلث زیر فک نامیده می شود. بنابراین، رسوباتی که در ناحیه زیر پوست جمع می شوند و به چانه دوتایی منتهی می شوند، چربی زیر پوستی نامیده می شوند.

هنگامی که بیماران به دنبال درمان های مجسمه سازی صورت هستند، از بین بردن یا کاهش چربی های انباشته شده در این ناحیه از محبوب ترین درخواست آنها است.

علل ایجاد چربی زیر پوستی

اکنون که با تعریف چربی زیر پوستی آشنا شدیم، زمان آن فرا رسیده است که بفهمیم این چربی ها چگونه در زیر پوست انباشته می شوند. دلایل زیادی برای تجمع چربی زیر پوست وجود دارد که ما اینجا مهمترین آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

  1. افزایش وزن

یکی از شایع ترین دلایلی که باعث می شود افراد دچار چربی زیر چانه شوند، افزایش وزن است. خوردن غذاهای ناسالم سرشار از چربی های اشباع شده یا بسیار فرآوری شده احتمالا منجر به چربی بیشتر در بسیاری از مناطق مشکل دار، از جمله زیر چانه می شود.

  1. ژنتیک

اغلب از جراحان زیبایی پرسیده می شود که آیا چانه دوتایی ژنتیکی است؟ متاسفانه پاسخ مثبت است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی مستعد افزایش وزن هستند که می تواند منجر به تجمع چربی در ناحیه زیر پوستی شود.

  1. وضعیت و سبک زندگی

روزانه ساعت‌ ها نشستن روی میز می ‌تواند ماهیچه‌ های گردن را ضعیف کرده و باعث افتادگی پوست شود.

عوامل سبک زندگی مانند مصرف الکل نیز باعث تجمع چربی در نواحی مشکل دار از جمله چانه و گردن می شود.

  1. پیری

در حالی که بسیاری از علل تجمع چربی را می توان پس از وقوع پیشگیری کرد یا حداقل کاهش داد، اما هیچ مانعی برای پیری وجود ندارد. با افزایش سن، پوست ما کمتر کشیده و انعطاف پذیر می شود. افتادگی پوست می تواند باعث ظاهر شدن چانه دوتایی در ناحیه زیر ذهنی شود.

درمان ‌های غیر جراحی چربی زیر پوستی چیست؟

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. داشتن یک سبک زندگی سالم، پرهیز از غذاهای چرب، ورزش و حفظ وزن مطلوب بهترین راه‌ برای جلوگیری از ایجاد چانه دوتایی یا غبغب است. اما مردم هنوز برای از بین بردن چربی های سرسخت نیاز به کمک دارند.

در حالی که جراحان پلاستیک می توانند با لیفت های جراحی و لیپوساکشن صورت را تراشیده و چربی را از بین ببرند، اما لیفت و لیپوساکشن تنها گزینه های ما برای از بین بردن غبغب نیستند. شما می توانید یک روش زیبایی غیر جراحی را برای از بین بردن چربی بدون رفتن به زیر چاقو انتخاب کنید.

در ادامه برخی از موثرترین گزینه‌ های درمانی برای کاهش چربی زیر پوستی غیر جراحی معرفی شده است.

از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب
از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب

مجسمه سازی خنک کننده برای کاهش چربی زیر پوستی

آیا می دانستید که سلول های چربی در دمای بالاتری نسبت به سلول های پوست منجمد می شوند؟ این اصل ایده پشت درمان های CoolSculpting است که از دماهای سرد کنترل شده دقیقاً برای از بین بردن سلول های چربی در ناحیه مورد نظر استفاده می کند. این روش غیر تهاجمی سلول های چربی را در عرض یک ساعت از بین می برد.

نتایج حاصل از درمان های CoolSculpting چند هفته طول می کشد تا ظاهر شود، زیرا بدن روی حل کردن سلول های چربی حذف شده و دفع آنها از بدن کار می کند. بسته به مقدار بافت چربی، چندین درمان ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما ضروری باشد.

برخی از شرایط، مانند کرایوگلوبولینمی یا هموگلوبینوری سرد حمله‌ ای، کسانی را که این شرایط را دارند، واجد شرایط CoolSculpting نیستند.

تزریق کیبلا برای از بین بردن غبغب

بدن در سیستم گوارش اسید دئوکسی کولیک تولید می کند تا چربی موجود در غذا را تجزیه کند. تزریق کیبلا شامل یک اسید دئوکسی کولیک مصنوعی است که توسط یک پزشک متخصص به ناحیه زیر ذهنی تزریق می شود تا سلول های چربی را تجزیه کند.

چندین درمان (از چهار تا شش) با فاصله حدود یک ماه طول می کشد تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

درمان های Morpheus8 برای تراشیدن خط فک و بازسازی بافت چربی زیر پوستی

چانه دوتایی یا غبغب اغلب شامل چین و چروک های پوستی و تغییر رنگ می شود. درمان Morpheus8 ترکیبی از میکرونیدلینگ و رادیوفرکوئنسی (RF) برای مبارزه با این مشکلات است.

میکرو سوراخ‌ های عمیق سوزن ‌های Morpheus8 بازسازی بافت چربی زیر جلدی را شروع می ‌کنند و تولید کلاژن را افزایش می‌ دهند، در حالی که گرمای حاصل از RF باعث انقباض و سفت ‌تر شدن پوست می ‌شود. با چندین جلسه درمان Morpheus8 می توان چربی زیر ذهنی را برای همیشه از بین برد.

CoolSculpting، Kybella Injections و Morpheus8: تفاوت های اصلی

ثابت شده است که این سه گزینه درمانی غیر جراحی برای از بین بردن تجمع چربی در اطراف چانه و گردن نتایج عالی نشان می دهند. برای بیماران بسیار مهم است که با یک پزشک دارای مجوز مشورت کنند، که بهترین گزینه ها یا ترکیبی از درمان ها را برای نتایج مطلوب بیان می کند.

تفاوت اصلی بین این سه درمان در نحوه دستیابی به اهداف مشابه است. CoolSculpting از دمای سرد کنترل شده برای منجمد کردن سلول های چربی استفاده می کند، تزریق Kybella حاوی اسید دئوکسی کولیک برای از بین بردن چربی است و Morpheus8 از سوزن های عمیق با انرژی RF برای بازسازی بافت چربی زیر جلدی، تحریک نئوکلاژنز و سفت کردن پوست استفاده می کند.

از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب
از بین بردن چانه دوتایی یا غبغب

پس از برداشتن چربی زیر پوستی چه انتظاری باید داشته باشیم؟

این سوال که چگونه از شر چربی های زیر پوستی خلاص شویم، پاسخ های معتبر زیادی دارد. روش های غیر تهاجمی مورد بحث در این مقاله نسبت به روش های جراحی برای دستیابی به نتایج مشابه خطر کمتری دارند.

با این وجود، درمان های غیر جراحی هنوز عوارض جانبی بالقوه ای دارند. این شامل:

  • ناراحتی و درد در نواحی مورد نظر
  • قرمزی بعد از درمان
  • تورم و کبودی

هنگام بررسی کاهش چربی زیر پوستی، بسیار مهم است که همه گزینه ها را با پزشک خود در میان بگذارید تا بهترین گزینه را برای شما پیدا کند.

کلینیک دکتر متقی به عنوان بهترین مرکز درمانی در شیراز، این درمان های غیر تهاجمی را به زیباجویان ارائه می دهد. با شماره تماس های موجود در وب سایت می توانید با مشاوران این کلینیک تماس بگیرید و از قیمت درمان های Kybella ، قیمت CoolSculpting و بسته های درمانی Morpheus8 باخبر شوید.

با درمان های مناسب، می توان چانه دوتایی را از بین برد و به فرم صورت مورد نظر خود دست یافت. کافی است برای مشاوره در کلینیک دکتر متقی وقت بگیرید. پزشکان و دستیاران پزشک ما به تمام سوالات شما پاسخ خواهند داد و به شما کمک خواهند کرد تا بهترین درمان را برای خود پیدا کنید!

امتیاز دهید

سهیل دهقانیمشاهده نوشته ها

Avatar for سهیل دهقانی

سهیل دهقانی کارشناس سئو و تولید کننده محتوا که غلاقه زیادی به تحلیل محتوا و حوزه های کاری مختلف دارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *